« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yanal, Serdar Kesimal'ı gözden çıkardı

Yanal ile gözden çıkardığı Serdar Kesimal arasında ilginç bir restleşme yaşandı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Sarı lacivertli takımda forma şansı bulamayan milli futbolcu, ayrılmak yerine Dereağzı’ndaki genç oyuncularla çalışmayı kabul etti. Deneyimli savunmacının bu kararının arkasında ise F.Bahçe’den aldığı yüksek ücret yatıyor.

F.BAHÇE’de teknik direktör Ersun Yanal tarafından gözden çıkarılan Serdar Kersimal, buna rağmen ayrılmak istemeyince A2 takımına gönderilmişti. Yanal tarafından kadro dışı bırakılan tecrübeli savunma oyuncusuna dün çalışma programı verildi. Milli futbolcu, bugünden itibaren Dereağzı’nda bir antrenör vasıtasıyla çalışmalarını sürdürecek.
Temmuz başında takım ile çalışmalara başlayan yeni teknik patron Yanal, o dönem gönderilmesi gündemde olan Krasic, Stoch ve Serdar gibi oyuncuları kamp süresince görüp kararını öyle vermek istedi. Hatta Krasic ve Stoch’un takımdan ayrılmalarına onay vererek, bu iki oyuncunun da kiralık olarak ayrılmalarını sağladı.

SAKATLIKTAN SONRA TOPARLANAMADI

SIRA Serdar Kesimal’a geldiğinde ise ikili arasında şu ilginç diyalog yaşandı:
YANAL: Seni takımda düşünmüyorum. O mevkide çok sayıda oyuncumuz var. Bu yüzden gitmeni istiyorum.
SERDAR: Hocam ben oynamasam da takımdan ayrılmayı istemiyorum.
YANAL: O zaman çalışmalarını vereceğimiz program dahilinde A2 takımında sürdüreceksin.
Böylece Serdar Kesimal, F.Bahçe’den aldığı yıllık ücreti başka kulüpten alamayacağını düşünerek 24 yaşında olmasına karşın A2 takımına gitmeyi göze aldı. Genç futbolcu sarı lacivertlilere transfer olduktan sonra geçirdiği sakatlık nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalmış ve bir daha form tutamamıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz