Dr. Servet Terziler yazdı: Destek tedavilerle bağışıklığınızı güçlendirin...

Güncelleme Tarihi:

Dr. Servet Terziler yazdı: Destek tedavilerle  bağışıklığınızı güçlendirin...
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 09, 2023 07:00

Yaşam tempomuz arttıkça stres, sağlıksız beslenme ve yetersiz uyku gibi etkenler bir araya gelerek bağışıklık sistemini zayıflatabiliyor. Bu durum pek çok sağlık sorununu da beraberinde getiriyor.

Haberin Devamı

Dr. Servet Terziler yazdı: Destek tedavilerle  bağışıklığınızı güçlendirin...

Günlük yaşamda maruz kaldığımız kimyasallar ve ağır metaller; kötü beslenme, stres, radyasyon ve hava kirliliği gibi faktörler de bağışıklık sistemimizi zayıflatıyor. İlaçlar, antibiyotikler, yediğimiz gıdalardaki koruyucu kimyasallar ve sebze-meyve üretiminde kullanılan böcek kovucu tarım ilaçları her yıl vücudumuzda kimyasal birikimine neden oluyor.
Alternatif destekleyici tedaviler ise bu koşullarda imdadımıza yetişiyor. Gelin, saçımızdan tırnaklarımıza; cildimizden bağışıklık sistemimize kadar genel sağlık sistemimize faydalı tedavilere birlikte göz atalım.

‘HAIR NAIL COCTAIL’ SAÇ VE TIRNAK SAĞLIĞINI DESTEKLİYOR

Hair nail coctail, adından da anlaşılacağı üzere saç ve tırnaklarda destek etkisi yaratacak doğal vitaminlerle formüle edilen özel bir karışım. İçeriğinde yoğun miktarda bulunan çinko ve B vitamini kompleksleri (B1, B2, B5, B6, B7, B9, B12) sayesinde; saç köklerinin beslenerek desteklenmesini ve tırnakların daha pürüzsüz ve kuvvetli olmasını sağlıyor.
Yapılan araştırmalar vücuttaki tüm enzimatik tepkimelerde aktif rol oynayan çinkonun cilt yaşlanmasını, saç dökülmelerini ve tırnak kırılmalarını önemli ölçüde azalttığını kanıtlar nitelikte. Hair nail cocktail aynı zamanda saç ekiminden sonra destekleyici tedavi olarak da uygulanabiliyor.

Haberin Devamı

OZON TERAPİ BAĞIŞIKLIĞI DESTEKLİYOR

Ozon terapi temelde oksijenin saf, duru bir şekilde doğal haliyle insan vücuduna verilmesi ve böylelikle hücrelere daha çok oksijen gitmesi prensibine dayanıyor. Metabolizmayı hızlandıran ozon terapi sayesinde dokuların yaşlanması yavaşlıyor. Ayrıca bir anti-aging yöntemi olarak tercih edilen ozon terapi sayesinde bağışıklık destekleniyor.

Dr. Servet Terziler yazdı: Destek tedavilerle  bağışıklığınızı güçlendirin...

‘MYERS KOKTEYL’, METABOLİZMAYI KORUYOR

Myers kokteyli stres ve baskı altında çalışan, medikal tedavilerine destek arayan kişiler için tercih edilen bir tedavi yöntemi. İçeriğinde C vitamini, kalsiyum, magnezyum, vitamin B kompleksi (B5, B6 ve B12) ve iz mineralleri bulunan Myers kokteyli, damar yoluyla doğrudan kan dolaşımına enjekte edildiğinden, ağız yoluyla alınan vitamin takviyesine oranla çok daha etkili. Genel sağlık fonksiyonlarını destekleyerek yaşam kalitesini artırmak isteyenlerin tercih ettiği Myers kokteyli barındırdığı vitamin ve mineraller sayesinde; kasların ve sinirlerin normal çalışmasını, gıdaların enerjiye dönüştürülmesini ve metabolizmanın korunmasını destekliyor. Özellikle magnezyum tansiyonu olanlar; kronik kas ve eklem ağrıları çekenler için etki yaratıyor.

Haberin Devamı

Dr. Servet Terziler yazdı: Destek tedavilerle  bağışıklığınızı güçlendirin...

‘GLUTATYON C TERAPİSİ’, C VİTAMİNİYLE KOMBİNE BİR TEDAVİ

Glutatyon C terapisi, vücudumuzun bağışıklık sistemini yöneten glutatyon enzimi ile metabolizmamızı hastalıklara karşı koruyan ve hücre yenilenmesini destekleyen en önemli antioksidanlardan olan C vitaminiyle oluşturulmuş olan kombine bir tamamlayıcı tıp tedavisi.
İnsan vücudunda doğal olarak bulunan sistein, glisin ve glutamat adı verilen üç temel aminoasidin bir araya gelmesiyle sentezlenen glutatyon, toksinlerin ve serbest radikallerin hücrede mitokondri hasarı oluşturmasını engellemeye yardımcı oluyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!