Futbol Yılmaz Vural yine Daum'a takıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  19
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılmaz Vural yine Daum'a takıldı

İzmir Gücü Spor Vakfı'nın, İzmir Ticaret Odası Vakfı ve Türk Ekonomi Bankası'yla birlikte düzenlediği "Ayın Başarılıları" yarışmasının jüri toplantısına konuk olan Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, yine Fenerbahçe'nin Teknik Direktörü Christoph Daum'a takıldı.

Medyaya daha önce yaptığı açıklamalarda sık sık eleştirdiği Alman teknik adamla, takımının Fenerbahçe'ye 1-0 yenildiği lig maçından önce sıcak görüntüler sergileyen Vural, "Fenerbahçe'de hata üstüne hata yaptı. Ancak yönetim kendisiyle ilgili çıkıp birşey söylemedi. Daum'un yerinde bir Türk antrenör çalışsaydı bunun tam tersinin olacağını düşünüyorum. Bizim ülkemizde yabancılara koruma var" dedi.

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın bugün, Beşiktaş'ın da geçmişte çoğunlukla yabancı teknik adam tercih ettiğini vurgulayan Vural, "Bu üç takımdan birinin başında ben olsam, rakip takım orta sahayı geçerse şerefsizim" diye konuştu.

Tecrübeli teknik adam, yerli teknik direktöre olduğu kadar, yerli futbolcuya da güvenilmesi gerektiğini hatırlatarak, "Geleceğimizi düşünmek istiyorsak yerliye daha çok yönelmeliyiz. Bugün milli takımı teslim edecek Türk antrenör bulamadık. Hiddink'e destek olmayalım demiyorum. Ama onun yerine yerli teknik direktör olsaydı, daha iyi olurdu" ifadesini kullandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle