GeriEkonomi İstihdam atağına kalkıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstihdam atağına kalkıldı

İstihdam atağına kalkıldı

KAMU ve özel sektörde istihdam atağına kalkıldı.

Son dönemde Çaykur’a bin beşyüz geçici işçi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na 640, Maliye Bakanlığı’na 2 bin, Sağlık Bakanlığı’na 12 bin 500 personel alınacağı açıklandı. 10 bin polis alınması için de süreç başladı. 1 Ocak-29 Mart arasında kamu ve kamuda ihaleli çalışanlar hariç özel sektörde istihdam ise 443 bin 247’ye ulaştı.

ULAŞTIRMA: Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da, bakanlığa mühendis, teknisyen ve tekniker almaları gerektiğini belirterek, “640 kişilik alım için 1 ay içinde ilana çıkacağız. Sonra sayıyı 1280’e tamamlamak için kalanı da alacağız” dedi.

TARIM: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik de, Çaykur’a 1500 geçici işçi alınacağını açıkladı. Çelik “İŞKUR’un alım için ilana çıkışı, 4-13 Nisan’da olacak. Kura çekimi ise mayısın ilk haftasında yapılacak” dedi.

SAĞLIK: Sağlık Bakanı Recep Akdağ da, bu yıl için 16 bin 500 kadro aldıklarını bunun 4 bininin atandığını belirterek, kalan 12 bin 500 personelin de 2 ay içinde atanacağını söyledi.

İÇİŞLERİ: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 bin polis alımı için hazırlıkların sürdüğünü belirtti.

MALİYE: Maliye Bakanı Naci Ağbal 2 bin gelir uzman yardımcısı için onay çıktığını 10 Nisan’da müracatların başlayacağını söyledi.

ÖZEL SEKTÖR: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “1 Ocak-29 Mart arasında kamu ve kamuda ihaleli çalışanlar hariç artı istihdam 443 bin 247’ye ulaştı” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle