GeriSağlık İdrar torbasından yumurta büyüklüğünde taş çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  35
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İdrar torbasından yumurta büyüklüğünde taş çıktı

İdrar torbasından yumurta büyüklüğünde taş çıktı
refid:7358235 ilişkili resim dosyası

SİVAS’ta 48 yaşındaki Hacı Ahmet Kodaş’ın geçirdiği ameliyatta idrar torbasından çıkarılan yumurta büyüklüğündeki taş görenleri şaşırttı.

Merkeze bağlı Çöken köyünde yaşayan evli ve 6 çocuk babası Hacı Ahmet Kodaş’ın yaklaşık bir yıl önce idrar yaparken ağrı hissetmeye başladı. Kodaş bu ağrılar üzerine birçok kez hastaneye gitti, ancak tetkiklerde herhangi bir bulguya rastlanmadı. Ağrılara daha fazla dayanamayan Kodaş, yeniden Sivas Numune Hastanesi’ne başvurdu.

Burada Üroloji Uzmanı Emin Erkan Temizöz yaptığı muayenede Kodaş’a idrar torbasında büyük bir taş bulunduğunu ve hemen ameliyat olması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Dr. Emin Erkan Temizöz tarafından ameliyata alınan Kodaş’ın idrar torbasından yumurta büyüklüğünde taş çıkarıldı. Büyüklüğü ile doktorları şaşırtan taş Kodaş’ı da şoke etti.

/images/100/0x0/55ea61c9f018fbb8f87c4a32


Kodaş, ameliyat öncesinde kendisine acı çektiren bu taşı ömrünün sonuna kadar saklayacağını belirtti. Kodaş, “Ağrılarım vardı. Bu nedenle birçok kez hastaneye geldim. Ancak herhangi bir teşhis konulamadı. Son olarak da Üroloji Uzmanı Emin Erkan Temizöz’e muayene oldum. Bana idrar torbamda büyük bir taş olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bunun üzerine ameliyat oldum. Çıkan taş beni ve doktorları çok şaşırttı. Bu taşı saklayacağım. Ayrıca bana bir düşman kadar zarar ve acı verdiği için ona Türkiye düşmanı olarak gördüğüm İsrail’in adını verdim” dedi. Üroloji Servisi’nde tedavisi devam eden Kodaş’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle