GeriSağlık Bir yılda 75 kilo verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir yılda 75 kilo verdi

Bir yılda 75 kilo verdi
refid:23579900 ilişkili resim dosyası

Zonguldak merkeze bağlı Kilimli Beldesi’nde 30 yaşından sonra hızla kilo alarak 90 kilodan 180 kiloya çıkan 39 yaşındaki Zaim Aydoğan, diyet ve ilaç tedavisi ile zayıflayamayınca mide küçültmesi ameliyatı oldu. Aydoğan, ameliyatın ardından 75 kilo vererek 105 kiloya düştü.

Kilimli’de bir perde mağazasında işçi olarak çalışan evli ve 3 çocuk babası Zaim Aydoğan, KOAH rahatsızlığının da etkisiyle 30 yaşından sonra hızla kilo almaya başladı ve 180 kiloya ulaştı. Kiloları nedeniyle yürümekte güçlük çekmeye başlayan Aydoğan, Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Diyet ve ilaç tedavisiyle zayıflayamayan Aydoğan, doktorunun da tavsiyesiyle ameliyat olmaya karar verdi.

 

9 AYDA 65 KİLO VERDİAydoğan’a geçen yıl 1 Mart’ta, aynı hastanenin Genel Cerrahi Servisi’nde Doç. Dr. Öge Taşçılar tarafından mide küçültmesi operasyonu yapıldı. Aydoğan, ameliyatın ardından ilk 9 ayda 65 kilo verdi. Daha sonra 10 kilo daha veren Aydoğan, 105 kiloya düşerek ideal kilosuna yaklaştı.Aydoğan, doktorunun tavsiyesi ile ameliyat olduğunu söyledi. Aydoğan, "Ameliyattan önce yürümekte bile zorluk çekmeye başlamıştım. Arabaya binemiyordum. Kıyafet bulamıyordum. Şimdi çok rahatım. 2 kilometre tempolu şekilde rahatlıkla yürüyebiliyorum. Ameliyattan sonra hiçbir sağlık sorunu da yaşamadım. Doktoruma teşekkür ediyorum" dedi. Aydoğan, kiloluyken fotoğraf bile çektirmek istemediğini anlattı. Aydoğan, "O zaman fotoğraf çektirmiyordum. Parkta otururken bir arkadaşım kilolu halimle tek fotoğrafımı çekmişti. Ama şimdi gülerek fotoğraf çektirebiliyorum. Çok mutluyum" diye konuştu.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle