Futbol Türkiye böyle transfer görmedi! Tolgay Arslan Beşiktaş'ta
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  68
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye böyle transfer görmedi! Tolgay Arslan Beşiktaş'ta

Türkiye böyle transfer görmedi! Tolgay Arslan Beşiktaş'ta

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında defalarca gidip gelen Tolgay Arslan sonunda kararını verdi. Hamburg'da forma giyen gurbetçi futbolcu gece yarısı 01.00'de siyah beyazlı kulüple sözleşme imzaladı. Öte yandan siyah beyazlı kulüp, Tolgay ve kulübü Hamburg ile görüşmeler yaptığını borsaya da bildirdi.

Hamburglu Tolga Arslan'ın tam bir karmaşaya dönen transfer hikayesi sonunda bitti.

Beşiktaş, gurbetçi futbolcuyla 3.5 yıllık sözleşme imzaladı. Siyah beyazlı kulüp sabah saatlerinde borsaya bildirdiği açıklamada da, Tolgay Arslan ve kulübü Hamburg ile de görüşmeler yaptığını bildirdi.

TOLGAY ARSLAN BİR O YANA BİR BU YANA
Yaklaşık 2 haftadır Beşiktaş ve Trabzonspor arasında mekik dokuyan Tolgay Arslan önce Beşiktaş ile anlaştıktan sonra araya Trabzonspor'un girmesiyle Beşiktaş'ı bekletmeye başladı. Siyah beyazlı kulüpte bu transfer görüşmesini bizzat yürüten yönetici Erdal Torunoğulları'nın çabaları ile ikinci kez Beşiktaş'a evet diyen Tolgay, Hamburg'un Katar'daki kampının bitmesinin ardından Almanya'ya döndüğünde sözleşmeyi imzalayacağını bildirdi.

ERDAL TORUNOĞULLARI VE AHMET NUR ÇEBİ TRANSFERİ BİTİRDİ
Hem Tolgay hem kulübü ile anlaşan Beşiktaş yönetimi Hamburg'un kampının bitmesine rağmen bu transferi resmiyete dökemedi. Yine araya giren Trabzonspor Tolgay'a, Hamburg Kulübü'ne ve babasına, Beşiktaş'ın verdiği paranın net 2 katını teklif edince ibre bir kez daha bordo mavili kulübe döndü. Hatta kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve teknik direktör Ersun Yanal Hamburg'a giderek Tolgay ile bizzat görüştü. Bu görüşmenin ardından birkaç saat boyunca kesin olarak Trabzonspor ile sözleşme imzaladığı iddia edilen Tolgay için Beşiktaş son kozunu oynadı ve Ahmet Nur Çebi ile Erdal Torunoğulları'nın çabalarıyla Tolgay ile yeniden temasa geçildi.

Bütün bu gelişmeler yaşanırken Tolgay'ın babasının "Evet Trabzonspor ile görüştük ama henüz anlaşmadık, imza atmadık" şeklindeki ifadelerinin ardından Karadeniz ekibi sürpriz bir şekilde resmi bir açıklama ile Tolgay transferinden kesin olarak vazgeçtiğini açıkladı.

ERDAL TORUNOĞULLARI GECE SAAT 01.00'DE İMZAYI ATTIRDI
Aynı saatlerde Hamburg'ta Tolgay ile bir araya gelen ve çantasında resmi sözleşme olan Erdal Torunoğulları saatler süren görüşmelerin ardından bu transferi Beşiktaş lehine sonuçlandırarak gece yarısı saat 01.00'de Tolgay'ı Beşiktaşlı yapan imzayı attırdı. Beşiktaş, bu sabah Hamburg kulübünden gelecek resmi evrakların ardından Tolgay transferini resmen bitirmiş olacak.

Türkiye böyle transfer görmedi Tolgay Arslan Beşiktaşta

TRABZONSPOR'DAN ÇOK SERT TEPKİ
Bu arada Tolgay Arslan transferi için Hamburg'a giden Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kulüp CEO'su Burak Gürdal, teknik direktör Ersun Yanal ve menajer Metin Korkmaz prensipte anlaşma sağlanmasının ardından Tolgay Arslan ve eşi Jana ile birlikte çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyada paylaştı. CEO Gürdal fotoğrafla birlikte, "Tolgay Arslan Trabzonspor'a hayırlı olsun" açıklamasını yaptı. Ancak futbolcu daha sonra Beşiktaş'la görüşmeye tekrar başlayınca Trabzonspor Kulübü sitesinden bir duyuru yayınlanarak transferden vazgeçildiği duyuruldu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Dün akşam itibariyle bütün şartlarda anlaştığımız, kendisinin ve babasının da isteğiyle Trabzonspor’a gelmeyi kabul eden Tolgay Arslan’ın, kulübümüzün kültürüyle bağdaşmayan bir takım olaylar nedeniyle şuan itibariyle transferinden vazgeçildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle