GeriSağlık Baba Hartuk: Burcu ölümü de yenecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baba Hartuk: Burcu ölümü de yenecek

Baba Hartuk: Burcu ölümü de yenecek
refid:28293671 ilişkili resim dosyası

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tahsin Yakut, milli judocu Burcu Hantuk'un (16) sağlık durumuyla ilgili "Olumlu yönde düzelme var" dedi. Baba İbrahim Hantuk da "Herkes elinden geleni yapıyor. Bizim umudumuz var. O, ölümü de yenecek. Mucize bekliyoruz" diye konuştu.

Yakut, gazetecilere yaptığı açıklamada, kolunda başlayan ödemin yayılarak durumunun ağırlaşması üzerine kaldırıldığı UÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisine devam edilen Hantuk'un sağlık durumunu yakından takip ettiklerini bildirdi.

Milli sporcunun bir haftadır solunum cihazına bağlı olarak üçüncü düzey yoğun bakım servisinde yattığını dile getiren Yakut, şöyle konuştu:

MİLLİ JUDOCU BURCU HANTUK / Foto Galeri

"Kolunda darbeye bağlı ölü dokular oluşuyor. Onlar belli aralıklarla küçük operasyonlarla temizleniyor. Şu anda sevindiğimiz nokta, hocalarımız böbreklerinde geldiği güne göre olumlu yönde bir düzelme olduğunu ifade etti. Yine olumlu olarak söyleyebileceğim, Burcu'nun şuuru açık. Tabii ki bu hastalar hayati olarak tehlike içinde oluyor. Her olumlu gelişmede biz de seviniyoruz. Bütün Türkiye'nin Burcu'ya dua etmesini özellikle rica ediyorum."

"O, ÖLÜMÜ DE YENECEK"

Baba İbrahim Hantuk da devletin her türlü imkanı kızının tedavisi için seferber ettiğini söyledi. Onun sağlık durumunun pek çok yetkili tarafından takip edildiğini anlatan Hantuk, "Herkes, kızımız kurtulsun diye buralara geldi. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, müsteşarlarımız aradı. Devlet büyüklerimizin hepsinden Allah razı olsun" ifadesini kullandı.

Hantuk, kızının doktorlarına çok güvendiklerini belirtti.

Diyaliz makinesine dün bağlanan kızının böbreklerinin geri döndürüldüğünü ifade eden Hantuk, "Herkes elinden geleni yapıyor. Bizim umudumuz var. O, ölümü de yenecek. Mucize bekliyoruz. Duyduğumuza göre bütün Türkiye seferber olmuş. İnşallah herkesin duaları yerini bulacak. 'Hayır, şer Allah'tan' diyoruz, kimseyi de suçlamıyoruz" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle