« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TSYD'den anlamlı seminer

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu, Sabah gazetesi foto muhabiri Erkan Koyuncu'nun ölümünün ardından spor muhabirlerinin çalışma şartlarının tartışıldığı konferans düzenledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

TSYD'nin Levent'teki tesislerindeki konferansa, TSYD eski başkanları, spor yazarları, gazeteciler, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinin basın sorumluları ile Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mansur Topçuoğlu katıldı.

Konferansta, Florya Metin Oktay Tesisleri'nin kapısına sıkışarak hayatını kaybeden Sabah gazetesi foto muhabiri Erkan Koyuncu'nun yaşadığı kaza ele alındı, spor gazetecilerinin çalışma şartlarının ağırlığı ve yaşadıkları sorunlar tartışıldı.

Spor gazetecilerinin çalışma şartlarının düzeltilmesi için çeşitli önerilerin sunulduğu konferansta, yaşamını yitiren ve işsiz kalan gazeteciler için TSYD bünyesinde bir fon oluşturulması teklifinde de bulunuldu.

Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Avukat Mansur Topçuoğlu, hukuki sorunlar konusunda destek sunmaya hazır olduklarını dile getirirken, kulüp basın sorumluları, gazetecilerin daha iyi ortamda çalışmaları için gerekenlerin yapılcağını ifade ettiler.

Erkan Koyuncu'nun eşi Pınar Koyuncu ise bir soru üzerine kendilerine birtakım vaatlerde bulunulduğunu ancak şu ana kadar herhangi bir somut adımın atılmadığını kaydetti.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.