GeriHayat Erol Keskin kimdir, kaç yaşında ve neden vefat etti? Sinema oyuncusu Erol Keskin'in hayatı ve biyografisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erol Keskin kimdir, kaç yaşında ve neden vefat etti? Sinema oyuncusu Erol Keskin'in hayatı ve biyografisi

Erol Keskin kimdir, kaç yaşında ve neden vefat etti? Sinema oyuncusu Erol Keskin'in hayatı ve biyografisi

Erol Keskin'in hayatı ve biyografisi vefat haberinin ardından gündeme geldi. Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Erol Keskin 89 yaşında yaşamını yitirdi. Ünlü sanatçının acı kaybını, Işıl Yücesoy sosyal medya hesabından duyurdu. Şehir Tiyatroları oyuncusu olup, sanatçı Suna Keskin'in eşi olan oyuncu Erol Keskin, Enayi, Hasip ile Nasip, Adak, Üç İstanbul, Tuzak, Deli Yusuf gibi sinema filmlerine adını yazdırdı. Çok sayıda ödüle layık görülen usta sanatçı en son Zırhlı Kurt tiyatro oyununda yer almıştı. Peki, Erol Keskin kimdir? İşte, sinema oyuncusu Erol Keskin'in hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler.

Sinema oyuncusu Erol Keskin hayatını kaybetti. Işıl Yücesoy sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bir devre imza atmış, alabilmek isteyene öğretiler bırakmış sevgili Erol Kesin... Yüreğimi acıttı veda edişin... Sevgili Suna başın sağ olsun. Ülke öyle değerlerini kaybediyor ki başımız sağ olsun.." notunu düştü. 1931'de doğan usta isim 17. Afife Tiyatro Ödülleri Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü'nü 2013 yılında almıştı.

EROL KESKİN KİMDİR?

Erol Keskin 3 Kasım 1931'de dünyaya geldi. Türk oyuncu, yönetmen ve senarist olan Keskin Şehir Tiyatroları oyuncusu olup, sanatçı Suna Keskin'in eşidir.
Yaş haddi nedeniyle emekli olmuştur. Çeşitli sinema filmleri ve dizilerde rol almış, birçok oyun ve filmde yönetmenlik yapmış ve belgesel çekimleri gerçekleştirmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında genel sanat yönetmenliği de yapmış olan Erol Keskin, 1966 ve 1967 yıllarında Antalya Altın Portakal Film Festivali en iyi senaryo ödüllerinin; 2001'de 20. İstanbul Film Festivali, 12. Orhan Arıburnu Ödülleri ve 23. Siyad Türk Sineması Ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödüllerinin sahibidir.

Bunların yanında 2004 yılında 8. Afife Tiyatro Ödüllerinde yılın en başarılı erkek oyuncusu seçilmiştir. 2013'te ise 17. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında Muhsin Ertuğrul Özel Ödülüne layık görülmüştür.

EROL BENİM KONSERVATUARIM

1.5 yıl önce Hülya Koçyiğit'in "Film gibi Hayatlar" programına konuk olan Suna Keskin, eşi Erol Keskin'i böyle anlatmıştı: “Benim konservatuvarım Erol Keskin’dir. Ondan çok şey öğrendim. Tiyatroya ve hayata dair. Gerçekten ‘keşke’ diyorum. Bütün anlattıklarını, alsaymışım teybe ya da banta. Maalesef koşturmaktan ve çalışmaktan yapamadım”

En lezzetli yemek tarifleri burada

False