GeriMagazin Biricik Suden kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biricik Suden kimdir?

Biricik Suden kimdir?

MFÖ'nün solisti Mazhar Alanson'un eşi Biricik Suden'in, Instagram'da paylaştığı kaslı fotoğrafları sosyal medyaya damga vurdu. Fotoğraflar ardından Biricik Suden’in hayatına ilişkin bilgiler merak konusu oldu. İşte, Biricik Suden kimdir? Sorusunun detaylı yanıtı

Başarılı modacı Biricik Suden, 1963 yılında İstanbul Yeniköy'de dünyaya geldi. Anne babası Yugoslav göçmeni olan Suden'in, bir abisi vardır. 16 yaşındayken teyzesi Biricik'i evlat edinerek bütün mirasını ona bıraktığından ailesininkinden farklı bir soyada sahiptir. Çocukluğu Yeniköy'de geçti. Henüz dört yaşındayken Cumhuriyet Gazetesi'nden okumayı sökünce okula başladı. Atatürk Kız Lisesi'nden mezun oldu. Nişantaşı'nda LCC (Language and Culture Centre)'de grafik ve illüstrasyon eğitimi aldı. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi'nde İbrahim Safi resim atölyesine devam etti. Gelişimi için 4 yıl da Paris'te kaldı.

Biricik Suden, 1976 yılında başrolünde Rüştü Asyalı'nın oynadığı "Ben Bir Garip Keloğlanım" adlı filmin kadrosunda yer ladı. 2011 yılında Televizyonda Hayat Bilgisi adlı programı Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç ile birlikte sundu.

DÖRDÜNCÜ EVLİLİĞİNİ MAZHAR ALANSON İLE YAPTI

Suden, 1986 yılında İlker İnanoğlu ile evlendi ve 1988 yılında boşandı. Ardından 1989 yılında Kral TV'nin eski yöneticisi Kerim Sağlam ile yaptı, bu evlilik 7 yıl sürdü. Üçüncü evliliğini 2001 yılında Mehmet Pisak ile Las Vegas'ta yaptı ve bu evlilikte de aradığını bulamadı. MFÖ grubunun solisti Mazhar Alanson ile 2003 yılında nikah masasına oturdu.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle