Beşiktaş, Avrupa şampiyonu Fernando Santos ile anlaştı! Yıldızları yönetmede çok başarılı

Güncelleme Tarihi:

Beşiktaş, Avrupa şampiyonu Fernando Santos ile anlaştı Yıldızları yönetmede çok başarılı
Oluşturulma Tarihi: Ocak 08, 2024 07:00

Siyah beyazlılar, Portekiz’e Euro 2016 ve 2019 UEFA Uluslar Ligi’ni kazandıran Fernando Santos ile anlaştı. Beşiktaş yönetimi, büyük bir sürpriz yaparak Fernando Santos’un transferini bitirdi. 2010’dan bu yana Yunanistan, Portekiz ve Polonya milli takımlarında çalışan 69 yaşındaki tecrübeli teknik adam, 13 yıl sonra ilk kez bir kulüpte görev yapacak...

Haberin Devamı

Beşiktaş‘ta teknik direktör bilmecesi nihayet çözüldü ve yönetim büyük bir sürpriz yaparak Fernando Santos ile anlaştı. Daha önce görüştüğü Giovanni Van Bronckhorst, Bruno Genesio ve Mircea Lucescu ile anlaşamayan siyah beyazlılar, Portekizli teknik adamla kesin anlaşma sağladı. Kendi ekibiyle çalışacak olan Santos’un bugün İstanbul’a gelerek sözleşme imzalaması bekleniyor. Yönetim, mukavelenin süresi ile ilgili açıklama yapmadı.

YILDIZLARI YÖNETMEDE ÇOK BAŞARILI

Dünyanın en tecrübeli teknik direktörleri arasında yer alan Fernando Santos, 35 yıldır takım çalıştırıyor. 1988’de başlayan kariyerinde 2010 yılına dek sadece kulüplerde görev yapan Santos, 2010’dan bu yana ise milli takımlarda çalıştı. 2004-2022 yılları arasında çalıştırdığı Portekiz ile 2016 Avrupa Şampiyonluğu ve 2019 UEFA Uluslar Ligi Şampiyonluğu kazanan 69 yaşındaki teknik adam, ayrıca Yunanistan ve Polonya milli takımlarında da görev yaptı. Sert ve disiplinli yapısıyla bilinen Santos; Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva, Bruno Fernandes ve Pepe gibi dünyaca ünlü yıldız futbolcuları idare etmedeki becerisiyle de takdir topladı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!