GeriHayat İktidarın koltuğu sarsılacak mı?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  43
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İktidarın koltuğu sarsılacak mı?

İktidarın koltuğu sarsılacak mı?
refid:27850499 ilişkili resim dosyası

Astrolog Dinçer Güner’e göre ülkemizi skandallar, iktidar mücadeleleri ve değişimlerle dolu bir yıl bekliyor.

İktidarın koltuğu sarsılacak mı

- 20 Mart’ta, 29 derecede Balık burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma, Türkiye’nin doğum haritasında iktidarı temsil ediyor. İktidarın umduğu desteği almadığını, prestij kaybettiğini görebiliriz.

- Ayrıca 29 derecedeki Balık burcunda ‘Sheat’ yıldızı var. Bu yıldız, Balık’ta olduğu için sulardan gelen tehlike demektir. Deniz kazaları ve seller yaşanabilir.

- 4 Nisan’da Koç burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmanın derecesi 14 derece ve burada ‘Alpheratz’ diye bir yıldız var. Alpheratz, ‘özgürlük mücadelesi’ demektir. Bu tutulma muhalefetin etkisiyle meydana gelecek büyük bir özgürlük hareketine işaret ediyor. Buna ‘ikinci Gezi’ diyebilir miyiz bilmiyorum ama onun gibi büyük yankı uyandıracak bir hareket olabilir.

İktidarın koltuğu sarsılacak mı

Yine bu 4 Nisan (artı/eksi 10-15 günlük civarda) muhalefetin parçalanması söz konusu. Buna istinaden güç savaşları gündemde olacak. Kemal Kılıçdaroğlu 2015’te koltuğuna çok güvenmemeli. Bu dönemde muhalefet kanadında 1-2 ismin de koltuğa oynadığını göreceğiz.

- Özellikle ilk 6 aylık süreçte ekonomik anlamda zorlanabiliriz. Bu tutulmalar gerçekleşirken Mars, Boğa’da ilerleyecek. Mars’ın Boğa’da olması, parayı, parayla olan ilişkileri zarar verici bir noktaya taşır. Mesela borsada çalkantılar ve skandallar olabilir.

SPORDA SKANDALLAR ARDI ARDINA

- 7 Haziran’daki seçim önemli çünkü o gün Merkür retroda. Merkür’ün retro olması, bir şeylere başlamak ve organize etmek gibi konularda problem yaratır. Seçimin yapılacağı gün, bütün göstergeler Türkiye’nin 12. evine düşüyor. 12. ev, gizlilikle yürütülen işler demektir. Herkes bütün kartlarını ortaya koyacak.

İktidarın koltuğu sarsılacak mı

Bu, Erdoğan’sız ilk AKP seçimi olacak. Oy kaybı yaşanabilir. Haritalar da 2016’da, bu sonuçtan bağımsız olarak bir yönetim değişikliğini gösteriyor. Mesela iktidar koltuğunda oturan isim değişebilir.

- Yılın ikinci yarısında devlet çiftçilere arpa, buğday, mısır ve zeytin ürünlerini daha çok üretmeleri için kredi verebilir, ekim alanları sunabilir.

- 23 Aralık’ta Satürn, Akrep burcundan çıkıp Yay burcuna geçti. Üniversiteler, rektörler, akademisyenler, din, ibadethaneler, medya, yayıncılık, spor dünyası, hukuksal konular, uluslararası ilişkiler alanlarında bir dizi teste tabi tutulacağız. IŞİD benzeri yeni örgütler türeyebilir.

- Spor dünyasında skandallar da hiç eksik olmayacak. Yabancı oyuncularla ilgili problemler çıkabilir, futbol dünyasında sır perdeleri aralanabilir.

- Satürn’ün Yay’da gezecek olması askeriyenin de yeni bir düzene girmesi demektir. Önümüzdeki süreçte üniversiteye giriş sınavı kalkabilir. Medya üzerindeki baskılar da artabilir.

İktidarın koltuğu sarsılacak mı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Balık burcu, yükseleni de Yay. 20 Mart’taki Güneş tutulması onun burcunda olacak. Satürn de yükselen burcu olan Yay’da ilerliyor. 2015’te bazı hamlelerinde engellerle karşılaşabilir.

İktidarın koltuğu sarsılacak mı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle