GeriKelebek Maltepe’ye yeni bir alışveriş merkezi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Maltepe’ye yeni bir alışveriş merkezi

Geçtiğimiz hafta CarrefourSa, 12. hipermarketini Maltepe Gümüşsuyu’nda açtı. Hipermarket bölümünün yanında 102 mağazanın da yer aldığı bir alışveriş merkezi olan kompleksin adı, Maltepe Park. Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nde birçok ünlü markaya rastlamak mümkün.

Starbucks, Mudo Concept, Vakko Butik, Mothercare, U.S Polo bunlardan bazıları. Şu anda alışveriş merkezinde yer alan mağazaların önemli bir bölümü açık, diğerlerinin de bu haftasonuna yetişmesi bekleniyor. Yetkililer, ‘Bu bölgenin bir alışveriş merkezine ihtiyacı vardı’ diyor. Sırada İstanbul Bahçelievler ve Merter’de açılacak Carrefour’lar var.

Carrefour, Bostancı, Ümraniye ve Kadıköy’den sonra İstanbul Anadolu yakasındaki dördüncü hipermarketini Maltepe’de açtı. Aynı zamanda bir alışveriş merkezi olan yapının adı CarreforSa Maltepe Park. Çevresinin yeşillendirilecek ve bir park görünümüne kavuşturulacak olması nedeniyle, komplekse Maltepe Park ismi uygun görülmüş.

Yeni açılmasına rağmen yoğun bir müşteri trafiği var. Toplam 80 milyon Euro’luk yatırım yapılmış. 71 bin metrekare alan üzerine kurulu, üç katlı alışveriş merkezinin ilk katında 10 bin 500 metrekarelik hipermarket yer alıyor. Maltepe Park CarrefourSa’ya gittiğinizde, bir de yenilikle karşılaşacaksınız: Hipermarkette yer alan dev plazma ekranlardan, yapılan kampanyalar ve CarrefourSa ürünlerinin hangi aşamalardan geçtiği konusunda bilgiler veriliyor. Ayrıca elektronik reyonlarında, ürünler ve markaların kampanya bilgileri cam vitrinler sayesinde her açıdan görülebiliyor. Hipermarkette toplam 50 kasa var.

YAZLARI TERASTA YEMEK VAR

Alışveriş merkezinin ilk katında hipermarketin yanısıra, beyaz eşya ve çocuk tekstili mağazaları da bulunuyor. Mudo Concept, Mado, Mothercare ve Teknosa bu katın önemli markaları. Ünlü kuaför Kırıktarak Ali ile Fenerium mağazasını da bu katta bulabilirsiniz.

İkinci kat ağırlıklı olarak giyim mağazalarını barındırıyor. Pierre Cardin, Vakko Butik, U.S Polo, Adil Işık, Kemal Tanca, İnci gözümüze çarpanlardan. Sıcak bir şeyler içip, atıştırmak ve biraz dinlenmek isteyenler, Starbucks ve Ice Cafe’ye uğrayabilir.

En üst kat restoranlara ayrılmış. Bin kişilik yemek bölümünün özelliği, yazları da kullanılabilen açık terasının bulunması. Saray, Özsüt, Sultanahmet Köftecisi, Kentucky Fried Chicken, Pizza Hut, Burger King, McDonald’s, Hacıoğlu, İkbal ve My Fish restoran katının ünlü markaları.

ETKİNLİKLER DEFİLEYLE BAŞLIYOR

İç ışıklandırması göz alıcı olan merkezin sinema salonları da bulunuyor. AFM toplam sekiz sinema salonuyla hizmet verecek ama şimdilik sadece iki tanesi bugün açılmak üzere yetiştirilmeye çalışılıyor. Program ve bilet fiyatları henüz belli değil. Bu nedenle gitmeden önce aramanızda fayda var.

Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nde toplam 2 bin 500 araçlık ücretsiz bir açık otopark bulunuyor. Haftanın yedi günü 10.00-22.00 arası gezebilirsiniz.

24-26 Şubat tarihleri arasında Maltepe Park ilk etkinliğini düzenliyor. İlkbahar ve yaz koleksiyonlarının tanıtılacağı bir defilenin düzenleneceği alışveriş merkezinde etkinlikler saat 15.00 ve 19.00’da başlıyor. Defileye Asuman Krause, Ebru Destan, Esra Eron, Tuğba Özay, Nefise Karatay, Başak Şahin ve Yüksel Ak gibi mankenler katılacak.

Adres: Cevizli Mahallesi, Tugay Yolu No: 73 Maltepe/İstanbul. AFM gişe tel: (216) 515 12 12

Yorumları Göster
Yorumları Gizle