Kusursuz Kiracı Mona kimdir, Dilan Çiçek Deniz kaç yaşında, nereli? Dilan Çiçek Deniz dizileri ve hayatı

Güncelleme Tarihi:

Kusursuz Kiracı Mona kimdir, Dilan Çiçek Deniz kaç yaşında, nereli Dilan Çiçek Deniz dizileri ve hayatı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 30, 2022 14:26

Fox TV ekranlarının yeni dizisi Kusursuz Kiracı oyuncuları merak ediliyor. İlk bölümü 30 Ağustos yayınlanacak olan Kusursuz Kiracı Salı akşamları izleyicisiyle buluşacak. Dizinin dikkat çeken başrol karakterlerinden güzel oyuncu Dilan Çiçek Deniz ise Mona karakterine hayat verecek. Peki, Kusursuz Kiracı Mona kimdir, Dilan Çiçek Deniz kaç yaşında, nereli? İşte, Dilan Çiçek Deniz dizileri ve hayatı...

Haberin Devamı

Kusursuz Kiracı dizisi 30 Ağustos akşamı ilk bölümü ile ekrana gelecek. Başrollerinde Dilan Çiçek Deniz ve Serkay Türüncü'nün yer aldığı dizide karakterler merak ediliyor. Bunlardan biri de Kusursuz Kiracı Mona oldu. İşte, Kusursuz Kiracı Mona ve rolü canlandıran başarılı oyuncu Dilan Çiçek Deniz hakkında bilgiler...

KUSURSUZ MONA KİMDİR?

Henüz kariyerinin başlarında bir muhabir. Bir süredir İstanbul’da devam eden yangınları araştırıyor. Suçluluk duygusu çok belirgin biri olduğundan, herhangi bir konuda eksik ya da yanlış davrandığında kendisini kolay affedemiyor. Bir yetimhanede büyümek durumunda kalan Mona, hayata 1-0 yenik başlamasına rağmen; çalışmış, didinmiş, kendini yetiştirmiş, iyi bir eğitim almış ve olanaksızlıklar içinden güçlü şekilde çıkarak, kendini kurtarmayı başarmış. Dezavantajlı geçmişi hem zaafı hem de gücü olmuş. Dışarıdan güçlü, ne yaptığını bilen, hatta iş bakımından tuttuğunu koparan bir genç kadın gibi görünse de içinde yaralı, ürkek bir çocuk taşıyor. Sevilmeye aç. Ama sevildiğinde ne yapacağını pek bilemiyor. Kırılganlığa yenilmemek için, hayata karşı savunma mekanizmaları bularak büyümüş. “Hayatta ne olursa olsun kendi kendine yetilecek, kimseye fazla yaklaşılmayacak, kimseye fazla güvenilmeyecek, kimseden bir şey beklenmeyecek, kimseye yaslanılmayacak...’’

Haberin Devamı

DİLAN ÇİÇEK DENİZ KİMDİR?

28 Şubat 1995 tarihinde Sivas'ta doğmuştur. Annesi ile babası öğretmendir, Dilan 5 yaşındayken boşanmışlardır. Lisedeyken üç sene boyunca tiyatro eğitimi aldı. 17 yaşındayken Liseler Arası Tiyatro Yarışması’na katılıp oyunculuk ödülü aldı. Ege Üniversitesinde Turizm Rehberliği okurken asıl istediği bölümün Karşılaştırmalı Edebiyat olduğuna karar vererek sınavlara tekrar girip İstanbul Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır.

Modellik de yapan Dilan Çiçek Deniz, 2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve ikinci olmuştur. 2015 yılında Miami’de düzenlenen Kâinat Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti.

İlk rolü 2015'te Pretty Little Liars dizisinden uyarlama olan ve Star TV'de yayınlanan “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisindeki "Ebru" karakteridir. Dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Alperen Duymaz, Beste Kökdemir, Büşra Develi, Burak Deniz ile birlikte oynadı.

Haberin Devamı

2015-2016 yılları arasında Kanal D'de yayınlanan "Güneşin Kızları" dizisine Elif karakteriyle dâhil oldu.

Ağustos 2016'da başlayıp Haziran 2017'de yayından kaldırılan "Bodrum Masalı" adlı dizide başrol oynadı. Show TV'de yayımlanan Çukur adlı dizide Aras Bulut İynemli ile iki sezon boyunca başrolü paylaşmıştır. 2016 yılında Pantene Altın Kelebek'te "Yıldızı Parlayan Ödülü"ne layık görülmüştür. 

2020 yılında dijital içerik platformu olan BluTV'de yayınlanan Yarım Kalan Aşklar dizisinde "Elif Urazoğlu" karakteriyle başrol oynamıştır.

5 Kasım 2020'de Show TV'de yayına başlayan ve 1 sezon devam edip 27 Mayıs 2021'de 28. bölümüyle final yapan Alev Alev dizisinde üç başrolden biri olan "Rüya Yıldırımlar" karakterine hayat vermiştir.

BAKMADAN GEÇME!