« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TFF'den Fenerbahçe'ye yanıt

TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener ve Genel Sekreter Vekili Orhan Gorbon, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın Euro 2016 için aday statlar arasında yer almaması üzerine Fenerbahçe Kulübü'nün yaptığı açıklamaya yanıt verdiler.

DHA
SON GÜNCELLEME

Genel Sekreter Güvener ve Genel Sekreter Vekili Gorbon'un açıklaması şöyle:

"TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener ve Genel Sekreter Vekili Orhan Gorbon olarak etik olmayan hiçbir ticari ilişki içinde olmadığımızı beyan ederiz. Soruların yönetildiği sürec içindeki tüm satın alımlar, TFF Yönetim Kurulu kararı ile tüm hukuki ve idari prosedürlere uygun bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Orhan Gorbon, spor yönetimi, organizasyon ve danışmanlık şirketi olan ORG Sports'un sahibidir. Bu şirket, HOK Sport Architecture, TSE Consulting ve Lagos Sports şirketlerinin temsilciliklerini yapmıştır. Bu temsilcilikler 2009 yılı başı itibariyle sona ermiştir.

Orhan Gorbon, 23 Eylül 2009 tarihinde, sahibi olduğu ORG Sports'un hisselerinin tamamını devretmiştir. Orhan Gorbon, bu tarihten sonra TFF Genel Sekreteri Vekili olarak atanmıştır. Eylül 2009 tarihinden bu yana ORG Sports'un hiçbir ticari faaliyeti olmamıştır.

Ahmet Güvener ise, ORG Sports firmasının hiç bir zaman ortağı olmamıştır. Ahmet Güvener, Mart 2008 tarihinde başlayan TFF görevi öncesinde ORG Sports'a bazı projelerinde danışmanlık hizmeti vermiştir. EURO 2016 adaylık süreci içinde yukarıda adı yazılı firmalardan hiçbirinden hizmet veya mal satın alınmamıştır.

Merhum Hasan Doğan başkanlığında ve Sayın Metin Kazancıoğlu'nun Genel Sekreterliği döneminde, TFF Yönetim Kurulu kararı ile Nisan 2008'de Orhan Gorbon, UEFA 2009 Final Maçı Proje Liderliği'ne getirilmiştir.

Bu hizmeti karşılığında o tarihte Orhan Gorbon'un sahibi olduğu ORG Sports firması, Orhan Gorbon'un maaşı sebebi ile TFF'ye 13 ay süreyle hizmet bedeli fatura etmiştir.

Ahmet Güvener ise, 25 Mayıs 2009 tarihinde, UEFA Kupası 2009 finali oynandıktan sonra genel sekreterlik görevine getirilmiştir. Bu vesileyle kamuoyunda eksik bilgilendirmeden kaynaklanan iddaalara açıklık getirmek arzusundayız.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler