MENÜ

Kamu

Kamu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kamu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kamu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 148.533 Kamu haberi bulunmuştur.

Kamu veya halk, bir milleti oluşturan çeşitli toplumsal kesimlerden veya meslek gruplarından oluşan insan topluluğuna denir.

Halkı milletten ayıran en önemli fark; halk, bir toplumda halen yaşamakta olan çeşitli toplum kesimlerini kapsamaktadır. Millet ise geçmişten geleceğe doğru belirli bir soyu ifade etmektedir. Daha milliyetçi bir ifadedir ve aynı toplumda yaşayan gruplar arasındaki farklılığı öne çıkarmaktadır.

 

Kamu Haberleri

15 ilde dev operasyon Devleti 5 milyon TL zarar uğratan çete çökertildi

15 ilde dev operasyon! Devleti 5 milyon TL zarar uğratan çete çökertildi

Diyarbakır merkezli 15 ilde, kamu kurum ve kuruluşlarını 5 milyon 250 bin TL zarara uğratıp dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve rüşvet alanlara yönelik düzenlenen 2'nci dalga operasyonlarda 40 kişi gözaltına alındı, 41 şüpheli aranıyor. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında düzenlenen 1'inci dalga operasyonunda ise 127 şüpheli gözaltına alınmıştı.

26.06.2019Gündem
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler ASDEP başvuruları ne zaman

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? ASDEP başvuruları ne zaman?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bakanlık bünyesinde personel alımı yapılacağını açıkladı. 1000'i ASDEP 1000'i işçi, 2 bin 321'i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4 bin 321 personel istihdamı duyurusunun ardından, başvuruda bulunmak isteyenler, başvuru şartlarını ve tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, ASDEP başvuruları ne zaman? Başvuru şartları açıklandı mı? İşte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımıyla ilgili detaylı bilgiler.

26.06.2019Gündem
Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü nedir Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü taban ve tavan puanları

Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü nedir? Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü taban ve tavan puanları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılarak üniversite hayatı için adım atan gençler, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) tercih ve yerleştirme sürecini beklerken, bazı bölümlerin taban puanları, iş imkanları ve ders içeriklerini araştırmaya başladı. Sağlık sektörü alanında bir kariyer planlaması yapmak isteyen gençler, 'Acil Durum ve Afet Yönetimi' bölümü hakkında bilgi edinmek ve bölümün taban puanlarını öğrenmek istiyor. Peki, Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü nedir?

26.06.2019Gündem
Rize Emniyet Müdürünün şehit olduğu saldırının iddianamesi hazır

Rize Emniyet Müdürü'nün şehit olduğu saldırının iddianamesi hazır

Rize'de trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu'nun (36), İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi (46) şehit ettiği, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma polisi Yiğitcan Köksal'ı yaraladığı saldırı olayı ile ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Sarıcaoğlu hakkında 'tasarlayarak kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme' ve 'tasarlayarak 2 kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs' suçlarından 'ağırlaştırılmış müebbet' ve 40 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianame Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

26.06.2019Gündem
İddianamede korkunç detaylar ortaya çıktı Soğuk ortamda tutmuşlar...

İddianamede korkunç detaylar ortaya çıktı! Soğuk ortamda tutmuşlar...

AĞRI'da, geçen yıl kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüyle ilgili hazırlanan iddianamede çarpıcı detaylara yer verildi.

26.06.2019Gündem
KDK 40 yaşını geçmiş yüksek lisans öğrencilerini haklı buldu

KDK 40 yaşını geçmiş yüksek lisans öğrencilerini haklı buldu

KDK, yaşlarını gerekçe göstererek öğrenim kredisi ve burs başvurularını reddeden Kredi ve Yurtlar Kurumu hakkında kendilerine başvuran 40 yaşını geçmiş yüksek lisans öğrencilerini haklı buldu. Kurum, ilgili idarenin kredi, burs verme süreç ve imkânlarını iyileştirmek, geliştirmekle yükümlü olduğu belirterek Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, kredi ve burs tahsislerindeki yaş sınırı mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde tavsiye yazısı gönderdi.

26.06.2019Eğitim
SAP Türkiye’de önemli atama

SAP Türkiye’de önemli atama

SAP’de önemli bir atama gerçekleşti. Dr. Onur Yıldırım, SAP Türkiye’nin Kamu Ilişkileri Direktörü oldu. Yıldırım yeni görevinde SAP’nin Türkiye’deki kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerinden; kamu politikası ve regülasyonlar ile ilgili çalışmalarından sorumlu olacak.

26.06.2019Teknoloji
Danıştay personel alımı başvuruları başladı Başvuru şartları neler

Danıştay personel alımı başvuruları başladı! Başvuru şartları neler?

Danıştay Başkanlığında çeşitli birimlerde görev yapacak 28 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Söz konusu alımlar için başvuru süreci dün başladı ve 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 17.00'de sona erecek. Söz konusu kurumda çalışmak isteyen vatandaşlar, Danıştay personel alımının detaylarını sorguluyor. Peki, Danıştay personel alımı başvuru şartları neler?

26.06.2019Gündem
İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl yapılır Üniversite öğrencileri için iş fırsatı

İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl yapılır? Üniversite öğrencileri için iş fırsatı

Üniversite öğrencileri için yaz tatillerinde ekstra gelir kaynağı oluşturmak amacıyla İŞKUR ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından geliştirilen İŞKUR sosyal çalışma programı için başvuru süreci 25 Haziran tarihinde başladı. Peki, İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl ve kimler tarafından yapılır? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı sosyal çalışma programı hakkında detaylı bilgiler...

26.06.2019Ekonomi
ABD konsolosluk çalışanının ev hapsi kaldırıldı

ABD konsolosluk çalışanının ev hapsi kaldırıldı

FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen Nazmi Mete Cantürk’ün ev hapsi ilk duruşmada kaldırıldı. Cantürk’ün aynı suçtan yargılanan eşinin ve kızının adli kontrol uygulamalarının da kaldırılmasına hükmedildi.

26.06.2019Gündem
İşte ABD’nin tartışmalı Ortadoğu planı

İşte ABD’nin tartışmalı Ortadoğu planı

Trump’ın İsrail-Filistin barışı için hazırlattığı ‘Yüzyılın Planı’nın ilk adımı dün Bahreyn’de ‘Refah için Barış’ çalıştayıyla atıldı. Trump’ın damadı Kushner, ABD’nin 1967 sınırları içinde başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletini kabul eden Arap Barış Girişimi’ni izlemeyeceğini söyledi.

26.06.2019Dünya
Uşak Üniversitesi 23 öğretim üyesi alacak Başvurular ne zaman

Uşak Üniversitesi 23 öğretim üyesi alacak! Başvurular ne zaman?

Uşak Üniversitesi, yayımladığı ilana göre, 23 öğretim üyesi alacağını açıkladı. 24 Haziran'da verilen ilan kapsamında, profesör, doçent ve Dr. öğretim üyesi, üniversite bünyesinde istihdam sağlayacak. Peki, Uşak Üniversitesi öğretim üyesi başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman yapılacak? İşte, Uşak Üniversitesi akademik personel ilanı ile ilgili bilgiler.

25.06.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Askerlik Kanununu onayladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Askerlik Kanunu'nu onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni askerlik kanunu'nu onayladı. Kanun, resmi gazetede yayımlandıktan sonra yürürlüğe girecek.

25.06.2019Gündem
Son dakika: Yeni askerlik kanunu teklifi TBMM’de kabul edildi

Son dakika: Yeni askerlik kanunu teklifi TBMM’de kabul edildi

Yeni askerlik yasası ile ilgili 65 maddelik düzenleme 335 oyla TBMM Genel Kurulu’nda yasalaştı. Yeni düzenleme göre; Askerlik süresi 6 aya indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasının ardından 6 ayı dolduran 100 binden fazla er terhis olacak. Bedelli askerlik sürekli hale geldi. Bakaya ve yoklama kaçaklarına bir defaya mahsus bedelli askerlikten yararlanma hakkı getirildi.

25.06.2019Gündem
İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programını anlattı - SÇP nedir

İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programı'nı anlattı - SÇP nedir?

Sosyal Çalışma Programı başvuru süreci İŞKUR üzerinden başladı. Haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda kamu kurumlarıyla işbirliği halinde düzenlenecek olan SÇP’ye ilgi yoğun oldu. Peki, SÇP nedir, kimler başvuruda bulunabilir, nerede uygulanır, okulu uzayan öğrenci başvurabilir mi? İşte, 30 soruda Sosyal Çalışma Programı’nın detayları

25.06.2019Ekonomi
KPSS sınavı ne zaman 2019 KPSSye kaç gün kaldı

KPSS sınavı ne zaman? 2019 KPSS'ye kaç gün kaldı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2019 yılında yapacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) lisans düzeyinde girmek isteyen memur adayları, artık sınav için gün sayıyor. Devlete bağlı kurum ve kuruluşlarda memur olarak çalışmak isteyen yüz binlerce kişi, 2019 KPSS tarihlerini sorguluyor. Peki, KPSS sınavı ne zaman? 2019 KPSS'ye kaç gün kaldı?

25.06.2019Gündem
Trabzonsporda UEFA için kritik gün

Trabzonspor'da UEFA için kritik gün

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu tarafından mali Fair Play kriterlerine uyulmadığı gerekçesiyle şartlı öneri ile üst kurula sevk edilen Trabzonspor'da başkan yardımcısı Önder Bülbüloğlu, bugün ya da yarın kararın açıklanmasını beklediklerini, UEFA'nın kendilerine para cezası ve bir takım kısıtlamalarla kupalara katılma hakkını vereceğini düşündüğünü söyledi.

25.06.2019Futbol
Çanakkale Köprüsü yükseliyor, Lapseki’ye talep artıyor

Çanakkale Köprüsü yükseliyor, Lapseki’ye talep artıyor

Çanakkale Boğazı’na inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yaklaşık 1 ay önce batırılan, Avrupa ve Asya yakası kule kesonları üzerinde ayaklar yükselmeye başladı. Çanakkale Köprüsü inşaatıyla bölgenin kaderinin değişime uğradığını belirten Lapseki Belediye Başkanı AK Parti’li Eyüp Yılmaz, köprü ayaklarının görülmeye başlanmasının da yatırımcıların bölgeye talebini artırdığını söyledi.

25.06.2019Ekonomi
Son dakika... ABD konsolosluk çalışanı Mete Cantürk serbest bırakıldı

Son dakika... ABD konsolosluk çalışanı Mete Cantürk serbest bırakıldı

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk hakkında "FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılandığı davada "konutu terk etmemesi" şeklindeki adli kontrol hükümlerinin kaldırılmasına, haftada bir karakola giderek imza atmasına karar verildi.

25.06.2019Dünya
İl dışı atama sonuçları sonrası ilişik kesme ne zaman yapılır İptal mümkün olacak mı

İl dışı atama sonuçları sonrası ilişik kesme ne zaman yapılır? İptal mümkün olacak mı?

İl dışı atama sonuçları, bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Atama sonuçlarına göre işlemlerine başlayacak olan öğretmenler, ilişik kesme ve yer değiştirme iptali için araştırmaları konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Peki, İl dışı atama sonuçları sonrası ilişik kesme ne zaman yapılacak? İşte, il dışı atama sonuçları hakkında bazı bilgiler.

25.06.2019Gündem
İŞKUR üzerinden başvurular alınıyor - Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler

İŞKUR üzerinden başvurular alınıyor - Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler?

Öğrencilere müjde başlığıyla verilen Sosyal Çalışma Programı'na başvuru süreci İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) üzerinden başladı. Sosyal Çalışma Programı’na kabul edilen öğrenciler, 5 Temmuz 2019 günü elektronik ortamda kura ile belirlenecek. Öğrenciler, Sosyal Çalışma Programı'na (SÇP) katılım sağladıkları her gün için 67.36 lira ödeme almaya hak kazanacak. Peki, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler?

25.06.2019Ekonomi
Gündem ekonomi

Gündem ekonomi

Yaz tatiline girmeden önce ekonomide kısa vadede yapılması gerekenleri içeren bir torba yasa teklifinin Meclis’e gelmesi bekleniyor. Kalkınma planı, kıdem tazminatı, ek göstergeyle ilgili çalışmalar ve emeklilik düzenlemesi, bundan sonraki dönemin önemli gündemleri arasında.

25.06.2019Ekonomi
TSE 13 bilişim personeli alacak Başvuru şartları neler

TSE 13 bilişim personeli alacak! Başvuru şartları neler?

Türk Standardları Enstitüsü'nde (TSE), çeşitli konularda istihdam edilmek üzere 13 bilişim personeli alınacak. Söz konusu ilanın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, ilana başvuru şartları ve branş dağılımı merak konusu oldu. İşte, TSE bilişim personeli alımının detayları...

24.06.2019Gündem
Rusya, Batılı ülkelere yaptırımı uzattı

Rusya, Batılı ülkelere yaptırımı uzattı

Rusya, AB tarafından geçen hafta uzatılan yaptırımlar nedeniyle uyguladığı karşı yaptırımların süresini uzattı.

24.06.2019Ekonomi
Ali Aya ibra şoku

Ali Ay'a ibra şoku!

Bursaspor’un olağanüstü genel kurulunda kulübün borcunun mart ayı itibariyle 437 milyon 909 bin TL olduğu açıklandı. Ayrıca mevcut başkan Ali Ay, genel kurulda ibra edilmedi.

23.06.2019Futbol
Merkelden kamu kurumlarına uyarı

Merkel'den kamu kurumlarına uyarı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, aşırı sağ bağlantılı bir saldırının kurbanı olan Kassel Valisi Walter Lübcke'nin öldürülmesinin ardından bu ve diğer aşırı sağcı suçların tamamen aydınlatılması gerektiğini, aksi takdirde kamu kurumlarının güvenilirliklerini kaybedeceklerini söyledi.

22.06.2019Dünya
Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP ile personel alımı yapacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP ile personel alımı yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ASDEP projesi dahilinde bünyesine 4 bin 321 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Bin kişi ASDEP, bin kişi işçi, 2 bin 321'i ise sözleşmeli personel olmak üzere toplamda 4 bin 321 kişiyi kadrosuna dahil edecek olan bakanlık, şartları erişime açtı. İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı hakkında detaylı bilgiler

22.06.2019Gündem
Hong Kongda göstericiler kamu binaları önünden çekildi

Hong Kong'da göstericiler kamu binaları önünden çekildi

Hong Kong'da, parlamentoda zanlıların Çin'e iadesini kolaylaştıran yasal düzenlemenin askıya alınması kararını yeterli bulmayıp tasarının tamamen iptali dahil 4 talepte bulunan protestocular, taleplerine cevap gelmemesi sebebiyle kamu binaları önünden ayrıldı.

22.06.2019Dünya
3600 ek gösterge ne zaman çıkacak 3600 ek gösterge  için Bakan Soyludan son durum açıklaması

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? 3600 ek gösterge için Bakan Soylu'dan son durum açıklaması

1.6 milyon memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yeni göstergenin hayata geçmesi ile beraber, emekli olacak memurların maaşları, emekli ikramiyeleri yükselecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3600 ek göstergede gelinen son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

22.06.2019Ekonomi
Üniversitelilerden teknoloji bağımlılığına karşı proje

Üniversitelilerden teknoloji bağımlılığına karşı proje

Halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü öğrencileriyle Yeşilay İzmir Şubesi, teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek ve mücadele için işbirliği yaptı. ‘Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı’ kapsamında teknoloji bağımlılığıyla mücadele için projeler hazırlandı.

22.06.2019Eğitim
Kaşıkçı cinayetinin kilit isminin yargılanmadığı ortaya çıktı

Kaşıkçı cinayetinin kilit isminin yargılanmadığı ortaya çıktı

Suudi Arabistan'da, Kaşıkçı cinayeti davasında, cinayet planının en önemli ismi Veliaht Prens Selman'ın eski danışmanı Kahtani ile infaz timindeki çok sayıda kişinin yargılanmadığını kesinleştirdi.

22.06.2019Dünya
Adaylar İstanbul projelerini açıkladı Uzmanlar yorumladı...

Adaylar İstanbul projelerini açıkladı! Uzmanlar yorumladı...

Resmi rakamlara göre İstanbul’da 15 milyon kişi yaşıyor. İstanbul nüfus açısından, 204 ülke içinde 131 ülkeyi geride bıraktı.

İstanbul’da 11’i devlet 51 üniversite ve 5 meslek yüksekokulu var. Bu kentteki öğrenci sayısı küçük bir ülke nüfusu gibi. Yükseköğretimde okuyan öğrenci sayısı 1.2 milyon, bu sayıya ilköğretim ve lise eklendiğinde 4 milyonu buluyor.

İstanbul’da trafiğe kayıtlı 4 milyon 170 bini aşkın araç bulunuyor. Türkiye’de 20 ilin toplam nüfusu, İstanbul’daki araç sayısına denk geliyor. Mega kentin çözüme kavuşturulmayı bekleyen birçok problemi bulunuyor.

Trafik, yeşil alan, sıcak gündem maddesi deprem, kentsel dönüşüm, istihdam, öğrenim gören gençlerin beklentileri gibi konularda İstanbul halkı yenilenen seçimlerden önce adaylardan vaatlerini duymak istiyordu. Ancak seçim öncesi dönemde adaylar, vaatlerinden daha çok başka konularda tartışmalarla gündemde oldu.

milliyet.com.tr’de yer alan habere göre, özellikle AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun çıktığı ortak canlı yayında vaatlerin, projelerin konuşulması bekleniyordu. Ancak bu gerçekleşemedi.

Seçimlere 24 saatten az bir süre kaldı. Adayların çeşitli mecralarda açıkladıkları vaatlerini derledik. Sizin için uzmanlarına sorduk.

22.06.2019Gündem
Kontenjan artışında Gastronomi zirvede

Kontenjan artışında Gastronomi zirvede

YÖK'ün 20 Haziran’da yayımladığı ‘2019 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na göre, açıköğretim fakülteleri dahil kontenjanlar yaklaşık yüzde 3 azalarak, 1 milyon 7 bin 191 oldu. İktisat ve işletmede her üç kontenjandan biri giderken, tıp ve diş hekimliği gibi gözde sağlık programları koltuklarını artırdı. En fazla kontenjan kaybını yüzde 53 ile arkeoloji yaşadı. Gastronomi yüzde 62 artışla zirvede yer aldı. Yapay zeka mühendisliği gibi yeni bölümler de ilk defa kapılarını açtı.

22.06.2019Eğitim
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Üreten, düşünen ve sorgulayan bir gençlik istiyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: "Üreten, düşünen ve sorgulayan bir gençlik istiyoruz"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Üreten, düşünen ve sorgulayan bir gençlik istiyoruz. Girişimcilik ruhunun gençlerimizde var olması en büyük temennilerimizden." diye konuştu.

21.06.2019Futbol
Kaç yaşında emekli olacağım Emeklilik yaşı nasıl hesaplanır

Kaç yaşında emekli olacağım? Emeklilik yaşı nasıl hesaplanır?

Milyonlarca özel sektör ve kamu çalışanı emeklilik için gün sayarken, 'Kaç yaşında emekli olacağım?' sorusunun cevabını öğrenmek için araştırmalarına devam ediyor. Prim günlerini merak eden SSK, Bağkur ve emekli sandığı çalışanlarının emeklilik yaşı, bağlı oldukları kuruma göre değişiklik gösteriyor. Peki, emeklilik yaşı nasıl hesaplanır? İşte, 2019 emeklilik yaşı hesaplamasıyla ilgili bilgiler.

21.06.2019Gündem
Türkiyenin ilk yapay zeka mühendisleri geliyor

Türkiye'nin ilk 'yapay zeka mühendisleri' geliyor

Hacettepe Üniversitesi tıptan hukuka, istihbarattan savunma sanayisine kadar birçok alanda görev yapacak yapay zeka mühendislerini yetiştirmek için kolları sıvadı.

21.06.2019Teknoloji
Türk Telekom seçimler için hazırlıklarını tamamladı

Türk Telekom seçimler için hazırlıklarını tamamladı

Türk Telekom, 23 Haziran Pazar günü yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminde kesintisiz iletişimi sağlamak üzere tüm hazırlıklarını tamamladı. Şirketin Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, Türk Telekom ve Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim öncesi ve sonrası için gerekli koordinasyonu sağlandığını ve seçim süresince ülkede kesintisiz iletişim için tüm önlemleri aldığını belirtti.

21.06.2019Teknoloji
Anadolu eserine 500 bin TL

'Anadolu' eserine 500 bin TL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Atıktan Sanata Projesi, İstanbul Havalimanı inşaatı sırasında oluşan atık materyalin, sanat eserlerine dönüştürülmesi fikriyle oluştu. İlk kez bir inşaat sahasında, bir sanat atölyesi kuruldu. Bugüne kadar 10 ton atık geri dönüştürüldü. Bu çalışmalar sonucunda, 'botanik', 'moda', 'heykel' ve 'kullanılabilir ürün' kategorilerinde çeşitli eserler ortaya çıktı. Bunların satışından elde edilecek gelir, sosyal sorumluluk projelerine aktarılacak." dedi.

21.06.2019Gündem
Bursasporda şok: Gelirlere el konuldu

Bursaspor'da şok: Gelirlere el konuldu!

Bursaspor Denetleme Kurulu Üyesi Tayfur Serdar Güllülü, yaptığı incelemede mevcut yönetim kurulunun, kulübün takım, taşınmaz ve stadyum gelirlerine dahi el koyduğunu açıkladı.

21.06.2019Futbol
Savunma Sanayii Başkanı Demir: Yerli ve milli ürünleri teşvik etmeyi sürdüreceğiz

Savunma Sanayii Başkanı Demir: Yerli ve milli ürünleri teşvik etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir "Veri merkezleri dahil bilişim altyapılarımızda yerli ve milli ürünlerin kullanılması için teşvik edici tedbirlerin alınmasına yönelik girişimlerimiz devam edecek" dedi.

21.06.2019Ekonomi
Tülüşaha koruma kalkanı... Sakın koparmayın

Tülüşah'a koruma kalkanı... Sakın koparmayın!

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde adını Samson Dağları'nın antik ismi Mykale'den alan, yöre halkının 'Tülüşah' dediği 'Rhaponticoides Mykalea' isimli endemik bitki türü için eylem planı çerçevesinde koruma alanı oluşturuldu. Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği Başkanı Bahattin Sürücü, ''Şikayet olursa bu bitkileri kopartanlara 40-50 bin Türk lirası civarında bir ceza var'' dedi.

21.06.2019Gündem
Hollanda Kraliyet Hava Yolu Hürmüz Boğazı üzerinden uçmayacak

Hollanda Kraliyet Hava Yolu Hürmüz Boğazı üzerinden uçmayacak

Hollanda Kraliyet Hava Yolu (KLM), güvenlik gerekçesiyle Hürmüz Boğazı üzerinden uçmama kararı aldı.

21.06.2019Dünya
Ağrı merkezli 5 ildeki FETÖ operasyonu

Ağrı merkezli 5 ildeki FETÖ operasyonu

Ağrı merkezli 5 ildeki Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 zanlıdan biri tutuklandı.

21.06.2019Gündem
KDKden emekli maaşından hacize karşı tavsiye kararı

KDK'den "emekli maaşından haciz"e karşı tavsiye kararı

KDK, vergi borcundan dolayı emekli maaşının üçte biri kesildiği için şikayetçi olan vatandaşı haklı bularak, haczin kaldırılması, yapılan kesintilerin anaparasının iade edilmesine ilişkin tavsiye kararı verdi.

21.06.2019Ekonomi
İsyan ettiren sözler Farkında olmadan öldürmüşüm

İsyan ettiren sözler! 'Farkında olmadan öldürmüşüm'

Antalya'da kıskançlık nedeniyle tartıştığı eşi Zübeyde Demirbozan'ı (21) boğarak öldüren Tolga Demirbozan'ın duruşmada "Farkında olmadan öldürmüşüm" demesi eşinin yakınlarını isyan ettirdi. Demirbozan, ömür boyu hapse mahkum edildi.

21.06.2019Gündem
Zonguldak merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Zonguldak merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Zonguldak merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 şüpheli adliyeye getirildi.

21.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Devlet teşvik veriyor üretiyoruz, ürünümüzü almayınca içimiz acıyor

1986’da telekomünikasyon sektöründe üretimle yola çıkan Karel Elektronik, 2000-2001 döneminde halka açılmaya karar verdi. Şirketin kurucularından Genel Müdür Serdar Tunaoğlu, o günlerde etki analizi yaptırdı:

23.06.2019

Faizde iniş sinyalleri

DIŞ piyasalarda belirgin bir iyimserlik var. Olumlu havanın kaynağında dünyanın en önemli iki merkez bankasından ardı ardına gelen faiz indirim sinyalleri var.

23.06.2019