Kiraz Mevsimi'nde romantik dizi klişesi, sırtlayıp kız kaçırma!

Kiraz Mevsiminde romantik dizi klişesi, sırtlayıp kız kaçırma

Romantik dizilerden aşina olduğumuz sahnede Ayaz, Öykü'yü sırtlayıp kaçıracak. Tıpkı daha önce Adını Feriha koydum ve Güneşi Beklerken'deki bezer sahneler gibi. Özge Gürel ve Serkan Çayoğlu'nun başrollerini paylaştığı Kiraz Mevsimi'nin 24. bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bölüm 13 Aralık cumartesi günü FOX TV kanalında.

Haberin Devamı

Bu hafta kiraz Mevsimi'nde yine romantizm rüzgarları esecek. Yakışıklı esas oğlanın güzeller güzeli ama nazlı esas kızı ikna edebilmek için sırtlayıp kız kaçırması ekranlara damga vuracak.

Despresyona giren Öykü'yü kurtarmak yine Ayaz'a düşüyor. Kiraz Mevsimi'nin 13 Aralık cumartesi günü yayınlanacak 24. bölümünde ayaz, Öykü'yü ikna edemeyince onu sırtlayıp götürüyor ve kızrmızı spor arabasına zorla bindiriyor.

İstanbul’un incisi Kızkulesi’ndeki sürpriz organizasyon Ayaz ve Öykü aşkında beklenmedik gelişmelere neden olacaktır. Ayaz alışık olduğu eski yaşamına dönmek için çabalayıp dururken, Öykü herkesten ve her şeyden uzaklaşmıştır. Girdiği depresyon sonucu işinden olma, okulundan atılma tehlikeler ile karşı karşıyadır ve Öykü’nün kahramanı yine, onun telefonlarına dahi çıkmayan Ayaz olacaktır.

METE ŞEYMAYI BABA EVİNE DAVET EDER

Haberin Devamı

En sonunda kararını veren Mete, Şeyma’yı baba evine götürür. Ancak bu geri dönüş, özellikle Burcu için beklenmedik sonuçlara gebedir. Burcu’nun Emre’yle, Sibel’in İlker’le araları bozulur. Kadınlar bir kız gecesinde, erkekler de bir erkek gecesinde içlerindeki her şeyi dökerler.

METE VE AYAZ BAŞBAŞA KALIRLAR

Öykü, Ayaz’ın ona hala aşık olup olmadığını anlamak için, kız gecesinde Sibel’in ona verdiği taktikleri gün boyu yerine getirir. Mete ise Ayaz ve Öykü’yü bütün gün birbirine kenetleyecek bir buluşa geliştirir.

ÖZÜR MESAJLI ÇİÇEK KİMDEN GELDİ?

Sibel, Burcu ve Öykü, yan yanayken eve, kimden geldiği belli olmayan özür mesajlı bir çiçek, kızların kafasını karıştırmıştır. Çiçeği yollayan gizemli kişi ortaya çıktıktan sonra Öykü’nün hayatını birden bire alt üst olacaktır.

KİRAZ MEVSİMİ OYUNCULARI

Öykü Acar - Özge Gürel, Ayaz Dinçer - Serkan Çayoğlu, Mete Uyar - Dağhan Külegeç, Şeyma Çetin - Nilperi Şahinkaya, Burcu Uyar - Nihal Işıksaçan , Bora - Necip Everest, İlker Korkmaz - Serkan Börekyemez , Sibel Korkmaz - Fatma Toptaş, Olcay - Nezih Cihan Aksoy, Rıza - Serdar Çakmak, Emre Yiğit - Aras Aydın , Önem - Neslihan Yeldan, Meral - Ayşegül Ünsal, Bülent - Hakan Çimenser, Cem - Taner Berke Sarıkaya, Doğan - Burak Şahan Gönültaş, Gülseren - Canan Saran.

KİRAZ MEVSİMİ 23. BÖLÜM FRAGMANI - 13 ARALIK CUMARTESİ

Haberin Devamı

AYAZ, ÖYKÜ’YÜ GÖRMEK İÇİN KIZ KULESİ’NE GİDECEK Mİ?

Burcu ve arkadaşları Öykü'ye yardım etmek için Ayaz'a bir sürpriz hazırlar. Ayaz için Kız Kulesi'nde muhteşem bir özür ve sürpriz organizasyonu yaparlar. Mete, Ayaz'ı Kız Kulesi'ne götürmek için ikna etmeye çalışır. Ayaz, Kız Kulesi'ne gidip gitmemek de ve Öykü'yü affetmekte kararsız kalır.

Romantik gençlik dizilerinde, esas oğlanın esas kızı sırtlayıp götürme klişesi bu hafta da Kiraz Mevsimi ile devam ediyor. İşte "Güneşi Beklerken" ve "Adını Feriha Koydum"dan örnekler.

Haberin Devamı

Kiraz Mevsiminde romantik dizi klişesi, sırtlayıp kız kaçırma

Başrollerinde Kerem Bürsin ve Hande Doğandemir'in oynadığı Güneşi Beklerken ve Çağatay Ulusoy ile Hazal Kaya'nın ses getiren projesi Adını Feriha Koydum'da da bu tür sahneler ekrana gelmişti...

Haberle ilgili daha fazlası: