GeriTelevizyon Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları kimdir? Tüm karakterler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları kimdir? Tüm karakterler

Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları kimdir? Tüm karakterler

Keşke Hiç Büyümeseydik dizisi oyuncuları ile maziyi ekran başına taşıyor. 90'lı yılların yaşamını izleyicilerle buluşturacak olan Keşke Hiç Büyümeseydik, oyuncuları ile merak konusu oldu. Birbirinden önemli isimleri kadrosunda barındıran dizi, çağımız teknolojilerinin hayatımıza bu denli girmeden önceki halini konu ediniyor. İşte, Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncu kadrosu ve konusu hakkında detaylar

Oyuncu kadrosunda deneyimli isimleri yan yana getiren Keşke Hiç Büyümeseydik, yeni bölümleriyle izleyicilerin karşısına çıkıyor. Yaklaşık 30 yıllık bir zaman dilimini konu edecek olan dizide, izleyiciler kendi hayatından izler görebilecek. Teknolojinin etkilerinin bu kadar hızlı yansımadığı günler, Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları ile ekrana taşınacak. Peki, Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları arasında kimler yer alıyor? İşte, o isimler

KEŞKE HİÇ BÜYÜMESEYDİK OYUNCULARI

Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları kimdir Tüm karakterler

HULUSİ HANDIRI (EGE AYDAN)

1958 de Ankara da doğdu. Opera sanatçısı, Kaynanalar dizisinden tanıdığımız Tijen karakterini canlandıran Sevda Aydan'ın oğludur.1977 de Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro yüksek bölümünden mezun oldu ve aynı yıl Ankara Devlet Tiyatrosunda oyuncu olarak göreve başladı.

1990 yılından itibaren yönetmen kadrosuna geçerek, günümüze kadar gerek bölgelerde gerek merkezde oyunlar yönetti. 1994 yılında "Candan can koparmak" adlı oyunla Sanat Kurumu En iyi Erkek Oyuncu Ödülünü ve yönettiği "Aşk mektupları ayrıca "yolun sonunda" adlı oyunlarla En İyi Yapım ödüllerini aldı.

1986 da "Yarın Artık Bu Gündür" adlı dizi ile ünlenen Ege Aydan günümüze kadar sayısız TV dizisinde oynadı. Bunlardan bazıları: Asmalı Konak, kavak yelleri, Binbir Gece, Yaprak Dökümü, Ömre Bedel, Behzat Ç, Kördüğüm gibi dizilerdir

1996 yılında "İstanbul Kanatlarımın Altında" adlı sinema filmi ile büyük bir başarı yakaladı ve Türk seyircisinin Türk sineması ile barışmasına vesile oldu.

Oyunculuk dışında plastik sanatlarla da ilgilenen Ege Aydan, günümüze kadar gerek yurtiçinde gerek yurtdışında 30zu aşkın kişisel suluboya resim sergisi açmıştır. Ege Aydan, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Hulusi Handırı karakterini canlandırmaktadır.

Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları kimdir Tüm karakterler

SERPİL ULUKIŞ  (BURCU KARA)

Bursa'da doğdu. 2000 yılında Anadolu Üniversitesi İ.İ.B. Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. 2002 yılında muhabirlik, haber spikerliği, haber spikerliği, editörlüğü ve üç sezon boyunca ‘Bi Dünya Tasarım’ programında sunuculuk yaptı. Hayranı olduğu Şahika Tekand’dan oyunculuk eğitimi aldı. 2003 yılında başlayan oyunculuk kariyeri boyunca ‘Haziran Gecesi’, ‘Elveda Derken’, ‘İpsiz Recep’, ‘Kirli Beyaz’, ‘Maskeli Balo’, ‘Yıllar Sonra’, ‘Tozlu Yollar’, ‘Tatar Ramazan’, ‘Milat’, ‘Kördüğüm’ dizilerinde; ‘O Şimdi Mahkum’, ‘Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu’, ‘Romantik Komedi’, ‘Romantik Komedi 2’ sinema filmlerinde yer aldı.  Ayrıca ‘Güllü’, ‘Tatlı Çarşamba’, ‘Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’ tiyatro oyunlarıyla izleyiciyle buluştu. 2018 Şubat ayından itibaren birçok farklı konuda tecrübelerini paylaştığı YouTube kanalı bulunmaktadır. Burcu Kara; son olarak 2018 yılında ‘Keşke Hiç Büyümeseydik’ dizisinde Serpil  karakterini canlandırmaktadır.

Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları kimdir Tüm karakterler

MUKADDES HANDIRI  (AÇELYA AKKOYUN)

Açelya Akkoyun, 31 Aralık 1972 tarihinde Adana'da doğmuştur. Annesi emekli İngilizce öğretmenidir. Babası Ejder Akkoyun'dur. İstanbul Fenerbahçe Lisesinden mezun oldu. 7 yaşından 17 yaşına kadar da voleybol oynadı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. Konservatuvarda Üniversite öğrencisi iken İstanbul Şehir Tiyatroları'nda, altı yıl; Theope, Mösyö Butterfly, Kırmızı Pabuçlar, Hüner, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Palyaço Prens, Yavru Kimin gibi çeşitli oyunlarda rol aldı.  Bir çok markaların reklamlarında oynadı. 1989 yılında Zülfü Livaneli ile birlikte "Güneş Topla Benim İçin" adlı müzik klipinde oynadı. 1995 yılında 4x4 adlı yarışma programının sunuculuğunu yaptı. 1998, 1999, 2000 Antalya Film Festivali sunuculuğunu yaptı. 2000 yılında Çocuktan Al Haberi adlı yarışmanın sunuculuğunu yaptı.

1992 yılında Kandemir Konduk'un senaryosunu yazdığı aile dizisi "Mahallenin Muhtarları" adlı dizide; Erkan Can, Esra Akkaya, Cihat Tamer, Yalçın Gülhan, Sevil Üstekin gibi sanatçılarla birlikte oynadı. 2002 yılında "Ekmek Teknesi" adlı dizide senarist ve Heredot Cevdet rolünde ise Hasan Kaçan, baş rollerde Savaş Dinçel, Kadir Çöpdemir, Ekin Türkmen, Cem Kılıç, Sermin Hürmeriç gibi sanatçıların yanında Açelya Akkoyun da Suzan karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında ise senaryosunu Birol Güven'in yazdığı "Doksanlar" dizisinde; Ümit Erdim, Erkan Köse, Deniz Oral, Esra Dermancıoğlu ile birlikte rol aldı.

Alya Deniz (d.2009) adında bir kızı vardır. 2013 yılında Yapımcılığını Birol Güven'in yaptığı "Evlilik Okulu" adlı dizide başrollerini Açelya Akkoyun ve Hakan Vanlı paylaştı. Açelya Akkoyun, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Mukaddes Handırı karekterini canlandırmaktadır.

Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları kimdir Tüm karakterler

SADIK HANDIRI (MURAT KILIÇ)

1971 Amasya doğumlu. Oyunculuk hayatına Dostlar Tiyatrosu’nda başlayıp İstanbul Devlet Tiyatrosu ve Tiyatro Stüdyosu’nda birçok oyunda yer aldı. İlk olarak Hadi Uç Bakalım (2003) ve Karım ve Annem (2005) dizilerinde oynadı. Daha sonrasında rol aldığı İki Aile (2006-2008) ve Baba Ocağı (2008-2009) dizileriyle ise adından çokça bahsettirdi. Keşanlı Ali Destanı (2011), Merhaba Hayat (2012), Galip Derviş (2013) dizilerinde de yer alan oyuncu aynı zamanda birçok önemli markanın reklam filmlerinde oynadı. Sinema hayatına Son Osmanlı Yandım Ali (2006) filmiyle adım atan Kılıç’a bir sonraki filmi olan Made in Europe (2007), 15. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü getirdi. Bu başarıyı kazandıktan sonra sinema hayatına aktif bir şekilde devam eden oyuncu, Vesaire Vesaire (2008), Bornova Bornova (2009), Bir Zamanlar Anadolu’da (2011), Yük (2012), Albüm (2016), Rüya (2016), Anons (2017), Paranın Kokusu (2018) ve Yol Kenarı (2018) filmlerinde rol aldı. Oynadığı Bir Zamanlar Anadolu’da filmi, Cannes Film Festivali, Asya Pasifik Film Ödülleri, Uluslararası Dublin Film Festivali ve YEFA Ödülleri gibi birçok festivalden 30’a yakın ödül alarak uluslararası başarı ve övgü topladı. Aynı şekilde Albüm filmi de Cannes Film Festivali, Festival del Cinema Europeo, Sarajevo Film Festivali, Altın Portakal Film Festivali, Adana Film Festivali, Ankara Film Festivali gibi çokça yerli ve uluslararası festivalde 20 dalda aday gösterildi ve bu adaylıkların 13’ünü ödüle dönüştürerek büyük başarı yakaladı. Başarılı sinema ve televizyon kariyerinin yanı sıra, Murat Kılıç halen Semaver Kumpanya ve Sahne Pulchérie’de oyunlar oynamaktadır. Murat Kılıç, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Sadık Handırı karakterini canlandırmaktadır.

Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları kimdir Tüm karakterler

UFUK HANDIRI (DENİZ CELİLOĞLU)

1986 Yılında Bulgaristan’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Bugüne kadar pek çok tiyatro oyununda, dizide ve sinema filminde rol aldı. Şu anda aynı zamanda Oyun Atölyesi’nde Kral Lear adlı oyunda rol almaktadır. Deniz Celiloğlu, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Ufuk Handırı karakterini canlandırmaktadır.

Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları kimdir Tüm karakterler

NECATİ HANDIRI (İRFAN KANGI)

İrfan Kangı, 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul’da Müjdat Gezen Sanat Merkezi akşam okulunun Tiyatro bölümünü bitirmiştir. Eğitim sonrasında başta MSM olmak üzere çeşitli okul ve kültür merkezlerinde tiyatro eğitmenliği yaptı. Gece Vardiyası talk show - Yıldızım Sensin ve Hodri Meydan yarışmalarını sunan başarılı oyuncu aynı zamanda İmkansız Karaoke yarışmasının sunuculuğunu da üstlenmiştir.

Sinema filmlerinin en bilinenleri Recep İvedik 4, Kayhan, En Güzeli,Dünyanın En Güzel Kokusu vb. Dizilerden bazıları ise Alemin Kralı, Pulsar, Hayatımın Rolü, Tatlı Kaçıklar vb. 11 yıldır Canlı Karaoke Show diye bir program yapmakta olan İrfan Kangı, son olarak Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Necati karakterini canlandırmaktadır.

AYŞE (YELİZ KUVANCI)

Ufuk’un çocukluk aşkıdır. Babasının uygun gördüğü bir adamla evlendirilmiş, Ufuk’a olan aşkına rağmen babasına karşı gelememiştir. Yıllarca birbirlerini deli gibi seven gizli gizli mahalle köşelerinde yaşadığı dillere destan o aşkları bu evlilik ile yıkılmıştır. Ayşe evlenmiştir evlenmesine ama zaten sorunlu başlayan bu evlilik daha da problemli bir şekilde devam etmiştir. Yıllarca Ufuk’a duyduğu sevginin ya da Ufuk’un ona yaşattığı mutluluğun zerresini bu evlilikte bulamamıştır. Ayşe kocasının suça karışıp hapis yatması ile bu evliliği sonlandırmıştır. Her ne kadar Ufuk’u düşünmemeye çalışsa da o büyük aşk Ufuk’un dönüşü ile tekrar alevlenir. Fakat bu sefer Ayşe’nin başından bir evlilik geçmiş ve o evlilikten bir çocuk dünyaya getirmiştir. Şimdi bekar bir anne olarak oğlunu büyütmektedir.

Yeliz Kuvancı 1987′de Ankara ‘da doğdu. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü Mezunudur. Yeliz Kuvancı, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Ayşe karakterini canlandırmaktadır.

ŞENNUR HANDIRI (DEMET GÜL)

Sadık'ın karısıdır. Babası yıllarca Almanya da çalışmış, ama kızını bir Türk ile evlendirmek için geri Türkiye’ye yollamıştır. Şennur için bu evlilik onun geleceğine engel olmuş, Almanya’da kalsa çok farklı bir hayatı olacağını düşünmüştür. Üniversite çağlarında iki çocuğu vardır. Şennur pek ne konuştuğuna dikkat etmeyen, nerede ne zaman ne diyeceği kestirilemeyen bir kadındır. Sürekli Sadık’ın pısırık olduğundan hakkını yedirdiğinden dem vurur. Ezildiğini ima ederken farkında olmadan onu ezmeye çalışan da aslında Şennur’dur. Her ne kadar çok ve boş konuşan bir kadın olsa da aslında tek derdi çekirdek ailesini korumak onların geleceği için kaygılanmasıdır.

1982 yılında Almanya'da doğan Demet Gül, Otto- Falckenberg-Schule München Sahne Sanatları Performans Bölümü mezun oldu. 2014 yılında Ulan İstanbul dizisinde canlandırdığı Maşuka karakteriyle Türkiye'de çıkış yapan Demet Gül ardından Eğlendirme Dairesi ve Aşk Laftan Anlamaz yapımlarında rol aldı. Almanya'da ise Mordkomission İstanbul serisi ve Notruf Hafenkante yapımlarıyla kitlelere ulaştı. Beyaz perdede ise bir çok ödüllü film Altın Ayı da prömyeri olan Almanya-Welcome to Germany filmiyle büyük başarı yakaladı. Anduni, Lovelab, Einmal Hans Mit Schafer Soße, hem senaryo, başrol ve yapımcılığı üstlendiği kısa film The House in the Envelope, 8 Saniye, Vergesst Mich Nicht, Küçük Esnaf, Müthiş Bir Film, Maide'nin Altın Günü filmlerinde de oynadı. Kendi yazdığı senaryoları da bulunan Demet Gül'ün rol aldığı tiyatro ve opera oyunları ise; Kanakstar, La Traviata, Der Wolf İst Tot, Battle of the Teutoburg Forest, Abduction from the Seraglio, Down Understanding, Hands Around, A Dream Play, Urteile. Oyuncu Keşke Hiç Büyümeseydik'te Şennur karakterini canlandırmaktadır.

FERDİ ULUKIŞ (ARDA ESEN)
Serpil’in kocası, evin damadıdır. Ailesini ihmal eden, toplantılar, iş yemekleri bahanesi ile karısını aldatan çocuğunu boşlayan bir adamdır. Gençliğinde yakışıklı, romantik şimdi ise zengin ve gösterişli yaşamayı seven biridir. Patavatsız değil sonradan görmedir. Doyumsuz bir karakterdir. Gençken aşık olduğu kadını şimdi bir çok kadınla aldatmaktadır. Serpil de her kadın gibi ihaneti hissetse de, büyümekte olan kızı için tüm bildiklerini sineye çeker. Ferdi çok iyi bir yalancıdır. Aldatmalarını iyi kamufle etmektedir. Diğer aile fertlerine ve özellikle kızına karşı çok iyi davranmaktadır. Aslında yalakalıkları işe yaramaktadır. Kızı babasını çok sevmektedir. Kızı ile arkadaş gibi olduğunu düşünse de ilgi ve alakayı onun her istediğini almak zannetmektedir. Kızının dertlerini konuş eline tutuşturduğu kredi kartı ile çözeceğini düşünmektedir.

4 Mayıs 1975 doğumlu olan Arda Esen, Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı ve yapımcı.

1975 yılında doğan Arda Esen babasının asker olmasından dolayı farklı illerde büyümüştür. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde okumuştur. 1992 yılında Tuncay Özinel Tiyatrosu'nun sahnelediği Alma Mazlumun Ahını oyunuyla ilk kez profesyonel olarak sahneye çıkmıştır. Daha sonra birçok oyun dizi ve sinema filminde oynamıştır. Esen Yapım ve Tiyatro Esen'in kurucusudur. Özellikle Tv dizisi Mahallenin Muhtarları 'da ve Show Tv dizisi Ayşecik 'te canlandırdığı Serdar karakteriyle ekranlarda yer almıştır. Arda Esen, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Ferdi Ulukış karakterini canlandırmaktadır.

AYTEN YENGE (MELİSA DOĞU)
Necati’nin ilk eşi Jr Hulusi’nin annesidir. Yıllar önce Necati’den boşanmış çocuklarını bir başına büyütmüştür. Babasından kalan tüm mallar Necati’nin girişimciliği ile harcanmış, borç içinde bir evlilik geçirmiş sonunda da Necati başka bir kadın için onu boşamıştır. Hulusi’nin vefatı ile hak iddia ettiği mirasa ortak olmak için, yıllar önce gelin geldiği bu eve dönmüştür.

1981 yılında İstanbul’da doğan oyuncu 14 yaşında modellik ve oyunculuk yapmaya başlamıştır. Türkiye’de podyuma çıkan en genç modeldir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü kazandıktan sonra modelliği bırakmıştır. Oyunculuğun yanı sıra eğitmenlik ve oyuncu koçluğu da yapmaktadır.

Bugüne kadar Şöhret, Şölen, Çatı Katı, Doktorlar, Avrupa Yakası, Geniş Aile, Yıldız Masalı, Kanıt, Yıldızın Parlasın, Kötü Yol, Yalan Dünya, Arka Sokaklar, Kocamın Ailesi Ateş Böceği, Yasak Elma, Gen, Gloryhole, Modern Zamanlarda Bir Yer, Yanımda Kal gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.
Eksik Zamanlar, Arap Gecesi, 3. Türden Yakın İlişkiler / Başlangıç, Kalp Düğümü, Nereye Gitti Bütün Çiçekler oynadığı tiyatro oyunlarıdır. Melisa Doğan, Keşke Hiç Büyümeseydik Dizisinde Ayten Yenge karakterini canlandırmaktadır.

GÜL (GÜLİN İYİGÜN)
Necati’nin ikinci evliliğidir. Otuzlu yaşlarının sonundadır. Evlendikten kısa bir süre sonra Necati vefat etmiştir. Çocuğunu 12 yaşına kadar tek başına büyütmüştür. Gül niyetini gizlemeyi iyi bilen, plancı ve karanlık bir kadındır. Aileye yakın olmaya çalışsa da Necati’nin ölümü ve sonradan yaşananlar onu bir yabancı haline getirmiştir.

18 Şubat 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1.76 cm boyundaki güzel oyuncu, bu güne kadar bir çok dizi ve reklam filminde rol almıştır.

Oyunculuk hayatına ilk olarak birçok tanınmış firmanın reklam filmlerinde oynayarak başlayan İyigün , 2011 yılından itibaren reklam filmlerinin yanı sıra dizi projelerinde rol almaya başlamıştır.

2011 yılında ilk olarak Tek Başımıza adlı dizide rol alan oyuncu, Seksenler dizisinin oyuncu kadrosuna katılarak kariyeri için önemli bir adım atmıştır. Bu diziler dışında Galip Derviş, Yalan Dünya, Şehrin Melekleri dizilerinde gördüğümüz Gülin İyigün , son olarak Çocuklar Duymasın dizisi ile ekranlarda yerini almıştır. Oyunculuk kariyerinin yanında yoga eğitmenliği de yapmaktadır. Gülin İyigün, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Gül karakterini canlandırmaktadır.

JR HULUSİ HANDIRI (SADRİ ALIŞIK)
Hulusi’nin ilk torunu büyük abi Necati ve Ayten’in oğludur. Anne ve babası ayrıldığında
küçük bir çocuk olan Hulusi, parçalanmış bir ailenin babasız büyüyen çocuğudur. Büyüdükten sonra kendi çabaları ile dedesi ile yakınlaşmış kimsenin bilmediği bir ilişki kurmuşlardır. Hulusi delikanlı gözünün gördüğü hiçbir şeyden korkmayan dürüstlükten taviz vermeyen bir delikanlıdır. Onun bu karakteri çalıştığı yerlerde hemen fark edilmiş ve ona engel olamadığı bir kariyer sağlamıştır. Hulusi’ye güvenen büyük iş adamları ona canlarını emanet etmişlerdir. Hulusi gizemli altından ne çıkacağı hiç belli olmayan, nerede patlayacağı kestirilemeyen bir bomba gibidir. Kendince bütün bunlardan parçalanmış ailesini sorumlu tutar.

28 Mart 1990 tarihinde İstanbul’da doğdu. Liseyi Nişantaşı Işık Lisesinde okudu. Ardından Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslarası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 6 ay Universidade Catolica de Lisboa Üniversitesinde Sanat Yönetimi programına dahil oldu. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesinde Sinema-Televizyon bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Yine Bahçeşehir Üniversitesinde İleri Oyunculuk workshoplarına katıldı. New York’ta ki önemli Akademilerden Commercial Theatre Institute Euguene O’neill Workshop okulunda hem Tiyatro ve Müzikal Yapımcılığı hemde Drama eğitimi aldı. Türkiye’de Sadri Alışık Kültür Merkezinde Temel ve İleri Oyunculuk Eğitimlerini tamamladı. Bir Şehnaz Oyun, Yolcular ve Sevgili Doktor isimli oyunların başrolünde yer aldı. 7 senedir Sadri Alışık Kültür Merkezinde hem idari kadro içinde hem teknik kadro içinde yer alıyor olup aynı zamanda oyuncu olarak da görev yapmaktadır.

HANDE ULUKIŞ (ÖZGE AKDENİZ)
Teknoloji ve internet ile büyümekte olan ve aile değerlerini unutmaya başlayan yeni kuşaktan şımarık bir kızdır. Sürekli birileri ile flört halinde ve ilişkilerine ailesini karıştırmayan birisidir. Fakat dedesinin vefatı ile geldiği bu mahalle, onu gerçek aşkla tanıştıracak ve Hande’yi bu aşk değiştirmeye başlayacaktır.

5 Temmuz 1997 yılında İstanbul’da doğdum. Doğduğumdan beri İstanbul’dayım. Lise yıllarımda 3 sene boyunca okul takımında basketbol oynadım. Spor yapmak,kitap okumak,fotoğraf çekmek ve şiir yazmak ilgi alanlarım arasındadır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat fakültesi,Leh Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencisiyim ama işlerim dolayısıyla okulumu dondurdum. 2016 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi’nden Sahne Sanatları ve Sinema Oyunculuğu eğitimi aldım. Özge Akdeniz, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Hande Ulukış karakterini canlandırmaktadır.

EMRE HANDIRI (ERKAN BAYLAV)
Emre Sadık’ın oğludur. Üniversite de öğrenci olan Emre, aklı başında, kendini geliştirmeye açık bir gençtir. Akrabalık bağları yüzünden kurulan mecburi görüşmeler ona saçma gelirken kendi anne babasına karşı hep eleştirel yaklaşmıştır. Dedesinin vefatı ile babasının büyüdüğü evde geçirdiği zaman belli yargılarını ona tekrar sorgulatmıştır. Babasının hiç bilmediği taraflarını bu evde öğrenir. Annesinin aileye karşı tavrını babasının bu duruma karşı sessizliğinin altında yatan hikayeleri o da merakla sorgulayacaktır. Kuzenlerin arasında farklı ekonomik yetiştirilme şeklinden dolayı çıkan çatışmalarda Emre hep daha akıllı ve empati yapmaya çalışan biri olmuştur . Dedesinin kaybı ile babası ile arasında kuramadığı ilişkiyi deşer ve bu büyük adımın atılmasına katkı sağlar. Zaman geçtikçe Sadık’ın dert ortağı olacaktır.

1990 yılında Merzifon'da doğan Erkan Baylav, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu. Bugüne kadar Parti, Hayvan Çiftliği, III.Richard, Pera’nın Zamanı oyunlarında rol aldı. Baylav, Keşke Hiç Büyümeseydik'te Emre karakterini canlandırmaktadır.

EDA HANDIRI (RABİA TOPRAK)
Sadık’ın kızıdır. Üniversite’ye hazırlanan, sanat tarihi ya da heykel okumak isteyen, gotik giyinen minimal yaşayan ve öyle düşüne bir kızdır. Kuzeni gibi interneti sosyal medyaya fotoğraf atmak için değil yaptığı heykelleri sergilemek için kullanır. Kuzeni Hande ile ayrı pencereden hayata bakmasına rağmen zaman onları yakınlaştıracaktır. Konservatuar okumuş amcası Ufuk onun kahramanı olacak bu ilişki babası Sadık’ı kıskandıracaktır.

21.10.1995 Almanya doğumlu olan oyuncu Almanya’da İnternatioal Business bölümünde okumaktadır. Almanca ve İngilizce bilmektedir. Ayrıca Wing chun dövüşü eğitimi alan Rabia Toprak Almanya da tiyatro eğitimi almıştır ve üniversitede okurken İstanbul’a gelip Ayşegül Aydın’dan özel oyunculuk eğitimi ile devam etmiştir. Daha önce Soulm8 adında bir kısa filmde oynayan Rabia Toprak onun dışında bir çok reklam filminde rol almıştır. Rabia Toprak, Keşke Hiç Büyümesek’de Eda Handırı karakterini canlandırmaktadır.

CAN (CANER NALBANTOĞLU)
Ayşe’nin kayınbiraderidir. Mahallenin bıçkın yakışıklı delikanlısıdır. Abisi hapiste olduğu için eski yengesini ve yeğenini koruyup kollayan kavga etmekten başını belaya sokmaktan çekinmeyen biridir. Mahalle de olup bitenden haberdar olan Can Hulusi’nin ölümü ile Hande ile karşılaşır. Farklı sosyo ekonomik çevrede büyüyen ama birbirleri arasındaki çekime engel olamayan bu gençler kendilerini büyük bir aşkın ortasında bulacaklardır.

1989 yılında İstanbul’da doğan Caner Nalbantoğlu gençliğinin ilk yıllarından itibaren profesyonel olarak sporun içinde büyüdü, uzun zaman profesyonel olarak basketbol oynayan Nalbantoğlu eğitimini de bu doğrultuda Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tamamladı. Üniversite yıllarında ilgisini çekmeye başlayan kamera önünde bulunma duygusunu, sporcu hırsı ile perçinleyen Caner uzunca bir süre Esin Doğan’dan oyunculuk eğitimi aldı ve şuanda da almaya devam etmekte. Caner Nalbantoğlu, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Can karakterini canlandırmaktadır.

SARP (YILMAZ GÖKGÖZ)
Can’ın arkadaşı… Yeni nesil mahalle gençlerindendir. Sosyal medya aracılığı ile disk atar, zamanın çetelerinin yerine geçmiş sanal dünyada kurdukları gruplarla çeteleşmiş gençlerden biridir.

1997 yılında Bakırköy’de doğmuştur. Ortaokula kadar öğrenimini Güngören’de tamamladıktan sonra liseyi Bakırköy’de okumuştur. Lise yıllarında BBT( Bakırköy Belediye Tiyatroları)’nda izlediği oyunlardan sonra oraya daha sık gidip gelmiş ve lise bitiminde bu işi yapmak istediğine karar vermiştir. Konservatuara hazırlığını yine BBT’de yapan Yılmaz Gökgöz sınavlara girip ve Okan Üniversitesi’ni kazanmıştır. Okula başlamadan Talimhane Tiyatrosu’nda asistanlık yapmaya başlamış ve okulun ilk yılı boyunca devam etmiştir ve üniversite yılları başlamıştır. Bu sırada hocası sayesinde ilk dublajını Buğday(Grain) filmine yapmıştır. Ardından Emre Aydın’ın Sen beni unutamazsın adlı şarkısının klipinde oynamıştır.

Tiyatroda ilk defa Talimhanenin Ucuz Heyecanlar oyunu ile sahneye çıkmıştır. Emre Aydın’ın Beni vurup yerde bırakma klipinde de oynadıktan sonra okulunun ikinci yılında başka tiyatrolarda asistanlık yapmıştır. III. Richard, Şatonun Altında, Kayıp El, Çok Satanlar oyunlarında sezon boyunca asistanlığa devam etmiştir. Ardından Show Tv’nin yeni dizisi Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Sarp karakterini canlandırmaktadır.

İLKAY (EDA AKALIN)
Can’ın arkadaşı. Erkek gibi takılan, güzelliğini delikanlılıkla gizlemiş, içten içe Can’a beslediği duyguların altında ezilen ama bir türlü açılamamış yeni nesil mahalle gençlerindendir.

24 yaşında olan oyuncu İlkokuldan beri tiyatro yapmaktadır. İngilizce tiyatroyla başladığı yolculuk lisede Fransızca tiyatroyla devam etti. Lise tiyatro ekibi ile festivallerde birincilik ödülleri almıştır. Son olarak yer aldığı Carmen adlı oyunda ‘En iyi kadın oyuncu’ ödülüyle Paris’te İnsan Hakları Konferansı’na katılımı layık görülmüştür. İngilizce eğitimi geliştirmek için 3 yaz boyunca Washington D.C.’de Georgetown Prep’te ve Fransızca eğitimini geliştirmek için ise bir yaz Paris’te Accord adlı okulda dil eğitimi almıştır. Ardından Duru Tiyatro’da tiyatro yapmaya başlayan oyuncu o sırada Bilgi Üniversitesi’nde Reklamcılık ve Sosyoloji bölümünü tamamlamıştır. Erasmus programıyla katıldığı Amsterdam’dan döndükten sonra Craft Oyunculuk atölyesine başlayıp oyunculuk eğitimine devam etmiştir. Oyunculuk dışında oyun metinleri,hikaye, şarkı sözü ve senaryo yazmakla ilgilenen oyuncu şarkı söylemeyi, yazmayı, hayal kurmayı ve tabii ki tiyatroyu çok seviyor. Eda Akalın Keşke Hiç Büyümeseydik’te İlkay karakterini canlandırmaktadır.

MAHMUT (ERAY YASİN IŞIK)
Ayşe’nin boşandığı kocasıdır. Çocuğunu bahane ederek Ayşe’yi rahat bırakmaz. Hapise giren çıkan gayri meşru işlerle uğraşan biridir.

1986 yılında Çankırı’da doğdu. Tuncay Özinel Tiyatrosu’nda profesyonel oyunculuğa adım attı. Bir çok özel tiyatroda oyuncu ve yazar olarak görev aldı. Kurduğu Mum Işığı Tiyatrosu ile Geleneksel karagöz oyunları, ortaoyunları, kukla gösterileri yazdı, oynadı, yönetti.. Hayali olarak karagöz gölge oyununu sergiledi, çıraklar yetiştirdi. Seksenler ve Çocuklar Duymasın dizilerinin yazar ekibinde bulunan oyuncu Keşke Hiç Büyümeseydik projesinin de hem senaristlerinden biridir hem de Mahmut karakterini canlandırmaktadır.

KAHVECİ CEVDET (ERSİN ARICI)
4O yaşlarında mahallenin kahvecisidir Eski kulağı kesiklerdendir.

Ersin Arıcı 1991 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni kazandıktan sonra İstanbul’a yerleşti. İstanbul’da yaşamaya başladığı dönemde amatör olarak oyunculuk ile ilgilenen Ersin Arıcı, Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nde eğitim gördü. Daha sonra Deniz Erdem Metod oyunculuk eğitimi ve Ahmet Sami Özbudak ile de Karakterin Monologu Atölyelerinde çalıştı.

Bir çok dizi ve tiyatroda oynadı ; Yüz Yıllık Mühür , Sen Benimsin ,Tabula Rosa , Hangimiz Sevmedik , Ufak Tefek Cinayetler , ve son olarak İnsanlık Suçu adlı dizilerde yer aldı. Bunun yanında Tiyatro da yapan Arıcı ; Buyrun Cenaze Namazına , Kimseye Birşey Söylemeyeceğim ,Entrika Kuntrika ve Yılmaz Gruda’nın yazıp yönettiği Çivi Kabare oyununda oynamaktadır.
Şimdilerde ise Show Tv’de yayınlanmaya hazırlanan Keşke Hiç Büyümeseydik Dizisinde Kahveci karakterini canlandırmaktadır.

BAKKAL HAYRİ (SEYMEN AYDIN)
Mahallenin Laz bakkalıdır. 90lı yıllarda bakkalı açmıştır. Halen işletmektedir. Mümtaz’a göre daha aklı selim, 50 yaşlarında iş bilen, iş bitiren, sağduyulu bir adamdır.

1983 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Aydın 20 yaşına kadar bu şehirde yaşamıştır. Lisede başladığı oyunculuk hayatının ilk yıllarında, üst üste iki yıl Doğu Karadeniz Bölgesi en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır. Amatör tiyatrolar, Trabzon Devlet Tiyatrosu ve bölgesel kanalda 3 yıl boyunca kendi hazırladığı canlı yayın show-komedi programıyla sanat hayatına devam etmiştir.

“Türkiye’nin Yıldızları 2” oyunculuk yarışmasıyla İstanbul macerası başlayan başarılı oyuncu şu ana kadar bir çok tv-yarışma programlarında, dizi, reklam ve sinema filmlerinde oynamıştır.

Kendi yazdığı ve başrolünü oynadığı, Türkiye’de bir ilk olan, filmin başından sonuna kadar bir kadını canlandırdığı “Sebahat ve Melahat” filmi de içlerinde olmak üzere; Sümela’nın Şifresi, Moskava’nın Şifresi, Cünuor Temel, Bizum Hoca, Oflu Hoca’nın Şifresi 2, Oflu Hoca Trakya’da Karadeniz filmlerinde rol almıştır ve “Karadeniz’in Kemal Sunalı” olarak anılmaktadır. Diğer film ve dizileri: Sultanının Sırrı, Aşk ve Devrim, Kıtsal Bir gün, 2 by 2, Laz Vampir Trakula’dır.

Oyuncunun başrolünü oynadığı ve İngiliz yönetmen Mark Playne’nin yönettiği 2 by 2 isimli film, katıldığı uluslararası festivallerden 9 ülkeden ödül alarak ayrılmıştır.

Oyuncunun rol aldığı başlıca dizileri ise Ayrılsakta Beraberiz, Doksanlar, Aşk Kaç Beden Giyer, Yerden Yüksek, Dur Yolcu ‘dur.

“Evli ve Zavallı” oyunuyla da şu anda tiyatro hayatına devam eden Aydın, yaratıcı drama eğitmenliği için eğitim sürecine devam etmektedir. Seymen Aydın, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Bakkal Hayri karakterini canlandırmaktadır.

PAKİZE (ZEYNEP ANACAN)
3O yaşlarında çiçekçinin asi ve güzel kızı. En büyük derdi bu kenar mahalleden kurtulmak.

Zeynep Anacan 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi ALEV’de okudu ve ALEV Lisesi bursuyla bir süre Avusturya, Kitzbühel’de eğitim gördü. Liseyi bitirdikten sonra Akademi Kenter’de bir sene boyunca oyunculuk dersleri aldı ve 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girmeye hak kazandı. Bu süreçte, eş zamanlı olarak bir süreliğine London Middlesex University Theatre Arts’da oyunculuk okumak için Londra’ya gitti. Ayrıca Mimar Sinan Üniversitesi’nde Skinner Releasing Technique ve Royal Academy of Dramatic Arts, London’da “Cloak and Dagger Acting” workshopları aldı. 2012 yılında konservatuvardan mezun olduktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu başta olmak üzere çeşitli tiyatrolarda, çeşitli oyunlarda oynadı. Zeynep Anacan, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Pakize karakterini canlandırmaktadır.

GÜLSÜM (SEBAHAT ADALAR)
50 yaşlarında çiçekçi. Yıllardır bu mahallede dedikoducu ama kalbi temiz biri

1954 yılında Adana’da doğdu. Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nın Türk Müziği ve Drama Oyunculuğu bölümlerinde eğitim gören Sebahat Adalar, yeteneklerini Yalova Halk Eğitim Merkezi'nde el sanatları, Mersin Kız Meslek Lisesi'nde resim eğitimleriyle pekiştirdi. Sebahat Adalar, Mersin'deki tiyatro çalışmalarının ardından 1995 yılından itibaren kamera karşısına geçerek Seksenler, Leyla ile Mecnun, Kılıç Günü, Akasya Durağı, Alemin Kralı, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Yahşi Cazibe, Küstüm Çiçeği, Ihlamurlar Altında, Cümbür Cemaat Aile dizileriyle birlikte Sinsiran, Siccin 4, Deliha, Bi O Kalmıştı, Mahpeyker Kösem Sultan sinema filmlerinde rol almıştır. Aynı zamanda seslendirme yapan sanatçı Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Gülsüm karakterini canlandırmaktadır.

ŞEKERCİ NİKO (KEVORK TÜRKER)
Niko gayrimüslim bir şeker ustasıdır. .Evin altındaki şekerciyi 3 kuşaktır o işletmektedir. Hulusi’nin yakın dostu ailenin Niko amcasıdır. Çocuk gibi bir adamdır. Duygusal, fevri, dobra birisidir.. 60 lı yaşlarındadır.

1957 doğumlu Kevork Türker, İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’nde öğrenciyken amatör olarak tiyatro çalışmalarına ağırlık vermiş kısa sürede profesyonel oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Nişantaşı Işık Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde okumuştur.

Tiyatro Kare, Yedi Tepe Oyuncuları, Sadri Alışık Tiyatrosu gibi tiyatrolarda görev alan Kevork Türker 2003 yılında “Hisse-i Şayiya” oyunuyla Afife Jale Tiyatro Ödülleri Yardımcı Rolde En Başarılı Komedi Oyuncusu adayı olup 2009 yılında Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır.

Neden Tarkovski Olamıyorum, Sağ Salim, Av Mevsimi, Tabula Rasa, Araf ve Yolda gibi sinema filmlerinde oynayan oyuncunun son filmi Görülmüştür 2019 yılında vizyona girecektir.
Rol aldığı bazı diziler ise Kınalı Kar, Sırlar Dünyası, Büyük Yalan, Beşinci Boyut, Şöhret, Kurtlar Vadisi Pusu, Affedilmeyen, Aşk Yakar, Tutsak, Kılıç Günü, Arka Sokaklar, Dayan Yüreğim, Umut Yolcuları, Muhteşem Yüzyıl, Kiralık Aşk, Abdülhamit, Aşkın Bedeli, Komşular, Küçük Kadınlar, Akasya Durağı ve Söz. Kevork Türker, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Şekerci Niko karakterini canlandırmaktadır.

False