« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sambacılar Aslan’a yaramıyor

G.Saray, son 8 yılda milyonlarca lira ödeyerek kadrosuna kattığı Brezilyalı futbolculardan beklediği verimi alamadı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

EZELİ rakibi Fenerbahçe’nin aksine Galatasaray’a Brezilyalı futbolcular yaramıyor. 17 Mayıs 2000’de kazanılan UEFA Kupası’nda kaleci Taffarel, defans oyuncusu Capone ve az süre almasına rağmen faydalı işler yapan Marcio’dan verim alan Cimbom, daha sonraki süreçte sambacılardan aradığını bulamadı. İşte G.Saray’ın son 8 yılda gelen Brezilyalı futbolcular ve yaptıkları...
Mario Jardel: 19 milyon dolarlık bonservis ücretiyle G.Saray’a gelen en pahalı futbolcu. Avrupa Gol Kralı olarak adımını attığı sarı kırmızılı takımda bekleneni veremedi. Bir sezon oynadıktan sonra Türkiye’den ayrıldı.
Fabio Pinto: Brezilya Genç Milli Takımı’nın kaptanlığını yapan Pinto, ünlü teknik direktör Sven Goran Eriksson’un 1998 yılında yaptığı “geleceğin en iyi 11”inde yer alıyordu.
Bir sezon dayanabildi
İspanya’da bir sezon 15 asistle oynamıştı, Türkiye’de hayal kırıklığı yaşattı. 5 yıllık imza attığı G.Saray’da ancak 1 sezon oynadı.
Christian: Paris Saint Germain ve Bordeaux’da parlak bir kariyere sahip olan Brezilyalı golcü, 500 bin dolar karşılığında 1 yıllığına kiralık geldiği G.Saray’da tutunamadı.
Felipe: “Yeni Hagi” diye lanse edildiği G.Saray’a 3 milyon dolar bonservis ücreti karşılığında 4 yıllık imza attı. Dönemin teknik direktörü Fatih Terim ile sorun yaşayıp, 4 ay boyunca para almadığını belgeleyince 176 gün sonra Brezilya’nın Flamengo Kulübü’ne ücretsiz gitti.
Conceiçao: 70 kez milli olan Brezilyalı ön libero, o zamanki kulüp başkanı Özhan Canaydın’ın uzun uğraşları sonucu Türkiye’ye geldi. Yıllık 1.5 milyon dolar karşılığında anlaşmaya varılan sambacı, Galatasaray’da 1 sezon tutunabildi.

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz