« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye-Letonya maçı saat kaçta hangi kanalda?

A Milli Futbol Takımımız, 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde bu akşam Konya'da Letonya'yı ağırlayacak. Saat 21.45'te başlayacak karşılaşma ile ilgili bilgiler şöyle:

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

STAT: Konya BŞB
SAAT: 21.45
HAKEM: Stefan Johannesson (İsveç)
YAYIN: Show TV

TÜRKİYE:
VOLKAN
ŞENER
SEMİH
ERSAN
CANER
OZAN
SELÇUK
M.TOPAL
ARDA
HAKAN
BURAK
Teknik Direktör: Fatih Terim

LETONYA:
STEİNBORS
JAGODİNSKİS
GABOVS
GORKSS
KURAKİNS
FREİMANİS
A.VİSNAKOVS
ZJUZİNS
FERTOVS
SABALA
RAKELS
Teknik Direktör: Marians Pahars

TÜRKİYE GALİBİYETİ: 1
BERABERLİK: 3
LETONYA GALİBİYETİ: 1

2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu Puan Durumu
Türkiye-Letonya maçı saat kaçta hangi kanalda

LETONYA'YI SADECE 1 KEZ YENEBİLDİK
Letonya ile ilk kez 22 Haziran 1924’te Riga’da karşılaştık. Özel maçı Zeki Rıza Sporel’in golleriyle 3-1 kazandık. O gün, bu gün bir daha Letonya’yı yenemedik.


İLK ÜÇE GİRMELİYİZ
Fransa’da düzenlenecek finallere gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar direkt katılacak. Grup maçları sonucunda en iyi 3. olan takım da yine turnuvada doğrudan yer alacak, diğer üçüncüler ise play off oynayacak.

Türkiye-Letonya maçı saat kaçta hangi kanalda

700. GOLÜ KİM ATACAK
TÜRKİYE 700. golü bekliyor. 92 yıllık tarihinde 699 gol atan ay yıldızlılar, Letonya maçında 7. kez “dalya” demeye hazırlanıyor. Tarihimizdeki ilk golü Zeki Rıza Sporel, 100. golü Mustafa Ertan, 200. golü Osman Arpacıoğlu, 300. golü Uğur Tütüneker, 400. golü Sergen Yalçın, 500. golü Fatih Tekke, 600. golü de Arda Turan atmıştı.

GRUBUMUZDA İKİ MAÇ DAHA VAR
MİLLİ Takım’ın yer aldığı A Grubu’nda bu akşam iki maç daha oynanacak. Diğer gruplardaki karşılaşmalarla birlikte program şöyle: A GRUBU: 21.45 Çek Cum.-Kazakistan, Hollanda-İzlanda, B GRUBU: 21.45 Belçika-B.Hersek, Kıbrıs Rum Kesimi-Galler, İsrail-Andorra, H GRUBU: 19.00 Azerbaycan-Hırvatistan, 21.45 Bulgaristan-Norveç, İtalya-Malta.


Bunları da Beğenebilirsiniz