Son dönemlerin gözde sporu aletli pilatesin vücuda etkileri

Güncelleme Tarihi:

Son dönemlerin gözde sporu aletli pilatesin vücuda etkileri
Oluşturulma Tarihi: Mart 22, 2017 10:25

Vücut direncini artırıyor, postür bozukluklarını gideriyor, forma sokuyor... Son dönemlerin en popüler sporu aletli pilatesin faydaları saymakla bitmiyor. İşte aletli pilatese başlamanız için 6 harika neden...

Haberin Devamı

Vücuda güç ve esneklik kazandıran aletli pilates, son yıllarda en çok rağbet edilen egzersiz türlerinin başında geliyor. Pilates vücuda doğru bir duruş ve koordinasyon kazandırmasının yanında kasları esnetmek ve bazı güçsüz kasları güçlendirmek için harika bir egzersiz türü.

Normal pilatesin yanı sıra bir alet ile vücudun belirli noktalarına direnç uygulanarak yapılan reformer pilates de bu alanın en yeni uygulamalarından biri. Reformer pilatesi bir uzman eşliğinde yapmak sakatlanma riskini ortadan kaldırırken hareketlerin daha düzgün yapılmasını ve egzersizden tam fayda sağlanmasını da beraberinde getiriyor.

Gözde Sporlar, Sağlıklı Yaşam İndirimleri…

Son dönemlerin gözde sporu aletli pilatesin vücuda etkileri

Haberin Devamı

İşte aletli pilatesin vücuda etkileri:

1. Duruş bozukluklarını düzeltir

Aletli pilatesin en önemli faydalarından birisi duruş bozukluklarını düzelterek kişinin daha dik bir omurga yapısına sahip olması ve postürünün daha iyi hale gelmesi. Düzenli bir şekilde yapılan aletli pilates kişiye daha düzgün bir vücut formu kazandırıyor.

2. Nefes tekniklerini geliştirir

Aletli pilatesin diğer bir faydası ise nefes tekniklerini geliştirmesi. Doğru nefes alma yolu ile yapılan hareketler diyafram nefesi almayı alışkanlık haline getirmenizi sağlar. Böylece aletli pilates egzersizleri ile birlikte daha iyi nefes almayı öğrenerek vücudunuza daha fazla oksijen girmesini de sağlayabilirsiniz.

Son dönemlerin gözde sporu aletli pilatesin vücuda etkileri

3. Karın kasları forma girer

Aletli pilates egzersizleri ile birlikte çok daha sıkı karın kaslarına sahip olmak mümkün. Yapılan direnç egzersizleri karın bölgesini yoğun bir şekilde çalıştırır ve daha formda karın kaslarına sahip olmanıza yardımcı olur.

4. Ağrıları azaltır

Aletli pilates kas güçsüzlükleri sonucu ortaya çıkan sırt, bel ve boyun ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Bu bölgelerde bulunan kasları çalıştıran pilates kasları canlandırarak onlara esneklik katar ve güçsüzlükten kaynaklanan ağrıların önüne geçer.

Haberin Devamı

Son dönemlerin gözde sporu aletli pilatesin vücuda etkileri

5. Esneklik kazandırır

Aletli pilatesin en büyük faydalarından biri de kişiye esneklik kazandırması. Aletli pilates ile birlikte çok daha esnek ve uzun bir kas yapısına sahip olmak mümkün.

6. Denge sağlar

Aletli pilatesin amaçlarından biri de yapılan hareketlerin vücudun kas dengesini sağlaması. Denge hareketleri ile birlikte kaslar çok daha şekilli bir yapıya bürünür ve kişi sağlıklı bir iskelet sistemine sahip olur.

BAKMADAN GEÇME!