GeriKeyif Kiraz Mevsimi hangi yabancı dizinin uyarlaması?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kiraz Mevsimi hangi yabancı dizinin uyarlaması?

Kiraz Mevsimi hangi yabancı dizinin uyarlaması?
refid:27421176 ilişkili resim dosyası

Kiraz Mevsimi ve Güney Kore'nin en ünlü gençlik dizisi "A Gentleman's Dignity" birbirlerine benziyorlar mı? Kiraz Mevsimi'nin, 2012 senesinde 20 bölüm olarak televizyonda yayınlanan A Gentleman's Dignity’nin (Centilmenler Kulübü) Türkiye uyarlaması olduğu iddiaları bir süre sosyal medyada tartışılmıştı. Peki iddialar ne kadar gerçek?

Kiraz Mevsimi ve A Gentleman's Dignity arasındaki benzerlikler neler? Türkçe'ye 'Centilmenler Kulübü' olarak çevirilen Güney Kore dizisinin ana karakterleri, Kiraz Mevsimi'ndeki karakterlerle benzeşiyor mu? Kiraz Mevsimi'nin konusu ve hakkında Twitter'da konuşulanlar..

Centilmenler Kulübü liseden beri arkadaş olan 40’lı yaşlarda dört erkeğin hikayesini anlatıyor. İnişli çıkışlı iş ve aşk hayatları ile baş etmeye çalışan bu arkadaşalar her sorunla baş etmenin bir şekilde yolunu bulmaktadırlar.

Kiraz Mevsimi hangi yabancı dizinin uyarlaması

Dizide 41 yaşına gelmiş Kim Do Jin karakteri Tae San ile ortak olduğu kendilerine ait bir mimarlık şirketinde çalışmaktadır. Daha önce 3 kere iflas bayrağını çekmiş ama hiç yılmamıştır. Azimli olduğu kadar küstahtır çünkü Seo Yi Soo’ya verdiği cevaplar ile başlarda onu epey kızdırır fakat sonra ona deli gibi aşık olacaktır. Hatta onu tavlamak için bin bir takla atar. Dizideki hikâyelerin çoğu onun ağzından anlatılır.

Kim Ha Neul’un canlandırdığı Seo Yi Soo ise 30 yaşlarında ve annesi tarafından terk edilmiş. Yine de yılmamış ve kendi ayakları üzerinde durabilmek için durmadan çalışmış. Uzun zaman platonik bir aşk beslediği kişi en yakın arkadaşı Se Ra ile beraber olmaya başlayınca onu unutmak zorunda kalmıştır.

Dizinin 4 ana karakterinden biri olan Tae San mimarlık şirketinin diğer ortağıdır. Kibirli ve mükemmeliyetçidir. Yi Soon’un kendisine aşık olduğunu öğrenemeden Se Ra ile bir ilişkiye başlar. Sürekli kavga ederler fakat çok da eğlencelidirler.

Hong Se Ra, Tae San’a aşık olana kadar erkeklerle ilişkisi sıkı fıkı olan birisidir. Sürekli kavga etseler de her seferinde Tae San onu yola getirir. İyi ama yeterince gıcık birisidir.

Kiraz Mevsimi hangi yabancı dizinin uyarlaması

KİRAZ MEVSİMİ GENEL KONUSU:

Çocukluğunda beri en yakın dostu Burcu’nun abisi Mete’ye aşık olan Öykü ilerde bir gün başarılı bir modacı olmak istemektedir. Herkesten gizlediği aşkı Mete’yi mahalleden arkadaşı Şeyma’ya kaptırır ve hislerini kalbine gömer. Öykü komik tesadüfler sonucunda Mete’nin ortağı ayaz ile tanışır. Ayaz ukala ve çapkın bir tiptir. Birbirlerine zıt bu iki kişi kaderin kendilerine oynadığı oyunlar sonucunda her fırsatta bir araya gelir ve aralarında romantik ama bir o kadar da komik bir ilişki başlar.

KİRAZ MEVSİMİ “A GENTLEMAN’S DİGNİTY”DEN Mİ UYARLAMA?

Hayranların attığı Tweet’ler dizinin ne kadar sevildiğini gösterir nitelikte.

Büşra Akgün
Kiraz Mevsimi başlarken Ayaz gerçek değildir tamamen hayal ürünüdür yazmalı bence

Serkan And Özge Love
kiraz mevsimi başladı oley yaa öykümü meleğimi görüyorum bundan büyük bi mutluluk olamaz sanırım seni çok seviyorum öykü

Ceren Kurucu
Kaç saattir Kiraz Mevsimi'ni izliyorum Ayaz kadar sevimlisi olamicağına kesin karar verdim

Ekin'inGömleği.
Büsürü ödevim var ve ben Kiraz Mevsimi izliyorum.Gece olunca da hepsini sıkıştırmaya çalışcam. Ne ekşınlı hayatım var, of gözüm kör olmasın.

Damla Nazlı
Saatlerdir Kiraz Mevsimi izliyorum vee 12'ye kadar da izliyceem

seçil fevrioğlu
Gecenin bu vakti kiraz mevsimi izliyorum. Çünkü yalnızlıktan kafayı yemişlik bunu gerektirir

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle