Survivor Sabriye kimdir? Sabriye Şengül kaç yaşında?

Survivor Sabriye kimdir Sabriye Şengül kaç yaşında

Sabriye Şengül, savaşçı karakteri ile yarışmanın en değerli isimleri arasında yer alıyor. Survivor 2017 ünlüler takımına kickbox ve Hentbol geçmişi ile katılım gösteren Sabriye Şengül, yarışmanın olmazsa olması dayanıklılık konusunda büyük bir avantaja sahip. Kickbox'un vermiş olduğu yılmama tekniğini yarışmada da uygulayacak olan Survivor Sabriye, elinden gelenin en iyisini yapmak için mücadele edecek. Peki, Sabriye Şengül kimdir?

Haberin Devamı

Survivor Ünlüler takımında en çok dikkat çeken isimlerden biri de Sabriye Şengül oldu. 'Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var.' sözleriyle kişiliği üzerine açıklama bulunan Sabriye Şengül, Survivor ilk bölümünde yenilgiye sinirlenince gözyaşı döktü ve karşı takımla tartıştı. Peki ilk bölümden ne kadar hırslı olduğunu gözler önüne seren Sabriye Şengül kimdir, kaç yaşında? İşte, Sabriye Şengül hakkında merak edilenler!

Survivor 2017 ünlüler takımı yarışmacısı olan Sabriye Şengül, hırslı görüntüsüyle izleyicileri oldukça kendine çekmeyi başardı. İzleyiciler tarafından oldukça merak edilen Sabriye Şengül'ün Survivor 2017'de nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu oldu. 

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. 2006 yılında boksla tanışan Sabriye Şengül'ün hayatı bu tarihten sonra değişti. Sabriye Şengül, 2006 yılında boksla tanıştı. Spor hayatına hentbol oynayarak başlayan Sabriye Şengül, tavsiye sonrasında kickboks'a yöneldi.

Hayatında sporun önemli bir yer tuttuğunu belirten Sabriye Şengül'ün en öne çıkan özelliği ise hırslı bir kimliğe sahip olması. Verdiği röportajlarda her fırsatta sporun hayatındaki önemini anlatan Sabriye Şengül, spor hayatını şu sözlerle anlatıyor: “Önceleri hentbol oynuyordum. Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan dolayı sertleştiğim oldu. Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize lazım. Sen boks ile uğraş’ deyince neden olmasın dedim. Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Uluslararası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor.”

Haberin Devamı

Survivor Sabriye kimdir Sabriye Şengül kaç yaşında

Sabriye Şengül sosyal medayada yarışma öncesinde bu mesajı yayınladı;

Gidiyorum... Bir Türk kadını olarak hayatta kalmaya, savaşmaya, ve kazanmaya gidiyorum. Sınırları zorlamaya, ölümüne mücadele etmeye gidiyorum.
İyi hatırlanarak, hakkımı yedirmeden en önemlisi hak yemeden savaşmak için gidiyorum...
Umarım bu güzel serüvenin sonu şampiyonlukla biter. Elimden geleni yapacağım. Söz veriyorum!
Hayat; pes etmeyen ve cesaretli olanlara karşı her zaman bonkördür.
Ben pes etmeyeceğim. Cesur olacağım.
Allahın izniyle de şampiyon olacağım.
Hakkınızı helal edin.
Ve şimdi söz sırası bende...
Survivor başlasın 👊👊👊 Sabriye Şengül

Haberle ilgili daha fazlası: