Blatt 1 sene daha Darüşşafaka Doğuş'ta

Blatt 1 sene daha Darüşşafaka Doğuşta

Darüşşafaka Doğuş Sportif Direktörü Mithat Demirel, David Blatt’in bir sezon daha kendileriyle birlikte çalışacağını söyledi.

“Walla“ya açıklamalar yapan Demirel, takımının Maccabi Tel Aviv için hiçbir şekilde sözleşme fesih bedeli istemediğini ve durumun tamamen Blatt ve onun istekleriyle alakalı olduğunu belirtti.
 
Demirel şöyle konuştu:
 
“Her şey bizden bağımsız olarak gelişti. Nasıl haberler çıktı bilmiyorum fakat biz sözleşme feshiyle ilgili bir konuşma bile yapmadık. David’in bizimle kontratı gelecek sezon da devam ediyor fakat birkaç hafta önce bize gelerek Maccabi’yle görüşmek için izin istedi. EuroLeague’in en iyi koçu olduğunu biliyoruz. Biz gelecek yıl EuroCup’ta oynayacağız ve bunu anlayışla karşıladık. Ona izin vermenin doğru olacağına karar verdik. Geçenlerde benimle görüştü ve sonuç olarak kalmaya karar verdiğini söyledi. Ona çok fazla soru sormadım. Sadece mutluydum çünkü buradaki ilk sezonunda çok büyük işler yaptı. Bunun devam edecek olmasından dolayı mutluyum.”
 
Haberin Devamı

Bu açıklamalar Blatt’in gelecek sezon EuroCup’ta olacağını mı gösteriyor? Demirel’in cevabı basit: “İlk olarak Blatt bizden Maccabi Tel Aviv ile görüşmek için izin istedi ve bildiğim kadarıyla bizimle kaldı.”