« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rijkaard'ın kararı Emre'yi şoke etti

Yurt dışı kampına götürdüğü PAF takımı oyuncularından Emre Çolak, Cem Sultan, Caner, Emrah’ı beğenmeyen G.Saray Teknik Direktörü, Alparslan, Özgürcan, Erhan Şentürk, Mehmet Güven ve kaleci Fırat’ın da gönderilmelerini istedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’da, günlerdir merakla beklenen operasyonun ilk aşaması dün gerçekleşti. Teknik direktör Frank Rijkaard, performanslarını yetersiz gördüğü PAF takımı oyuncularından Emre Çolak, Cem Sultan, Caner ve Emrah’ı yeniden PAF’a gönderirken, Alparslan, Özgürcan, Erhan Şentürk, Mehmet Güven ve genç kaleci Fırat’ı kadro dışı bıraktı. Rijkaard’ın, önümüzdeki günlerde birkaç futbolcuyu daha göndereceği belirtildi.

Sezon hazırlıklarına en erken başlayan takımlardan biri olan Galatasaray’ın teknik patronu Frank Rijkaard, İstanbul’daki ilk etap çalışmalarında gösterdikleri başarı nedeniyle Hollanda kampına götürdüğü PAF takımı oyuncularından bir tek Serdar Eyilik’i kadroda tuttu. Serdar’la birlikte Hollanda’ya götürülen Emre Çolak, Cem Sultan, Caner ve Emrah’ı henüz A takımda oynayacak seviyede görmeyen Rijkaard, bu oyuncuları yeniden PAF’a gönderdi.

Emre Çolak şoke oldu

Hollandalı teknik adamın gözüne giremeyen PAF takımı futbolcuları arasında en büyük hayal kırıklığını Emre Çolak yaşadı.

Stiliyle Emre Belözoğlu’nu andıran ve sarı kırmızılı takımın Zayton Cup’ta Fas ekibi Wydad Casablanca’yı 1-0 yendiği maçın tek golünü atan Emre Çolak, sürpriz biçimde A takım kadrosundan çıkarıldı.

Rijkaard, Emre Çolak'a Tobol maçında da görev vermemiş ve 90 dakika boyunca yedek kulübesinde oturmuştu.

Yollar ayrıldı

Frank Rijkaard, hazırlık döneminde kendilerini gösteremeyen Alparslan Erdem, Özgürcan, Erhan Şentürk ve genç kaleci Fırat Kocaoğlu’nu kadrodan çıkardı.

Yönetim bunun üzerine bu oyunculardan kendilerine kulüp bulmalarını istedi. Bu beş futbolcuya yapılan tebligatta, “Teknik direktörümüz yeni sezonda sizleri düşünmüyor. Artık A takımın çalışmalarına katılamayacaksınız. Kendinize kulüp bulun. Eğer bulamazsanız sizleri kiraya verebiliriz veya takasta kullanabiliriz. Kulüp bulana kadar çalışmalarınızı PAF takımı ile sürdürebilirsiniz” denildi.

Yıllardır A takımda yer almasına rağmen çoğu maçta yedek soyunan veya hiç oynayamayan Mehmet Güven ise, Rijkaard’la görüşerek, “Beni sürekli oynatmayacaksanız, gitmeme izin verin. Direkt ilk 11’de forma giyebileceğim bir takıma gitmek istiyorum” dedi. Hollandalı teknik adam bu talebi olumlu karşılayınca Mehmet Güven’le yolların ayrılması kararlaştırıldı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler