« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süper Lig'in tozunu atıyor

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

1-2008’DE EVLENDi
Olympos Dağı’nın eteklerindeki Larissia’da dünyaya gelen Theofanis Gekas’ın 2008 yılında evlendiği Vasso Gekas’tan Nikolaos ve Mikaela-Lamprini adında ikiz çocukları bulunuyor.

2- 4 KEZ KURTARAMADI
Gekas, Konyaspor ve Akhisar’ı Süper Lig’de tutarak kariyerinde bir ilki gerçekleştirdi. Gekas, AEL 1964, Hertha Berlin, E. Frankfurt ve Samsunspor’un küme düşmelerine engel olama-
mıştı.

3-BOCHUM’DA GOL KRALI
Bochum forması giydiği 2006-07 sezonunda yıldızı parlayan Gekas, aynı yıl ligde 21 golle gol kralı oldu. Bir sezon sonra Alman devi Leverkusen’in yolunu tutan Yunan golcü 11 gol attı.

4- 1 DAKiKA OYNADI
Panathinaikos’ta kulüp başkanıyla ters düştü. Portsmouth’a transfer olduğunda sadece 1 dakika forma giyebilen Gekas, ligin son maçında ilk 11’e alınmasını hakaret olarak kabul ederek kulübü terk etti.

5-JAPONCA KURBANI
Koluna “soğukkanlı katil” yazdırmak isteyen Gekas, Japonca’daki harf hatalarından dolayı cinsel soğukluk anlamına gelen frijit kelimesini yazdırdı. Gekas, soğukkanlı katil yerine “frijit katil” olarak anılmaya başlandı.

6-‘EN İYİSİ MESSİ’
Gekas; “Dünyanın en iyisi Lionel Messi. Neredeyse her zaman futbolda en iyi olduğunu kanıtlıyor. Takımını omuzlarına alıp istediği yere taşıyabiliyor. Çok iyi olmaktan onu kurtarmanın bir yolu olmalı…”

7-‘TANRI HEDİYESİ’
Gekas; “Gol atma yeteneği bana Tanrı’nın bir hediyesi. Golle buluşmak için iyi takım arkadaşlarına sahip olmalısınız.”

8-‘TÜRÜNÜN EN iYiSi’
Skibbe; “O türünün en iyi forvetlerinden biri. Ben onun kas-iskelet sistemine ve kurnazlığına hayranım. O bana Gerd Müller’i hatırlatıyor” diyor.

9-‘ŞANSINI YARATIR’
Alman futbol otoriteleri Gekas için; “Şansını yaratabilen, pozisyona yakın duran ve neredeyse ofsayta düşmeyen bir içgüdüyle oynayan anlayışa sahip” diyor.

10-‘SERBESTTE ŞAMPİYON’
Theofanis Gekas, fakir ve zorlu çocuk yıllarında güreş yaptı. Serbest stilde Yunanistan şampiyonluğu bulunan Gekas, bu alanda devam etmek yerine çok sevdiği futbolda karar kıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz