Altay'da Mustafa Denizli dönemi sona erdi! Resmi açıklama...

Altayda Mustafa Denizli dönemi sona erdi Resmi açıklama...

Süper Lig'e bu sezon yükselen ancak son 13 haftada galibiyet alamayarak düşme hattına gerileyen Altay'da teknik direktör Mustafa Denizli görevinden istifa etti.

Haberin Devamı

Süper Lig'de 13 maçtır kazanamayan Altay'da tecrübeli teknik direktör Mustafa Denizli, İzmir ekibindeki görevinden istifa etti.

Yazılı bir açıklama yapan Denizli, tüm yönetim ve camiaya teşekkür etti.

Mustafa Denizli'nin açıklaması şöyle;

Geçtiğimiz nisan ayında göreve çağrıldığım anda her şeyi bir kenara bırakıp, şehrime, yuvama döndüm.

Yıl sonunda layık olduğumuz şekilde Süper Lig'e çıkıp mutlulukların en büyüğünü yaşadık.

Süper Lig'de bu sezona çok iyi başlayıp mutlu olduk ancak daha sonra aldığımız sonuçlar bizi ve camiamızı çok üzdü.

Bu sonuçlar üzerine başkanımızla bir toplantı yaptık. Başkanımız bu şartlarda yola devam etmememin daha uygun olacağını söyledi. Ben "Karar sizin düşündüğünüzü açıklayın. Önemli olan kulübümüzün iyi olmasıdır gerisi teferruattır" dedim.

Haberin Devamı

1-2 transfer yapabilirsek, bu durumu aşabileceğimizi belirttim. Benim hayatım bu tür mücadelelerle geçti, bunu da aşabiliriz dediysem de değişen bir şey olmadı.

Bir-iki defa daha görüştük ve sonuç değişmedi.

Böyle bir ortamda devam edilmesi artık mümkün değil. Artık bir açıklama yapma zorunluluğu doğdu.

Bu belirsizliklerden camiamızın zarar göreceğini ve uzatmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Bu benim için inanılmaz zor ama gerekli bir açıklama.

Futbolculuğumda Altay'ın büyük Mustafa'sı, teknik direktörlük kariyerimde Türkiye'nin Mustafa Hoca'sı olarak görüldüysem bunun sebebi yıllardır yürüdüğüm yolda saklıdır.

Bu yol sadece alkış ve başarıların yolu değil... Tökezlediğim oldu, planlarımı gerçekleştiremediğim de oldu...
O nedenle kimse benim başarıdan aldığım payı kabul ederken başarısızlıktan alacağım paydan kaçacağımı düşünmesin.

Ben üzerime düşeni yapıyorum ve camiamızın teknik direktörlük görevinden ayrıldığımı üzülerek paylaşıyorum.

Bu dönemde beraber görev yaptığım sayım başkan ve yöneticilere, teknik ve idari kadroma, futbolcularıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Özellikle sporculuk ve teknik direktörlük görevinde bulunduğum süreçte bana destek ve gurur veren büyük Altay’ın büyük taraftarlarına teşekkürlerim sonsuzdur.

Haberin Devamı

Altaylı olmak için saha içinde olmaya gerek yok. Destek her yerde vardır. Tribünde, taraftarın yanında, camianın içinde..

İzmirli şairin dediği gibi ;

“AYRILIK DA SEVDAYA DAHİLDİR…"

ALTAY'DAN VEDA! FORMA NUMARASI EMEKLİ EDİLDİ

Denizli'nin vedasının ardından Altay Kulübü de tecrübeli çalıştırıcıya yolların ayrıldığını açıkladı.

İzmir ekibi, Mustafa Denizli'nin futbolculuğu döneminde giydiği 11 numaralı formanın, önümüzdeki yıldan itibaren emekliye ayrılacağını duyurdu.

İşte Altay'ın açıklaması;

18 yıl boyunca formamızı giyen, kulüp tarihimizin en fazla maç oynayan ve en çok gol atan futbolcusu unvanlarına sahip, takımımızı Süper Lig’e çıkaran, stadımızda ismi yaşayan efsanemiz “Büyük Mustafa” Sayın Mustafa Denizli ile aramızdaki “resmi” sözleşmenin sona erdiğini üzüntüyle açıklıyoruz.

Haberin Devamı

Bunun bir “veda” olmadığının bilinmesini istiyor, aramızdaki güçlü bağın simgesi olarak, “Büyük Mustafa” ile özdeşleşen “11” numaralı Altay formasını önümüzdeki sezondan itibaren emekliye ayırıyoruz.

“Altaylı” apoletini omuzlarında her zaman gururla taşıyan ve taşımaya devam edecek olan Sayın Mustafa Denizli ve ekibine değerli hizmetleri için sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

1.5 AY ÖNCE ADINA STAT AÇILDI

Türk futbolunun en başarılı teknik adamlarından olan Mustafa Denizli'nin adını taşıyan İzmir Alsancak Mustafa Denizli Stadı, 26 Kasım'da düzenlenen resmi törenle hizmete açılmıştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açılışta, Mustafa Denizli de yer almıştı.

Haberin Devamı

Altayda Mustafa Denizli dönemi sona erdi Resmi açıklama...

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Herhangi bir sıkıntıya söz, fırsat vermeden inşallah Altay ve Altınordu burayı birlikte, kardeşçe kullanacaklar. Herhangi bir sıkıntı olmayacak. Zaten spor bu demek, bunu da ona göre halledeceğiz. Mustafa hoca diyor ki; 'aynen İngiliz statları gibi'. Bizim stadımız onlardan daha ileri. Bambaşka. Tabii içeride ayrıca kapalı alanlarda da gençlik merkezimiz var. Sadece futbol değil, gençlik merkezinde hem kitaplarınızla birlikte olacaksınız, oturacaksınız, beraber ayrıca çalışmalarınızı da sürdüreceksiniz." demişti.

Futbolcu olarak efsanelerinden olduğu Altay'ı çalıştırıp takımı geçen sezon 18 yıl sonra Süper Lig'e taşıyan 72 yaşındaki Mustafa Denizli, kariyerinde Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta ayrı ayrı şampiyonluk yaşayan tek teknik direktör oldu. Denizli, A Milli Takım'a 2000 Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek final oynattı.

Haberin Devamı

Haberle ilgili daha fazlası: