GeriFutbol Tüzük Tadil Kongresi 26 Haziran'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tüzük Tadil Kongresi 26 Haziran'da

Galatasaray Kulübünün yürürlükte olan 30 yıllık tüzüğünü yenilemek için 29 Mayıs'ta toplanan, ancak “karar yeter sayısının bulunmadığı” gerekçesiyle ertelenen “Tüzük Tadil Kongresi”, 26 Haziran Cumartesi günü yapılacak.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda saat 10.00'da başlayacak kongreye, Duygun Yarsuvat başkanlık edecek.

Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, toplantının yeniden açılışı ve karar yeter üye sayısının aranıp aranmayacağı ile farklı görüşlerin bulunduğunu ifade ederek, “Normal bir kongre yaşamıyoruz. 30 yılda bir yapılan bir kongre. Başkan Duygun Yarsuvat, nasıl bir kongre olacağı konusunda hukukçularla tartışarak bir açıklama yapacaktır” dedi.

Kongrede, Galatasaray Kulübünün “anayasasının” değişeceğini kaydeden Aktar, “Önemli bir toplantı. Üyelerin katılmasını arzu ederim. Tüzük tasarısı genel kurulun malı, uygun gördüğü maddeleri aynen muhafaza eder, değişmesini istenilenleri ise vereceği önergelerle tartışmaya açar. Yaz tatili ve zamanın ters olması nedeniyle katılım olmazsa ne yapacağımızı düşünürüz” ifadesini kullandı.

Başkan Aktar, Galatasaray Kulübünün taslakta bulunan maddelerin çoğunu zaten uyguladığını da sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle