Çağlar Söyüncü: Mental olarak yoruldum! Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşamak istiyorum

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Şubat 21, 2024 15:23

Fenerbahçe stoperi Çağlar Söyüncü, bugünkü antrenmanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Haberin Devamı

Fenerbahçe'nin ara transfer döneminde kadrosuna kattığı milli stoper Çağlar Söyüncü, bugünkü antrenman sırasında açıklamalarda bulundu.

Çağlar Söyüncü'nün açıklamaları şu şekilde:

Takım olarak iyi durumdayız. Gelmeden önce yakın arkadaşlarım iyi bir ortam olduğunu söylüyorlardı. Ben de geldim ve gördüm. Hedefimiz şampiyonluk. Taraftarlarımızla birlikte elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz.

"KİMİN OYNAYACAĞINA HOCAMIZ KARAR VERECEK"

Oturmuş bir takma geldim, bu işimi zorlaştırıyor. Herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Stoperde benimle birlikte 6 oyuncu var. Serdar Aziz ağabey yıllarca ligimizde ve Milli Takım'da oynadı. Leonardo Bonucci var. Kimin oynayacağının kararını hocamız verecek. Onun kararlarına saygı duyuyorum.

İsmail Hoca sağ stoper olarak şans veriyor, ben de elimden gelenin en iyisini yapıyorum.

Haberin Devamı

"UZUN SÜRE OYNAMADIM, EKSİKLERİM VAR"

Eksiklerim var, sene başından bu yana çok fazla oynamadım. Oynayarak daha iyiye gidiyorum. lk hedefimiz 6 ay boyunca iyi performans sergilemek ve uzun süredir şampiyon olmayan Fenerbahçe'ye şampiyonluk yaşatmak. İlk hedef bu, ondan sonrasına bakacağız. İşin içinde profesyonellik var, iş bizden de çıkıyor. Şu an tek konuştuğumuz şey şampiyonluk.

"İLK DEFA SÜPER LİG'DE OYNUYORUM! GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ KOLAY DEĞİL"

28 yaşına geldim, ilk defa Süper Lig'de oynuyorum. Büyük bir camiaya geldim, sorumluluklarım fazla. Hem saha içi, hem özel hayat. Alışma sürecimin Türk olmama rağmen daha uzun süreceğini düşünüyordum. Çünkü oturmuş bir takıma geldim. Hocalarım, arkadaşlarım sağ olsun kısa sürede kaynaşma oldu. İyi oyuncular var, dışarıdan göründüğü gibi kolay bir lig değil.

"ATLETICO İLE KONTRATIM VAR"

Bu işte maddi olarak kazanç sağlıyoruz. Kazandığım paranın hakkını vermek isterim. Fenerbahçe'de de hedefim bu. Atletico Madrid ile kontratım var. 6 aylık süreç çok önemli. Mutlu sona ulaşırsak, durumum ilerleyen zamanda netleşir diye düşünüyorum.

"EURO 2024 GÜZEL OLACAK"

Rekabet hep olacak. Bu bizi geliştirecek. En iyi performansı veren oynayacak. Arkadaşlık çok yüksek, EURO 2024'te de bizi güzel bir turnuva bekliyor. Güzel geçeceğini düşünüyorum.

Haberin Devamı

TRANSFER SÜRECİNDE NELER YAŞANDI?

Transfer sürecim yaklaşık üç hafta sürdü. Bir gün 'Bitti' deniyor, ertesi gün görüşmeler devam ediyor. Mental olarak süreç yordu. Biz de saygı gösterdik. Mutlu sona ulaştık, mutluyuz. Burada olmaktan dolayı mutluyum.

"SON BİR YILDA MENTAL OLARAK YORULDUM"

Fenerbahçe'de çok yakın arkadaşlarım var. Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci, Serdar Aziz, Mert Hakan Yandaş... Onlarla konuştuğumda iyi bir ortam olduğunu söylüyorlardı. Ben de son bir senede mental olarak yoruldum. Forma süresi, sakatlıklar... Ayrıca EURO2024 geliyor. Burada iyi performans sergilemek, Fenerbahçe ve Türk halkına kendimi göstermek istiyorum.

"TAKIMDA OLUMSUZ BİR HAVA OLUP OLMADIĞINI NET OLARAK SÖYLEYEMEM"

Haberin Devamı

Takımda olumsuz bir hava olup olmadığını net bir şekilde söyleyemem. Ben sezon başından beri burada değilim. Her zaman objektif olarak toplantılarımızı yapıyoruz. Uzun bir maraton, her şey olabilir. Başarılı olacağımıza inanıyorum, bunu yapabilecek kapasiteye sahibiz.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!