GeriMagazin Özge Özpirinçci kimdir kaç yaşında? Hangi dizilerde boy gösterdi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özge Özpirinçci kimdir kaç yaşında? Hangi dizilerde boy gösterdi?

Özge Özpirinçci kimdir kaç yaşında? Hangi dizilerde boy gösterdi?

Özge Özpirinçci, gündemde yer alması dolayısıyla kamuoyunun biyografisi ile sorguladığı isim oldu. Ekranların tanınmış yüzü Özge Özpirinçci, Aşk Yeniden, Aramızda Kalsın, Melekler Korusun gibi dizilerde boy göstermiştir. Peki, Özge Özpirinçci kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, oynadığı diziler ve detaylı bilgiler

Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu İstanbul'da okuyan güzel oyuncu, lise eğiminin bir bölümünü ise Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirmiştir. Lisans eğitimini Türkiye'de alan Özpirinçci, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Annesi İngilizce öğretmenidir. İlk olarak Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde oynadı.

Birçok, reklam filminde oynayan güzel oyuncu, Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan Ada'yı canlandırmıştır.

Show Tv'de yayınlanan duygusal, dram gençlik dizisi Melekler Korusun'da İpek Taşkır adlı üniversite öğrencisi bir karakteri başarıyla oynadı. Dizi 73. Bölümü ile son kez ekranlarda görüldü.

Özge Özpirinçci, ayrıca 2010 yılında vizyona giren Zülfü Livaneli'nin yönettiği Veda filminde Fikriye Hanım karakterini oynamıştır.

Ayrıca 2010'da Show Tv kanalında yayınlanan ve 11. Bölümü ile yayınından kaldırılan Deli Saraylı isimli dizide altı dil bilen "Dilruba" karakterini canlandırmaktaydı.

Anadolu Kartalları filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer'i canlandırdı.

ATV'de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde ise baş rol olan Asiye karakterini oynamıştır ve TRT Okul'da yayınlanan Toplu Hayat adlı programda sunuculuk yaptı.

Kayıp filminde de rol almıştır. Aramızda Kalsın adlı dizide Görkem karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında çekilen Karışık Kaset filminin başrol oyuncusu İrem karakterini canlandırmıştır. 2015 yılı Şubat ayında başlayan Aşk Yeniden dizisinde Zeynep karakterini canlandırmıştır. 29 Kasım 2015 akşamı gerçekleştirilen 42. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

12 Nisan 2013 tarihinde Engin Altan Düzyatan ile nişanlanarak evlilik yolunda ilk adımlarını atmışlardır. 2013 yılında karşılıklı karar vererek ayrılmışlardır.

YılBaşlıkRolüNotlar
2007-2011Cesaretin Var Mı AşkaEbru 
2008Kavak YelleriAda 
2009-2010Melekler Korusunİpek Taşkır Üstündağ 
2010Deli SaraylıDilruba 
2011-2012Al YazmalımAsiye 
2012Ağır Roman Yeni DünyaZehir Ahu 
2013Tatar RamazanAlin Terziyan 
2014Aramızda KalsınGörkem 
2015-2016Aşk YenidenZeynep Taşkın
Şekercizade

2017 yılında 'Fi' dizisinde Sıla karakterine hayat vermiştir. Aynı yıl içinde başrolünde olduğu 'Acı, Tatlı, Ekşi' isimli sinema filminde yer alan Özpirinçci, 2018 Altın Kelebek Ödül Töreni'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünün de sahibi olduğu 'Kadın' dizisi ile kariyerine devam etmektedir. 

YılBaşlıkRolüNotlar
2010VedaFikriye 
2011Anadolu KartallarıAyşe Dinçer 
2012Kayıp  
2014Karışık Kasetİrem

 

False