Süper Lig ekibi Kayserispor'un uçağına yıldırım isabet etti

Güncelleme Tarihi:

Süper Lig ekibi Kayserisporun uçağına yıldırım isabet etti
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 11, 2024 18:51

Fenerbahçe maçı için uçağa binen ancak 2 kez yıldırım isabet etmesi sonucu seferi aksayan Kayserispor kafilesi, uçağın yeniden havalanması ile İstanbul’a ulaştı.

Haberin Devamı

Süper Lig'de deplasmanda yarın Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Kayserispor, Erkilet Havalanı'ndan THY'nin 15.15 uçağıyla maç için İstanbul'a gitmesi planlandı. Hava şartları nedeniyle rötar yapan uçak saat 17.00'de havalandı. Kalkıştan kısa süre sonra uçağa yıldırımın isabet etmesi nedeniyle uçak tedbir amaçlı Erkilet Havaalanı'na tekrar döndü.

Kayserispor kafilesinin havaalanında bekleyişi devam ediyor.

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe takımı ile karşılaşacak Kayserispor'umuzun İstanbul seferini yapan uçağına 2 kez yıldırım isabet etti, Erkilet havalimanına dönen uçakta test süreçleri devam etmektedir. Oyuncularımızın durumu iyi ve kafilemiz havalimanında seferin yeniden düzenlenmesini beklemektedir. Camiamıza büyük geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

KAYSERİSPOR YENİDEN HAVALANDI

Sarı-kırmızılı kafileyi İstanbul’a götürecek uçak Erkilet Havaalanı’ndan yeniden havalandı. 

 

KAYSERİSPOR KAFİLESİ İSTANBUL’A ULAŞTI

Kontrolleri yapılan uçak, herhangi bir hasar almayınca yeniden havalandı. Ardından Kayserispor kafilesi İstanbul’a ulaştı. Yaşadıklarını anlatan Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz, “Çok sıkıntılı bir uçuş oldu. 2 defa uçağa şimşek çaktı. Oyuncularımız zorlandı. Çoğu oyuncumuz uçağa binmek istemedi. Türk Hava Yolları’nın yetkilisi geldi ve oyuncularımızı ikna etti. Hep beraber uçağa bindik. Allah’a şükürler olsun buradayız. Yolculuğumuz zor başladı, inşallah güzel biter” diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!