Dünyanın en zenginlerinden olan Bill Gates'in otomobil koleksiyonu

Hürriyet Haber
11.10.2016 - 13:12 | Son Güncelleme:

Microsoft'un sahibi Bill Gates'in rüyaları süsleyen bir otomobil koleksiyonu mevcut.

Bill Gates yıllardır dünyanın en zengin insanları arasında gösteriliyor, buna yakışır bir şekilde oldukça etkileyici bir otomobil koleksiyonuna sahip. Tüm otomobil hayranları kıskandıracak bu koleksiyonda birçok süper otomobil yer alıyor.

Bilgisayarlara olan ilgisi ve yardıma muhtaç insanlara ettiği yardımlarının yanında Bill Gates’in otomobillere tutkusu olduğu da biliniyor.

Bill Gates’in favori otomobilleri ise bilindik bir Alman otomobil üreticisinin ürettiği otomobiller. Tahmin etmesi zor olmasa gerek: Porsche. Gates’in üç tane Porsche’si bulunuyor; 1991 Porsche 911 Carrera, Porsche 930 ve 1998 model Porsche 959 Coupe. Porsche 959’u günlük aracı olarak da kullanıyor.

Porsche 959 nadir bir otomobil, yalnızca 230 adet üretilen otomobilin fiyatı 200,000 dolar. Porsche’nin bu modeli düşük çevre standartları ve tutarsızlıkları yüzünden piyasaya çıktığı gibi ABD’de yasaklandı.

Bill Gates’in egzotik İtalyan boğalarına da özel bir ilgisi var. Kalabalık koleksiyonun içinde birkaç tane eski ve yeni model Lamborghini görmek mümkün

.Dünyanın en zenginlerinden olan Bill Gatesin otomobil koleksiyonuTarafından hazırlanmıştır.

Etiketler: microsoft , porshe


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı