Son dakika:
27 Mart 2015 Cuma 19:18

 ADnet  
Reklam için

Devrek'te Mesut Özil gururu

Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
DHA
18 Ağustos 2010
Devrek'te Mesut Özil gururu
TÜRK asıllı futbolcu Mesut Özil'in, Real Madrid'e transfer olması memleketi Zonguldak'ın Devrek İlçesi'ne bağlı Hışıroğlu Köyü'nde sevinçle karşılandı. Özil'in köyde yaşayan yakınları ve komşuları, kendisiyle gurur duyduklarını söyledi.

Hışıroğlu Köyü'nde yaşayanlar, yıllar önce ailesiyle Almanya'ya giden Mesut Özil'in, dünyanın en büyük kulüplerinden Real Madrid'e transfer olmasının gururunu yaşıyor. Mesut Özil'in köyde yaşayan akrabası 70 yaşındaki Necati Özil, Mesut'la gurur duyduklarını belirterek, “İnşallah daha başarılı olur. En son 2 sene kadar önce köye geldiğinde görüşmüştük. Yine gelir inşallah. Mesut çok çalıştı buralara gelmek için. İnşallah yeni takımında da başarılı olur” dedi.

Komşularından 63 yaşındaki Cemil Öztürk ise, Mesut’tan daha büyük başarılar beklediklerini, kendisiyle gurur duyduklarını söyledi. Mesut Özil’in, geçen yıl köye geldiğinde Almanya Milli Takımı’nda giydiği 8 numaralı formasını hediye ettiği 12 yaşındaki Tunahan Uzuner ise “Mesut ağabey, buraya geldiğinde bize futbolla ilgili bilgiler veriyor. Futbol oynarken topa değil, adama bakmamız gerektiğini söylerdi.

Onunla gurur duyuyoruz. Büyük takımlara gideceğini biliyorduk. Hangi takımda oynamak istediğini sorduğumuzda ‘Barcelona’ demişti ama Real Madrid’e gitti. Biz de onun gibi futbolcu olup büyük takımlarda oynamak istiyoruz” dedi.


18/08/2010 - 19:30
doğru sölemiş, topa değil adama bakmak gerek ama bizim bilica yada gsli servet gibi topu görmeyide unutmayın aman !
18/08/2010 - 19:29
zonguldak devregin gururu özile basarilar
Bu haberin diğer yorumcuları
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler