« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vitor Pereira: Bana selam bile vermedi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Lokomotiv Moskova'nın hocası Igor Chevrechonko'nun tavırlarına sert tepki gösterdi.

Fotoğraflar: Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Lokomotiv Moskova'yı 2-0 yendikleri Avrupa Ligi maçının ardından çarpıcı açıklamalar yaptı.

İlk olarak canlı yayına çıkıp TRT muhabirinin sorularını yanıtlayan Pereira, "Fenerbahçe bu sezonun en iyi futbolunu oynadı" görüşlerine katılmadığını belirterek, "En iyi oyunumuz değildi, bu şekilde çok maç oynadık. 25 maç kaybetmediğimiz dönemde de mücadelemiz bu şekildeydi. Sadece Antalyaspor maçında istediğimiz görüntü yoktu. Bu maçta kazanmayı istedik ve her şeyimizi ortaya koyduk. 2-0, iyi bir sonuç bizim için" dedi.

Pereira, bu cevabın ardından kendisine teşekkür ederek röportajı tamamlamak isteyen muhabirin sözlerini, "Bir üzüntümü dile getirmek istiyorum" diye kesti ve şunları söyledi:
Vitor Pereira: Bana selam bile vermedi
"Lokomotiv Moskova Teknik Direktörü (Igor Chevrechenko) bana selam vermedi. Çok üzüldüm. Eğer futbol sınırları içinde mücadele ediyorsak, birbirimize selam vermeliyiz. Futbol başka, siyaset başka."

"MOSKOVA'YA KAZANMAK İÇİN GİDECEĞİZ"
Vitor Pereira, daha sonra düzenlediği basın toplantısında da, "Moskova'ya beraberlik düşüncesiyle değil, galibiyet için gideceğiz" dedi. 

Elde ettikleri 2-0'lık galibiyetin ardından tur için şanslarının ne olduğu yönündeki soruyu yanıtlayan Pereira, "Bu Moskova'daki durumumuza bağlı. Bugünkü gibi olursa, büyük şansımız olduğunu düşünüyorum. Antalyaspor maçındaki gibi olursa hiç şansımız yok diyebilirim. Antalyaspor mücadelesi sıra dışıydı. Oyunu domine etmek isteyen, agresif oynamak isteyen takımız. Her zaman böyle oynamaya çalışıyoruz" diye konuştu.      

Fenerbahçe 2-0 Lokomotiv MoskovaFenerbahçe 2-0 Lokomotiv Moskova

"BENİM ADIM VITOR PEREIRA!"         
Teknik direktör olarak takımından oyunu domine etmesini, rakip yarı alanda oynamasını istediğini anlatan Vitor Pereira, sözlerini şöyle sürdürdü:      
"Benim adım Vitor Pereira, benim bir kimlik kartım var. Onda ana adı, baba adı yazar. Takımımızın da bir kimliği olmalı. Kimlik kartında oyunu domine eder, rakip yarı alanda oynar, ani atakları engeller diye yazmalı. Lokomotiv Moskova maçında bunu yapmaya çalıştık. Rakibimiz Real Madrid olsun, hiç fark etmez. Kanımızda bu var. Kendi yapımız ve kanımızla doğarız. Ben rakip alana oyunu yığmak istiyorum. Eğer insanlar bunu anlarsa harika. Bunu anlayabildikleri sürece benim için sıkıntı yok. Burada uzun yıllar kalmak isterim, burada mutluyum. İnsanlar bunu başka şekilde yorumlarsa ve anlamazlarsa, o zaman karar benim elimde olmaktan çıkar."         

Rus futbolcunun Putinli tişörtündeki ilginç mesajRus futbolcunun Putin'li tişörtündeki ilginç mesaj!

 VAN PERSIE'NİN TEPKİSİ İÇİN İLGİNÇ YORUM
Hollandalı futbolcu Robin Van Persie'nin oyundan çıktığı sırada sergilediği tavırların sıkıntı oluşturup oluşturmayacağı sorusunu Portekizli çalıştırıcı, "Tüm oyuncularıma, yaptığımız işe, takımın emeğine saygı duyuyorum. Nasıl ailem benim için kutsalsa, takım da benim için kutsal. Ben bir karar alıyorsam, takımın iyiliği için alıyorum. Başka da bir şey söylemek istemiyorum" diye yanıtladı.      


İlişkili Haberler