GeriFutbol Beşiktaş'ta 2013 bütçesi kabul edildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş'ta 2013 bütçesi kabul edildi

Beşiktaş'ta 2013 bütçesi kabul edildi
refid:23512052 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Beşiktaş'ta seçim öncesi Olağanüstü İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı tamamlandı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yarın yapılacak seçimin siyah-beyazlı camiaya hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Orman, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen kulübün olağanüstü idari ve mali genel kurul toplantısında, 2013 yılı revize bütçesiyle ilgili söz alan üyelere yanıt vermek için kürsüye çıktı. Önlerinde önemli bir seçimin bulunduğunu ve Beşiktaş'ın yeni döneme gireceğini ifade eden Orman, "Son günde konuşmalara cevap verip elektrik yaratmak istemiyorum. Herkes kararını vermiş, safını tutmuş durumda. Şu dakikadan sonra Beşiktaş'ın içinde kırgınlık yaratacak, Beşiktaş'ı dışarıya yanlış tanıtacak durumlara girmemeliyiz" diye konuştu.

Fikret Orman, herkese göre farklılık gösterse bile Beşiktaş'ın geldiği noktanın belli olduğunu kaydederek, "Yarınki seçimin hayırlara vesile olmasını, Beşiktaş'a, hepimize, adaylara hayırlı olmasını diliyorum. Hep beraber güzelce, Beşiktaş'a yakışır bir şekilde seçim geçirmemizin ana görevimiz olduğunu belirtiyorum" ifadelerini kullandı.

 2013 yılı revize bütçesi oy birliği ile kabul edildi

Beşiktaş'ın 2013 yılı revize bütçesi oy birliği ile kabul edildi. Yapılan oylamada, kulübün 2013 yılı revize bütçesi 116 milyon 450 bin lira olarak tüm üyeler tarafından onaylandı. Yönetim kurulu üyesi Berk Hacıgüzeller, 2013 yılı bütçesiyle ilgili sunum yaparken, bazı üyeler de konuyla ilgili söz alarak, görüşlerini aktardı.

Kulübe giriş ücreti ve yıllık aidatlar artırılmadı

Bütçenin oylanmasının ardından kulübe giriş ücreti ve yıllık aidatların belirlenmesi maddesine geçildi.

Kulüp başkanı Orman, bu sırada söz alarak, giriş aidatının daha önce 1200 liraya indiğini hatırlatarak, "Çok talep geldi, bundan rahatsızlık duyanlar oldu veya artırılmaması konusunda şeyler söylendi. Bu duruma genel kurul karar verecektir, biz taraf değiliz. Biz yönlendirme yapmayacağız, oyumuzu açıklamayacağız, genel kurulun taktiridir. Önergesi olan varsa sunsun" şeklinde konuştu.

Daha sonra aidatlarla ilgili önerge okundu. Giriş aidatının 1200 lira, yıllık üyelik aidatının da 120 lira olarak devam etmesi yönünde önerge, oy birliği ile kabul edildi.

Kısa süreli gerginlik yaşandı

Toplantıda 2013 yılı revize bütçesinin görüşülmesinde bazı kongre üyelerinin konuşmaları sırasında salonda gerginlik yaşandı.

Kongre üyesi Göksel Omacan'ın Fikret Orman'ı eleştirmesi ve "Orman'ın yarınki seçimde şansı gözükmüyor" diye yorum yapması üzerine, bazı üyeler tepki gösterdi. Omacan'ın, futbol direktörlüğüne getirilen Önder Özen'in Fenerbahçeli olduğunu iddia etmesi üzerine de yine salondan protestolar yükseldi. Kongre Divan Başkanı Uluç Gürkan, Omacan'ı uyararak, gündemle ilgili konuşma yapmasını istedi.

Öte yandan, mali kongreye toplam 566 üyenin katıldığı açıklandı.

SEÇİM HEYECANI YARIN

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilecek genel kurulda, aidatını yatıran 11 bin 500 üye, 20 sandıkta oy kullanabilecek. Saat 10.00'da başlayacak kongrede öncelikle seçim divan kurulu belirlenecek. Gündemin diğer maddelerinin geçilmesinin ardından başkan adayları isterlerse konuşmalarını yapacak. Başkan adaylarının konuşması sonrası oy verme işlemine geçilecek.

Oy verme işlemi saat 17.00'de kadar sürecek. Üyeler, geçtiğimiz yıl olduğu gibi oylarını şeffaf oy sandıklarına atacaklar. Saat 17.00'de oy verme işlemi tamamlandıktan sonra sayım işlemi başlayacak ve çıkacak sonuca göre Beşiktaş Kulübü'nün başkanı belli olacak.

İki başkan adayı yarışacak

Siyah-beyazlı kulübün olağan seçimli genel kurulunda iki başkan adayı yarışacak. Kongrede üyeler, mevcut başkan Fikret Orman veya Serdal Adalı'dan birini kulübün başkanlığına seçecek.

Başkan adaylarının yönetim kurulu aday listeleri

Kongrede yarışacak başkan adaylarının yönetim kurulu aday listeleri ise şöyle:

Fikret Orman:

Asil üyeler: Ahmet Nur Çebi, Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay, Umut Güner, Yalçın Kaya Yılmaz, Melih Sami Esen, Metin Albayrak, Ahmet Ürkmezgil, Faik Akdil, Erdal Torunoğulları.
Yedek üyeler: Erdal Karacan, Berkan Gocay, Emre Kocadağ, Hakan Özköse ve Ahmet Mete Vardar.

Serdal Adalı:
Asil üyeler: Murat Aksu, Mekki Başak, Nafi Güral, Mehmet Murat Akdoğan, Ali Vural Ak, Merdan Araz, Adem Yılmaz, Doğan Küçükemre, Uğur Fora, Melih Aydoğdu.
Yedek üyeler: Mehtap Mutluşan Ferah, Süleyman Eren, Cem Sert, Ahmet Kocaadam ve Arslan Selim Yeğen.

Oy pusulaları

Başkan adayları Orman ve Adalı, iki farklı oy pusulasıyla seçime girecek. Geçtiğimiz günlerde renklerini belirleyen adaylardan Fikret Orman, kongrede açık mavi oy pusulasını kullanacak. Serdal Adalı ise beyaz renkli oy pusulasıyla seçime katılacak.

Üyeler için servis

Olağan seçimli genel kurula katılmak isteyen üyelere İstanbul'un çeşitli yerlerinden servis kaldırılacak.
Anadolu ve Avrupa yakasındaki belirli merkezlerden kongrenin yapılacağı salona sabah erken saatlerden itibaren servis hizmeti sağlanacak.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle