Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şehitlerin isimleri amatör futbol liglerine verildi

Denizli'deki amatör futbol liglerine, şehit olan futbolcuların isimleri verildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Denizli'de amatör futbol liglerinde oynayan ve askerlik görevlerini yaparken şehit olan futbolcuların isimlerinin, mücadele ettikleri amatör liglere verildiği bildirildi.

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'ndan (ASKF) yapılan açıklamada, son günlerde yaşanan hain saldırılar sonucunda amatör liglerde mücadele etmiş sporcuların da şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada şehitlerin isimlerinin askere gitmeden önce mücadele ettikleri 1. Amatör Küme ve 2. Amatör Küme Liglerine verilebilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na yapılan başvurunun kabul edildiği aktarılarak, şöyle denildi:

"ŞEHİT ÖMER KAĞAN KANDEMİR 1. AMATÖR LİGİ VE ŞEHİT DOĞAN ACAR 2. LİGİ"
"2015-2016 Futbol Sezonunda 1. Amatör Küme Ligi 'Şehit Ömer Kağan Kandemir 1. Amatör Küme Ligi', 2. Amatör Küme Ligi ise 'Şehit Doğan Acar 2. Amatör Küme Ligi' olarak lanse edilecektir. Şehitlerimizin isimlerinin yer aldığı bu liglerde mücadele edecek olan kulüplerimizden beklentimiz, müsabakaların fair-play çerçevesinde dostluk ve kardeşlik içerisinde şehitlerimize yakışır bir biçimde geçmesidir. Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyoruz."
Şehitlerin isimleri amatör futbol liglerine verildi
Son zamanlarda yaşanan terör olaylarında, 30 Temmuz'da Kara Kuvvetleri 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'na ait Görmeç ve Seslice üs bölgelerine gidecek personelin yol emniyetini alan askerlere, teröristler tarafından ateş açılması sonucu Piyade Komando Er Ömer Kağan Kandemir (üstte) ve üç askerimiz şehit olmuştu.

Şehitlerin isimleri amatör futbol liglerine verildi ŞEHİT ER KANDEMİR'İ SON YOLCULUĞUNA 20 KİŞİ UĞURLADI

Şehitlerin isimleri amatör futbol liglerine verildi
Şırnak 8'inci Jandarma Komando Alay Komutanlığı emrinde görevli olan Jandarma Er Doğan Acar da, 10 Ağustos'ta askerlik görevini bitirip memleketine dönmek üzere bindiği helikopterde terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırı sonucu şehit düşmüştü.

Şehitlerin isimleri amatör futbol liglerine verildi ŞEHİT DOĞAN ACAR'IN YÜREK YAKAN PAYLAŞIMI


Bunları da Beğenebilirsiniz