« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lena Erdil’den bir büyük başarı daha

Rüzgar sörfünün Türkiye’deki bir numarası Lena Aylin Erdil, ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

PWA Dünya Turu’nun Güney Kore ayağında ikinci olmasının ardından Lena, bu kez de Japonya’da üçüncülük elde etti ve üst üste ikinci kez podyumdaki yerini aldı.

İstikrarlı performansını sürdürmek isteyen Lena, Danimarka’nın Hvide Sande şehrindeki sezonun son yarışında şampiyonluk kovalayacak.

Türkiye’de rüzgar sörfüne öncülük eden Red Bull sporcusu Lena Aylin Erdil, Kadınlar Slalom kategorisinde 2017 Dünya Kupası sezonunun ikinci ayağı olan Japonya’daki yarışı üçüncü olarak tamamlayarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. 1970 puana yükselen Lena, bu sonuçla genel klasmandaki ikinciliğini korudu. Birincilik ise 2000 puanla Sarah-Quita Offringa’nın elinde bulunuyor. Üçüncülükte ise 1930 puanlı Esther De Geus yer alıyor.

Lena Erdil’den bir büyük başarı daha

Red Bull sporcusu Lena Aylin Erdil, 2014 ve 2016 yılında dünya ikincisi olurken 2015’te ise dünya üçüncülüğü elde etmişti. Bu sezon PWA Dünya Turu’nun ikinci yarışı sonrası kadınlar slalom kategorisinde ikinciliğini koruyan Erdil’in bir sonraki yarışı 9-14 Eylül tarihleri Danimarka’nın Hvide Sande kentinde olacak.

Ülkesini yurtdışında temsil etmekten son derece mutlu olduğunu her fırsatta belirten Lena, Japonya yarışının ardından da Türk bayrağı ile podyumda poz verdi.

 

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler