GeriFutbol Yanlış ilaç iddiası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  28
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yanlış ilaç iddiası

Yanlış ilaç iddiası
refid:9307164 ilişkili resim dosyası

Scott Piri ve Megan Magano’nın kulak zarı yırtık olan milli kaleciye damla verdiği, bu durumu Terim’den sakladıkları, Rüştü’nün de Almanya maçını ağrılar içinde oynadığı iddia edildi.

AVRUPA Futbol Şampiyonası’ndan başımız dik ayrılırken, Rüştü’nün Almanya maçında yediği ikinci gol hala unutulmadı. Bu golün perde arkasında ise ilginç gelişmeler çıktı.

Ciddi tetkik yapılmadı

Hırvatistan maçında kulağına darbe alan milli kalecinin maç sonrası ağrılarının arttığı, Amerikalı performans uzmanı Scott Piri ile beslenme uzmanı Megan Magano tarafından kontrol edildiği iddia edildi. İddiaya göre ikili, kulak zarı yırtık olan Rüştü’ye ciddi bir tetkik yapmadan damla verdi, kritik Almanya maçı öncesi teknik direktör Fatih Terim’e olumlu görüş bildirdi. Almanya maçının ilk yarısının bitmesiyle birlikte kulak ağrısı artan ve bunu kimseye söylemeyen Rüştü’nün özellikle ikinci goldeki pozisyonu sebebiyle eleştirilmesi bardağı taşırdı.

Ayakta duramaz

Şu şok iddia üzerine kulak uzmanları, "Kulak ağrısı olan ve zarı tahriş olan bir kalecinin bırakın kalede durması ayakta bile durması zordur. Bilinmeden damla verilmesi hatadır. Eğer iddialar doğruysa ABD’liler yanlış yapmıştır" yorumunu yaptılar.

Yetkili benim

Beşiktaş Kulüp Doktoru Ayhan Optur ise, "Kulak zarında travma (yırtık) meydana gelen Rüştü’ye silikon yama uygulandı. İki hafta dinlendirilecek" dedi. Milli Takım Doktoru Cengiz Dinç olaylarla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Takımda ilaç verme yetkisi bende ve Bülent’tedir. Rüştü’ye yaptığımız tetkik sonrası İstanbul’da kulağına yama yapıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle