Sümer Tilmaç 'Yapmasınlar nazar değiyor sonra’

Güncelleme Tarihi:

Sümer Tilmaç Yapmasınlar nazar değiyor sonra’
Oluşturulma Tarihi: Haziran 14, 2015 01:39

Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Sümer Tilmaç (67), Sedat Peker'in Esma Sultan Yalısı'ndaki düğünü sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Haberin Devamı

Geçtiğimiz günlerde 'İkinci Sayfa' programına katılan Tilmaç, sağlığı hakkında bilgi vermişti.

Akciğerindeki rahatsızlık nedeniyle uzun süre tedavi gören ünlü oyuncu programda kendisine yapılan 'Çok iyi görünüyorsunuz, hiç yaşlanmaz mı insan, yıllar geçtikçe daha mı karizmatik olur insan' yorumlarına 'Yapmasınlar, nazar değiyor sonra, sakata geliyoruz' demişti.

Sümer Tilmaç Yapmasınlar nazar değiyor sonra’
"Kahpe olan Bizans değil, hayat"

Haberin Devamı

MESUT YAR O GECEYİ ANLATTI

Tilmaç'ın ölüm haberini, düğüne birlikte gittiği arkadaşı, televizyon programcısı ve sunucusu Mesut Yar açıkladı. Yar, hastane önünde bekleyen gazetecilere, "Kaybettik Sümer abimizi. Birlikte bir düğüne gittik. Aynı arabaya bindik, aynı masadaydık, sohbet ederken gitti bir anda. Kurtaramadılar. Başmız sağolsun. Büyük adamdı. Daha bir hafta önce yazısını yazmıştım vefasızlığın. Öyle işte. Kimse yok. Biz bizeyiz" diye konuştu.

Haberin DevamıSümer Tilmaç Yapmasınlar nazar değiyor sonra’

Sümer Tilmaç Yapmasınlar nazar değiyor sonra’

SÜMER TİLMAÇ KİMDİR?

1948 yılında Malatya'da doğan Sümer Tilmaç, 1964 yılında Arena Tiyatrosu'nda oyunculuğa başladı. 1968'de İstanbul Belediye Konservatuvarı'ndan mezun oldu. Tilmaç, Münir Özkul ve Gazanfer Özcan gibi sanatçıların öğrencisi olarak yetişti. 210'dan fazla filmde rol alan Tilmaç, yaklaşık olarak 60 tiyatro oyununda oynadı. Türk seyircisi, Sümer Tilmaç'ı "Süper Baba" dizisindeki "Nihat" rolüyle tanıdı. 2002 yılında "Son" filmindeki rolüyle "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" dalında Sadri Alışık ödülü kazanan Sümer Tilmaç, son olarak "Çakallarla Dans" filminde oynadı.


Sümer Tilmaç Yapmasınlar nazar değiyor sonra’
Ünlülerden başsağlığı mesajları

Sümer Tilmaç Yapmasınlar nazar değiyor sonra’
Ambulans geç kaldı iddiası

BAKMADAN GEÇME!