« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rekora koşuyor

Göğsüne reklam almayan ve ‘En büyük sponsorumuz taraftarımız’ sloganıyla yeni sezon formalarını satışa çıkaran F.Bahçe, 46 günde 122 bin adet sattı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

2014-2015 sezonu formalarını ‘Dünya Fenerbahçeliler Günü’ olarak kabul edilen 19 Temmuz’da piyasaya süren F.Bahçe’de satışlar rekora koşuyor. İngiliz Daily Mail gazetesine göre son 5 yılda ortalama 324 bin formayla, forma satışında dünyada 11. sırada olan Fenerbahçe, 46 günde 122 bin adet forma sattı. Fenerium ve üretici firma Adidas yoğun talep yüzünden ilk günden itibaren fazla mesai ve ekstra üretim yaparak taraftarların talebini karşılamaya çalışıyor.

Geçen yıla göre artış yüzde 132!

46 günde 122 bin formayla günlük 2 bin 652 adetlik satış ortalaması tutturan sarı lacivertliler, bu tempoyu koruyabilirse sezon sonunda hedeflenen ‘1 milyon forma’ rakamına ulaşacak. Kanarya, 129 liradan satılan formalardan şimdiye kadar yaklaşık 16 milyon liralık ciro elde etti.
Geçene sezon aynı dönemde sadece 50 bin adet satılmıştı. Buna göre bu yılki artış yüzde 132.2’yi buldu. Fenerium yetkilileri satışların bu hızla gitmesi halinde bu sezon forma satışlarında dünya çapında bir rakama ulaşılacağını ifade ediyor.

BAŞKAN DIEGO’YU ANTALYA’YA İMZAYA GÖTÜRÜYOR

Bu sezon formasına göğüs reklamı almayan Fenerbahçe, ‘En büyük sponsorumuz taraftarımız’ sloganıyla 1 milyonluk satış hedefiyle yola çıktı. Satışların yüzde 50’si çubuklu, yüzde 25’er ise beyaz ve elektrik mavisi formalardan oldu. Forma satışını artırmak için sezon başından bu yana futbolculara imza günü düzenleyen kulüp bu etkinliği de sürdürüyor. Başkan Aziz Yıldırım, Volkan Demirel, Diego Ribas ve Alper Potuk ile cuma günü MarkaAntalya AVM Fenerium’da taraftarlarla buluşup forma imzalayacak.

Motta’dan ay yıldız dövmesi

BEŞİKTAŞ’ın bu sezon bonservisini aldığı Ramon Motta, İstanbul’un silüetinde beliren camileri ve ay yıldızı koluna kazıdı. Instagram hesabına fotoğrafını koyan başarılı sol bek paylaşımının altına, “Bu ülke için sevgi ve saygımı simgeleyen dövme” yorumunu yaptı.

2 maç oynayayım!

KRONİK sakatlığı bulunduğu iddia edilen Demba Ba, isyan etti. Mersin maçını kaçıran Senegalli, “Bu haberlere üzülüyorum. Sakatlığım önemli değil. Darbeye karşı bir olay yaşadım. Bıraksınlar iki maç üst üste oynarım” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler