GeriMagazin Sonra değil şimdi !
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sonra değil şimdi !

Sonra değil şimdi !

Neden kendimize çifte standart uyguluyor olabiliriz hiç düşündünüz mü? Neden önce sevdiğimiz kişileri sonra kendimizi düşünürüz.

İşte uzman psikoterapist Cenk Kahvecioğlu, Sonra Değil Şimdi-Ertelemeye Son Ver adlı kitabında bu sorunun yanıtlarını masaya yatırıyor.

Kahvecioğlu’nun yaşamda ilerlemek ve mutlu olmak için atalet içinde kalmadan kendinin farkına varmak ve harekete geçmenin önemine vurgu yaptığı, “Sonra Değil, Şimdi-Ertelemeye Son Ver” adlı kitabı piyasaya çıktı. Kitapta işte, eğitimde, özel hayatta var olan erteleme sorunlarını çözmeye yardımcı olacak öneriler ile kolayca uygulanabilecek tekniklere yer veriliyor. Gerçek değişikliğin bilinçaltını değiştirdiğinizde başladığına, o zaman gerçek mutluluğu hissetme şansınız olduğuna işaret ediliyor.

Sonra değil şimdi

 Gençlik yıllarında “sıkı bir ertelemeci” olan, ödev ve derslerine bir türlü başlayamayıp, kendisini uzun süreli bir işe odaklayamayan Kahvecioğlu, bu kitapta eski bir ertelemecinin hikayesini anlatıyor. Kendi hayat deneyimleriyle birlikte eğitimlerde ve terapilerde edindiği tecrübeleri birleşince pratik ve teorik bilgiyi bir arada harmanlama imkanı bulan yazarın çözüm önerileri bilimsel olarak kanıtlanmış, rahatlıkla günlük hayatta uygulanabilecek teknikleri içeriyor.

Kurumlara iş hayatını son derece olumsuz etkileyen erteleme sorununun çözümü konusunda eğitimler de veren Kahvecioğlu, şunları söylüyor: “Aslında faydası da olmadı değil ertelemeciliğimin. Bu konuda eğitimler vermem ve bu kitabı yazmam için bana artı bir fırsat sağladı. İnsanın bizzat yaşadıklarını paylaşmasının daha samimi ve etkili olduğunu düşünüyorum. Çok şükür ertelemeyi bırakabildim de bu satırları yazabiliyorum.”

Kahvecioğlu, pek çok danışanının da “erteleme” sorunu yaşadığını, tüm sorunlarla beraber ortaya çıkabilen bir semptom olabiliyorken, başlı başına da insanların hayatlarını etkisi altına alabildiğini belirtiyor.

 

 

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

Bitcoin ve Ethereum ne kadar?

False