Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Annesi hamile olduğunu tuvalette doğururken öğrendi

Sağlık Servisi
6 Mayıs 2013
  İngiltere bu olayı konuşuyor

  Alleshia Gregson, 15 yaşında. İlk çocuğunu 12 yaşında doğurdu. Annesi kızının hamile olmasına o kadar ihtimal veremiyordu ki, kızının hamile olduğunu tuvalette doğum yaparken, kendisine gönderdiği cep telefonu mesajıyla öğreniyor.

  İngiltere bu şok edici hikayeyi konuşuyor.

   

  Henüz ergenlik çağında bile sayılmazken hamile kalan genç kızın hikayesi yürek parçalayıcı. 3 çocuklu bir ailenin kızı olan Alleshia'nın annesi ve babası 5 yaşındayken boşanmış.

   

  Hamile olduğunu öğrenen genç kızın okul arkadaşı da hamile kaldığı için annesi tarafından evden kovulmuş. Aynı şeyin başına gelmesinden korktuğu için annesine hiçbir şey söylemeyen Alleshia bu yüzden kendisini hamile olmadığına inandırıyor: "Hep karnımda bir kitle var gibi düşündüm, o şeyin bir bebek olduğunu asla kabullenmedim."

   

  ALLESHIA GREGSON / Foto Galeri

   

  /_np/0466/20050466.jpgANNESİ DOĞURMADAN 22 DAKİKA ÖNCE ÖĞRENDİ

   

  Genç kız kendisi için korkunç sayılan doğum hikayesini şöyle anlatıyor: "Tuvalete gittim. Suyum gelmişti ama ben sadece istemsizce tuvaletimi yaptığımı zannediyordum. Bebeğin kafasını gördüm, içeri sokmaya çalıştım, her taraf kan içinde kalmıştı. Anneme mesaj attım, 'Bir şey söyleyeceğim ama bana kızmayacaksın.' diyen genç kıza annesi 'Tabii ki kızmayacağım' diye cevap verince o şok eden mesajı gönderdiğini anlatıyor: Hamileyim ve sanırım bebek doğmak üzere.

  Bunun üstüne annesinin telefonu yere fırlattığını ve aceleyle yukarı çıktığını duyduğunu söylüyor. Kardeşleri ambulansı ararken, aceleyle hastaneye götürülüyor.

   

  ANTİ DEPRESAN KULLANAMAYACAK KADAR KÜÇÜK BİR ANNE


  /_np/0465/20050465.jpgDepresyona giren genç kızın yaşı çok küçük olduğu için doktorlar antidepresan verilmesini tehlikeli buluyor. Genç kız ilk çocuğunu doğurduğu günün hayatının en kötü günü olduğunu söylüyor.


  Bir süre sonra babasına torununu göstermek için doğduğu yere geri giden Alleshia 10 ay sonra yine kabus yaşıyor. Korunduğunu zanneden genç kız, tekrar ilk çocuğunun babasından hamile kalıyor.

  Olayın bir diğer trajik boyutu ise çocukların babasının 4 ayrı genç kızdan toplam 6 çocuğunun olması.

   


   

   

   

   

   

   

   

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/05/2013 - 22:14
  kendine kızsın sana niye kizacak kizcağızım seni başı bos bırakan annende suç.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/05/2013 - 18:23
  Insallah sagligi yerindedir ve annesi iyi bir anne olur cocuklarina.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/05/2013 - 16:56
  Buraya "işte avrupa" diye yazan yorumcular bizde kaç çocuk 12-13 yaşında evlendiriliyor, kaçı hemen doğum yapıyor bilmezler çünkü bizde saklanır, söylenmez. Medeniyet farkı bu işte...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/05/2013 - 15:26
  Hayret ,bebek olmaması için bir eğitim almamışlar herhalde.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/05/2013 - 15:24
  Kucuk yasta hamilelik, bugun "UYGAR" ve "endustrilesmis" ulkelerin buyuk bir BAS BELASI. Cunku genelde genc anne okulu birakmak zorunda kalir ya da genc babanin bu bebege bakacak isi gucu yoktur. Bunlarin ekonomiye uzun donemde yuku/maliyeti cok AGIR oluyor.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  04/05/2013 - 15:06
  Avrupa medeniyetinin geldiği nokta.
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding