GeriFutbol 'Sarı kırmızı istemiyoruz!'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Sarı kırmızı istemiyoruz!'

'Sarı kırmızı istemiyoruz!'
refid:27624068 ilişkili resim dosyası

Kadınlar Birinci Futbol Ligi takımlarından Trabzon İdmanocağı, kent dışındaki Trabzonlu taraftarların tepkisi üzerine deplasman maçlarına bordo-mavi formayla çıkmaya başladı. Kulüp başkanı Mehmet Öz, "İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan Trabzonlular 'siz Trabzon takımı değil misiniz, niye sarı kırmızı giyiyorsunuz?' diye tepki gösteriyorlardı. Biz de bu yüzden deplasman maçlarında bordo mavi giyiyoruz" dedi.

Kadınlar Birinci Futbol Ligi takımlarından Trabzon İdmanocağı, kent dışındaki Trabzonlu taraftarların tepkisi üzerine deplasman maçlarına bordo-mavi formayla çıkma kararı aldı.

Trabzon'da 1921 yılında taraftarlarca sarı-kırmızılı renklerle kurulan Trabzon İdmanocağı Kulübü, 6 sezondur Kadınlar Birinci Futbol Ligi'nde mücadele ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi Trabzonluların yaşadığı büyük şehirlerde de karşılaşmalar oynayan Karadeniz ekibi, taraftarlardan gelen tepkiler üzerine dış saha maçlarına Trabzonspor'un renkleri bordo-mavi formayla çıkmaya başladı.

Sarı kırmızı istemiyoruz


BAŞKAN ÖZ: "TARAFTARLARIMIZ BORDO-MAVİYİ GÖRMEK İSTİYOR"
Trabzon İdmanocağı Kulübü Başkanı Mehmet Öz, son yıllarda kadın futbol takımına da önem verdiklerini belirterek, "Türkiye'nin her yerine gidiyoruz. Başta İstanbul, İzmir ve Ankara'da bulunan taraftarlarımız bizden Trabzonspor'un bordo-mavi renkleriyle sahaya çıkmamızı istedi. Biz de yönetim kurulu olarak bu teklife olumlu baktık. Deplasmanlarda bordo-mavi formalarla mücadele etmeye başladık" dedi.

"SİZ TRABZON TAKIMI DEĞİL MİSİNİZ?"
Öz, yıllar boyunca deplasmanda Trabzonlu taraftarların bordo-mavi forma ve flamalarıyla maçlara geldiklerini ifade ederek, şunları söyledi:
"Bize hep 'İdmanocağı,Trabzon takımı değil mi, niçin bordo-mavili formayla oynamıyorsunuz' dediler. Trabzon takımı olduğumuzu, rengimizin sarı-kırmızı olduğunu söylememize rağmen gönül koyuyorlar. Gurbetteki insanların özlemlerinin bir nebze gidermenin doğru olduğunu düşünerek bu sezon böyle bir karar aldık. Bordo-mavi formayla oynayalım, gönüllerini yapalım dedik. Voleybol takımımızın da bordo-mavi rengi olacak ama daha çok bu rengi futbolda kullanacağız. Rengimiz sarı-kırmızı, kalbimiz bordo-mavidir. Tüm takımların renk cümbüşü Trabzon içinde kalmalı, Trabzon dışında bordo-mavi formayı giymesi lazım."

Sarı kırmızı istemiyoruz

ANTRENÖR ÇAVDAR: "OLUMLU TEPKİLER ALDIK"
Antrenör Gürkan Çavdar ise kararlarını uygulayarak ilk Eskişehirspor ile deplasmanda oynadıkları maça bordo-mavi formayla çıktıklarını belirtti.
Dış sahadaki maçlarda Trabzonlu hemşehrilerinin kendilerini yalnız bırakmadığını vurgulayan Çavdar, "Baskı da oluyor üzerimizde. 'Neden bordo-mavi formayla gelmiyorsunuz, sarı-kırmızıyla çıkıyorsunuz' diyorlar. Trabzonspor'un sarı-kırmızı, siyah-beyaz, sarı-lacivert rakipleri. İnsanlar kendi kendilerini, sonra bizi sorguluyorlar" diye konuştu.

"BORDO-MAVİ FORMAYLA HASRET GİDERİYORLAR"
Taraftarların deplasmanda sarı-kırmızılı renge tepki gösterdiğini ifade eden Çavdar, "Bu tepki başka bir kulübün rengini andırmasıyla ilgili değil. Trabzon dışında yaşayan insanlar şehirlerini, takımlarının renklerini özlüyorlar. O nedenle sahaya bordo-mavi formayla çıkmamızı istediler. Bordo-mavi formayla hasret gideriyorlar. İlk deplasman maçımıza bordo-mavi formayla çıktık ve taraftarların yüzü güldü, çok olumlu tepki verdi" dedi.

"TEPKİLERİN GALATASARAY'LA İLGİSİ YOK"
Galatasaray'a karşı bir tepkinin olmadığını söyleyen Çavdar, "Onlar, Trabzonspor'u görmek istiyorlar. Trabzon'da doğan her çocuğa Trabzonspor zıbına sarılıyor. Trabzon'da bir Trabzonspor aşıklığı var. İnsanların görmek istediği renk bu, haz alıyorlar. Biz de onların isteğine karşılık verdik" ifadelerini kullandı.

Sarı kırmızı istemiyoruz


FUTBOLCULARIN GÖRÜŞLERİ
İdmanocağı takım kaptanı Nagahan Avşa, bundan önceki yıllarda sarı-kırmızılı formayla maçlara çıktıklarını kaydederek, "Bu sene 'Trabzon takımısınız, bordo-mavi görmek istiyoruz' dediler. Bu bizim için daha iyi. Memleketini özleyen insanların hasretini gideriyoruz. Formadaki bu amblem varsa, hiçbir şey Galatasaray'ı andırmaz" diye konuştu.
Sibet Nohut da bordo-mavi formayı giyerek dışarıda Trabzonspor'u temsil ettiklerini söyledi.
Tuğba Karataş ise bordo-mavili formayı giydiklerinde, taraftarların daha coşkulu şekilde kendilerini desteklediklerini belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle