GeriKeyif Çocuklara ilham verdiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuklara ilham verdiler

Çocuklara ilham verdiler

Türkiye’nin çocuklara yönelik ilk yaratıcılık odaklı kültür ve sanat festivali olan Yaratıcı Çocuk Festivali 2 ile 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti. Uniq İstanbul’da gerçekleştirilen festivali iki günde 11 bin 700 kişi ziyaret etti. 7 bini aşkın çocuk, 14 farklı atölyeden faydalanırken, 4500’ü aşkın ebeveyn de söyleşileri dikkatle dinledi.

Yaratıcı Çocuk Festivali’nde çocuklar, iki gün boyunca, kaçırılmaması gereken atölyelerde ilham verici deneyimler yaşarken ebeveynler de konusunda uzman konuşmacıların söyleşilerine katılarak festival ruhunu çocuklarıyla beraber yaşadılar. Bu söyleşilerde Ahmet Güneştekin ve Aslı Öymen, Dr. Bahar Eriş, Prof. Dr. Belma Tuğrul, Ceyda Düvenci, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Akasya Asıltürkmen ve Dr. Gökhan Mamur, Dr. Özgür Bolat, Sunay Akın, Şermin Yaşar gibi konuklar yer aldı.

Festival; programındaki 14 adet bilim, sanat ve tasarım atölyesi, deneyim odaklı bir keşif ortamı sundu. Çocuklar, bilim, sanat dolu atölye alanı ve gösteri sahnesinde eğlenirken, ebeveynler söyleşi sahnesinde gerçekleşen oturumlara büyük ilgi gösterdi.

SÜPER KAHRAMANLAR ÇOCUKLARLA BİRLİKTE

 

Festivalin ana teması ise süper kahramanlardı. Bu süper kahramanlar bilimde, sanatta, edebiyatta ve sporda dünyayı etkilemiş süper kahramanlar… Osman Hamdi Bey, Einstein, Charlie Chaplin, Yuri Gagarin, Descartes, Leonardo Da Vinci, Mimar Sinan, Galileo, Orhan Veli ve Katherine Switzer gibi yaşadıkları döneme adlarını yazdırmış süper kahramanların pelerinleri festivale renk kattı.

FMV Işık Okulları Çocuk Korosu, Pırlangıç Çocuk Şarkıları Konseri, Kidsnook masal şarkıları konseri iki gün boyunca festival coşkusunu notalara taşıdı. Ayrıca Tahta Bacak, Pandomim ve Jonglör gösterileri, Sihirbaz, Geleneksel Kukla Tiyatrosu, Rengarenk Yüz Boyama gibi pek çok etkinlik de festival coşkusuna katkıda bulundu. Festival Faber Castell sponsorluğunda düzenlendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle