« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Spor Genel Müdürlüğü'nde 6 kişi görevden alındı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Spor Genel Müdürlüğü'nde daire başkanlıklarında görev değişiklikleri oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan yaptığı yazılı açıklamada, değişikliklerin daha verimli çalışma için alınan bir karar olduğunu belirtti.

Hizmetlerin daha heyecanlı, verimli ve etkin bir şekilde ilerlemesi için bir yenilenmeye ihtiyaç duyduklarını, bu nedenle de bazı değişiklikler yaptıklarını ifade eden Baykan, Spor Kuruluşları Daire Başkanı Nurettin Özen, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Levent Kayış ve Spor Eğitim Dairesi Başkanı Alettin Çılgın'ın Gençlik ve Spor Bakanlığı emrinde görevlendirildiğini bildirdi.

Baykan, Spor Eğitim Dairesi Başkanlığı'na Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Altunsoy, Spor Kuruluşları Daire Başkanlığı'na Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına da başmüfettiş Ertan Dönmez'in getirildiğini belirtti.

Mehmet Baykan, Uluslararası Organizasyonlar Daire Başkanı Adnan Gül ve Spor Tesisleri Daire Başkanı İbrahim Aydın'ın görevlerinden alındığını, Gül'ün genel sekreter, Aydın'ın ise mühendis kadrosuyla görevlerine devam edeceklerini bildirdi.

1. Hukuk Müşaviri Zübeyt Aydın ile Personel ve Eğitim Daire Başkanı Ahmet Ak'ın görevlerinin başında bulunduğunu, Ahmet Ak'ın mevcut görevine ek olarak Spor Kontrolörleri Kurul Başkanlığı'nı da vekaleten yürüteceğini ifade eden Baykan, vekaleten Spor Kontrolörleri Kurul Başkanlığı görevini yürüten Fevzi Çelik'in ise çalışmalarına Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı çatısı altında devam edeceğini kaydetti.


İlişkili Haberler