Anadolu Yakası’nda neler oluyor

Onur BAŞTÜRK
04.07.2017 - 11:46 | Son Güncelleme:

Anadolu Yakası’nda yaşayan okurlar beni gördüğünde tatlı tatlı sitemde bulunur hep, “Bizim burada da güzel mekanlar var, neden gelmiyorsunuz?” diye. Haklılar, hem de çok.

Sosyal yaşam, popüler mekanlar deyince akla önce Avrupa Yakası geliyor. Sanki bu yakada daha çok hareket varmış gibi görünüyor ama son yıllarda bu değişmeye başladı.

ÖNCE MODA SONRA KADIKÖY
Önce Moda hareketlendi. Peş peşe nefis mekanlar açıldı orada.
Hatta buranın lokomotifi meşhur Walter’s Coffee aldı başını gitti, New York Brooklyn’e bile açıldı. Derken Kadıköy kendine has kimliğini Yeldeğirmeni civarının da popüler oluşuyla genişletti, çok özgün sanat ve yeme-içme mekanlarına kavuştu.
Hatta 22 Nisan tarihli yazımda detay detay yazmıştım, rehber niteliğinde kullanmak isteyen bakabilir.

BRASSERIE NOIR VE DASDAS
Bu kadarla bitmiyor...
Suadiye’deki Brasserie Noir’a gittiğimde hafta içi kalabalığına inanamamış, “Vay be!” olmuştum. Ataşehir’de açılan konser ve tiyatro odaklı DasDas da yenilerden.

ÇİÇEĞİ BURNUNDA EMAAR
Şimdi bir de Emaar Square Mall açıldı. Henüz çiçeği burnunda bir AVM burası.
Geçtiğimiz gün olağan Anadolu Yakası turumda uğradım ve gördüklerim şunlar:
Merakla beklenen Galeries LaFayette, 10 güne açılıyormuş. Gıda hariç Paris LaFayette’te gördüğümüz her şey burada olacakmış. Doğrusu hem erkek giyim hem de dekorasyon katını merakla bekliyorum LaFayette’in. Paris’in bu klasiği İstanbul’da önemli bir boşluğu dolduracak gibi.
Anadolu Yakası’nın en büyük Vakko’su geliyormuş. Eylüle hazırmış.
Mekanlar ise Emaar’ın açıkhava meydanına bakan balkonlara konuşlanmış.
Bu balkonlardan Emaar’daki tüm trafiği görebiliyorsunuz, iyi bir gözlem alanı yani. Mekanlar arasında en popüleri Emre Ergani’nin haziran sonu açacağı D’or Patisserie by Şamdan. Kuruçeşme’deki Park Şamdan&The Bar’ın Anadolu Yakası versiyonu.
Ve görmeden geçmenin mümkün olmadığı iki adet şov havuzu var.
Tıpkı Dubai’deki gibi suyun müzikle şovu var bu havuzlarda. Bir tanesinin üstü kapanıp akşamları konser alanı da olabiliyormuş.
Ben gittiğimde Özge Fışkın konseri vardı mesela. Haftaya cumartesi ise Bülent Ortaçgil konseri var, o da kaçmaz.

 

Sponsorlu içerik

Etiketler:
Sayfa Başı