GeriMagazin Hazal Kaya’dan dava fırtınası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hazal Kaya’dan dava fırtınası

Hazal Kaya’dan dava fırtınası

Oyuncu Hazal Kaya, bir yıllık tutarını peşin vererek kiraladığı daire küf kokunca, kontratı iptal edip ev sahibi Doç. Dr. Başaran Ruhet Genç’ten parasını geri istedi. Taraflar uzlaşamayınca Hazal Kaya önce ev sahibinin mal varlığına haciz koydurdu. Ardından da tazminat davası açtı.

KİRA BEDELİNİ İADE ETMEDİ
İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan davanın dilekçesinde şu iddialara yer verildi: “Hazal Kaya, Eyüp’e bağlı Göktürk’te, evlenmeden önce nişanlısı Ali Atay ve annesiyle birlikte yaşamak için kiraladığı dairenin bir yıllık kira bedeli olan 192 bin lirayı Doç. Dr. Başaran Ruhet Genç’in hesabına yatırdı. Evde ağır bir küf kokusu fark eden Hazal Kaya ve eşi, durumu ev sahibine bildirdiler. Olumlu yaklaşım alamayınca Hazal Kaya evde bilirkişi tespiti yaptırıp, kira sözleşmesini feshetti. Ev sahibinin 192 bin lirayı iade etmemesi üzerine faizi ve dosya masrafıyla birlikte İstanbul 26. İcra Müdürlüğü kanalıyla 230 bin liralık icra takibi başlattı. Dr. Genç’in mal varlığına haciz konuldu.
Doç. Dr. Başaran Ruhet Gençde mağdur edildiğini iddia ederek 200 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
Hazal Kaya, ev sahibinin 200 bin liralık manevi tazminat davasına 200 bin liralık karşı tazminat davası ile karşılık verdi. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verilen dilekçede “Hazal Kaya, evliliğin en başında en mutlu olması gereken günlerde maddi-manevi yıpranmıştır. 200 bin lira manevi tazminatın karşı taraftan tahsilini istiyoruz” denildi.

 
Miyom nedir, en uygun tedavi yöntemi hangisidir?
Miyom nedir, en uygun tedavi yöntemi hangisidir?Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Önder Koç cevapladı; Miyom nedir, en uygun tedavi yöntemi hangisidir?Miyom iyi huylu bir düz kas tümörüdür ve her 9 kadından birinde gözükür. Hastalarımızda en sık olarak şiddetli kanamalar, bası semptomları ve ağrı ile şikayet bulur. Tedavisinde cerrahi ve cerrahi dışı birçok alternatif bulunmaktadır.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle