GeriFutbol Aziz Yıldırım'dan özel hayat çıkışı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  74
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aziz Yıldırım'dan özel hayat çıkışı

Aziz Yıldırım'dan özel hayat çıkışı
refid:26968710 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda düzenlediği basın toplantısında son bir haftadır basında yer alan 'Aziz Yıldırım - Ersun Yanal gerginliği' haberleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım haberlerde yer alan, futbolcularla ve teknik ekiple ayrı ayrı konuşmalar yaptığını kabul etti ve "Benim kimsenin özel hayatıyla işim olmaz. Ama ne zaman kulübe zarar verirse özel hayat o zaman devreye girerim. 2.5 aydır Samandıra'ya geç gelmeler vs... O zaman uyarı yaparım" dedi. Yıldırım basın mensuplarına da 'özel hayat' çıkışı yaparak "Efendim bayan arkadaşı varmış yazıyorsunuz... Sizin yok mu bayan arkadaşınız? Erkek gibi soruyorum. Yöneticilerinizin yok mu? Ayıp oluyor, dedikodu oluyor; buna izin vermem" dedi.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

"Burası Fenerbahçe Spor Kulübü ve halka arz edilmiş şirketleri var. Kulüpler artık şirkettir ve denetlenmektedir. UEFA ve Federasyon kriterleri vardır. Fenerbahçe şirket mantığı ile yönetilmektedir.


"2.5 AYDIR SAMANDIRA'YA GEÇ GELMELER... O ZAMAN UYARI YAPARIM"
Yeni bir sezon başlıyor ve 2 gündür basın yazıp çiziyor. Fenerbahçe, Rize maçı sonrasında şampiyon olmuştur. 2.5 aylık bir tatil dönemi yaşamışız. Oyuncularımız tatillerini yapmış ve teknik ekipte aynı şekilde tatil yapıp geri dönmüşlerdir. Benim görevim de bu arkadaşlara, personelimize gelecek planlamalarımızı anlatmaktır. Benim görevim budur. Spor kulübünün bütün elemanlarının, AŞ'nin çalışanlarının bütün ödemelerini yapmışızdır. Buna bağlı olarak sporcularımız da yeni sezona hazırlıklarını yapmak ve hazır olmak görevindedir. Bizim de bu uyarıları yapmak görevimizdir.

Ben basın yoluyla konuşmam. Birebir konuşurum. Benim kimsenin özel hayatıyla işim olmaz. Ama o özel hayat ne zaman kulübe zarar verirse o zaman devreye girerim. 2.5 aydır Samandıra'ya geç gelmeler vs... O zaman uyarı yaparım.

'Şampiyonlukta yönetimin payı yok başarısızlıkta ise yönetim sorunlu' anlayışı var."FUTBOLCULARLA DA HOCA İLE DE KONUŞTUM"
Ben kimsenin özel hayatıyla ilgilenmem. Sporcum da olsa teknik direktörüm de olsa yöneticim de olsa... İki gün bekledim bakalım nereye gidiyor diye? Ama dedikodularla işi götürüyorsunuz. Bu sporcular 2009'dan beri onur mücadelesi vermişler. Benim onlara kızma hakkım yok ama uyarılarda bulunabilirim. Ben onlarla konuştum, 'Bu sene şampiyon olmamız gerek, Şampiyonlar Ligi'ne gitmemiz gerek' dedim.

Hoca'ya da anlattım. 'Fazla izin vermemek gerek, çalışalım çalışalım' dedim.


"BİZİM ÇEKTİĞİMİZ ACILAR BİTMEDİ"
Bu çocuıklar yürekli çocuklardır, 4 yılda 2 kez şampiyon olmuşlardır. Ben kızmaya gitmedim, ben ne yapmamız gerektiğini anlatmaya gittim. Onlara çalışmamız gerektiğini anlatmaya gittim. Bizim çektiğimiz acılar daha bitmedi. Şampiyon olup Şampiyonlar Ligi'ne gitmemiz lazım.

Sizin şirketlerinizde ne oluyorsa bizim şirketlerimizde de o oluyor. Gerektiğinde uyarmak, kızmak benim görevimdir.

Yapılan 3 Temmuz operasyonuyla beraber Türk sporu marka değerini kaybetmiştir. Türk sporu zora girmiştir. Devlet bugün açıklıyor Torba Kanun'a vergi indirimi giriyor. Ben vergimi ödemişim... Bunları yazmıyorsunuz...

Ben futbolcularımı da teknik ekibimi de uyarırım. Dinlemek dinlememek onlara kalmış. 'O gitti bu geldi' yazıyorsunuz. Ben kararımı anında veririm ve uygularım; merak etmeyin günlerce sürmez.BASINA ÖZEL HAYAT UYARISI
Efendim 'bayan arkadaşı varmış' yazıyorsunuz. Sizin yok mu bayan arkadaşınız? Erkek gibi soruyorum. Yöneticilerinizin yok mu? Ayıp oluyor, dedikodu oluyor; buna izin vermem. Görevini yapmazsa hesabını ben sorarım. Ben de Genel Kurul'da hesap veririm.

Lütfen rica ediyorum, herkesin ailesi var bu tip şeylere girmeyin. Hepimizin aile hayatları var. Lütfen lütfen... Hepinize teşekkür ediyorum."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle