Ertuğrul Doğan kimdir, kaç yaşında, nereli? Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan listesi ve kariyer bilgileri

Güncelleme Tarihi:

Ertuğrul Doğan kimdir, kaç yaşında, nereli Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan listesi ve kariyer bilgileri
Oluşturulma Tarihi: Mart 27, 2023 09:31

Ertuğrul Doğan kimdir sorusu sporseverlerin gündemine geldi. Ertuğrul Doğan, kariyeri ve hayatı ile merak edilen isimler arasında yer alıyor. Trabzonspor'da başkanlık koltuğunun boşalmasının ardından adaylık sürecini açıklayan Ertuğrul Doğan, kariyeri ile merak ediliyor. Peki, Ertuğrul Doğan kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Trabzonspor'un yeni başkanı Ertuğrul Doğan listesi ve kariyeri hakkında bazı bilgiler

Haberin Devamı

Ertuğrul Doğan, 1977 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. Oltan & Köleoğlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Doğan, ilk ve ortaokul öğrenimini memleketinde gördükten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılında “Doğan Akaryakıt” adı altında madeni yağ ve akaryakıt alanında iş hayatına atıldı.

Gayrimenkul şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığı görevini de üstlenen Doğan, 2014 yılında enerji sektörüne adım atan Oltan & Köleoğlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Ertuğrul Doğan önderliğindeki Oltan & Köleoğlu Enerji Şirketi, 2018 yılında Çorum Mecitözü ilçesinde 5 MW, 2020 yılında Afyonkarahisar Çay ilçesinde 27 MW, 2021 yılı Ocak ayında ise Samsun Çarşamba ilçesinde 27 MW Biyokütle Enerji Tesisi Projelerini tamamlamıştır. Karamanda gerçekleştirilen 40 MW Biyokütle Enerji Santrali yatırımı ile toplamda 100 MW ile Türkiye’nin en büyük Biyokütle Enerji Santrali yatırımı yapan firma unvanına kavuşmuştur.

Haberin Devamı

Ertuğrul Doğan, Trabzon Sanayici İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu ve Oltan Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi‘dir. Trabzon Ticaret Odası Başkan Yardımcısı görevini başarıyla ifa etmiştir.

8 Nisan 2018’de Trabzonspor Kulübü Başkanlığı’na seçilen Ahmet Ağaoğlu’nun yönetim kurulunda yer alan Doğan, Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Doğan, iş hayatına devam etmektedir.

ERTUĞRUL DOĞAN'IN LİSTESİ

Asıl Üyeler: Zeyyat Kafkas, Ali Haydar Gedikli, Sami Karaman, Kemal Ertürk, Serkan Kılıç, Nevzat Kaya, Faruk Hacıhaliloğlu, Yahya Karahasan, Taner Fikret Saral, Coşkun Öztürk, Ahmet Beşir, İbrahim Şahinkaya, Derviş Köz, Birhan Emre Yazıcı

Yedek Üyeler: Ceyhun Eskici, Hüseyin Ekşi, İmdat Yılmaz, Fatih Solak, Selim Burak Özdemir, Mustafa Atmaca ve Ali Beyazlı.

BAKMADAN GEÇME!